هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 26 تير 1399
ساعت 04:49
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 10 خرداد 1399 ساعت 09:20
شنبه 10 خرداد 1399 09:10 ساعت
2020-5-30 09:20:13
شناسه خبر : 337003
تفاهم‌نامه ساخت ۱۶ مرکز آموزشی و درمانی در سیستان و بلوچستان به امضای خیران و مسئولان استانی رسید.

به گزارش رجانیوز، مراسم امضای تفاهم‌نامه و کلنگ‌زنی ساخت ۸ مرکز جامع سلامت روستایی و ۸ مرکز آموزشی شبانه‌روزی در سیستان و بلوچستان برگزار شد.

 

احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان، ایرج حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت، سید خلیل منبتی مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان، روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی ایرانشهر، زابل و زاهدان و مدیران خیریه تات بخشی از حاضران در این جلسه بودند.

 

بنیاد خیریه تات با امضای این تفاهم‌نامه متعهد شد تا ۱۶ پروژه آموزشی و درمانی را با همکاری استانداری سیستان و بلوچستان، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و دانشگاه علوم پزشکی استان بسازد.

 

ایرج حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت سخنران ابتدایی این مراسم بود. او گفت: ظرفیت بیمارستانی و خانه‌های بهداشت روستایی سیستان و بلوچستان نسبت به ابتدای پیروزی انقلاب بیشتر از ۳۰ برابر شده است اما همچنان کافی نیست؛ ما به مردم استان بدهکار هستیم تا آنها را به استاندارد کشوری برسانیم.

 

وی افزود: این استان یکی از بهترین مناطق برای حضور خیران است. بنیاد خیریه تات با امکانات گسترده‌ای که دارد به خوبی می‌تواند به کمک سیستان و بلوچستان بیاید. امروز ساخت ۱۶ طرح با اعتبار ۴۸ میلیارد تومان شروع می‌شود که امیدواریم این اقدام خیرخواهانه مورد رضایت خداوند واقع شود.

 

رئیس هیئت مدیره خیریه تات سخنران دیگر این مراسم بود و گفت: سیستان و بلوچستان ظرفیت‌های بسیار بالایی دارد. در همین بازدید کوتاه امروز، بسیاری از فرصت‌های فوق‌العاده را برای تولید ثروت و ارائه خدمت دیدم که در اطراف همین چابهار و سواحل آن وجود دارد. رسالت خیریه تات کمک به مردم است پس دریغی از خدمات انسان دوستانه  نداریم. خیران گام‌های مهمی در استان برداشته‌اند. امروز هم برای همکاری در احداث مراکز آموزشی و مراکز درمانی اینجا هستیم، البته آمادگی همکاری برای ارائه خدمت در بخش‌های دیگر نیز وجود دارد. با کمال میل برای خوشحالی و رفاه مردم پای کار هستیم.

 

احمد علی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان سخنران دیگر این مراسم بود. او گفت: اینجا قرار است شاهد یک اتفاق بزرگ باشیم. از امروز احداث ۱۶ پروژه شروع می‌شود که قرار است سرعت ساخت این پروژه‌ها به عنوان یک الگو در استان و بخش‌های دیگر معرفی شود.

 

موهبتی اضافه کرد: عمق محرومیت در استان بالاست و فاصله ما با رفاه مردم زیاد است. دولت در سال‌های گذشته بیشترین اعتبارات استانی را به سیستان و بلوچستان اختصاص داده است اما همچنان عقبیم.

 

انتهای پیام/