هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 22 تير 1399
ساعت 14:28
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 8 خرداد 1399 ساعت 15:45
پنجشنبه 8 خرداد 1399 15:29 ساعت
2020-5-28 15:45:09
شناسه خبر : 336969
در تخصیص بودجه برای حل مشکلات مردم خوزستان انقلتی وارد نیست. طبق گفته مدیرعامل صندوق توسعه ملی، استان خوزستان بیشترین منابع ارزی این صندوق را به خود اختصاص داده است.
در تخصیص بودجه برای حل مشکلات مردم خوزستان انقلتی وارد نیست. طبق گفته مدیرعامل صندوق توسعه ملی، استان خوزستان بیشترین منابع ارزی این صندوق را به خود اختصاص داده است.

گروه اجتماعی-رجانیوز: چند سالی می‌شود که مردم خوزستان، به‌خصوص اهالی اهواز با مشکلات آبی دست و پنجه نرم می‌کنند. نبود شبکه آب‌رسانی و فاضلاب، بلای جان مردم شده است و به همین دلیل هر از گاهی شاهد اعتراض مردم به عدم توجه مسئولین به این منطقه هستیم. در آخرین مورد نیز مردم غیزانیه که با مشکل عدم دسترسی به آب آشامیدنی روبه‌رو هستند، برای شنیده شدن صدای اعتراضشان جاده‌ی ترانزیتی اهواز-امیدیه را با آتش زدن چند لاستیک فرسوده و قرار دادن آن‌ها در وسط جاده بستند که با دخالت نیروی انتظامی همراه شد.

 

با توجه به این موضوع، این سوال پیش می‌آید که آیا از اساس فکری برای حل مشکلات مردم خوزستان نمی‌شود؟ یا اینکه بی‌عملی مسئولین مربوطه سبب ادامه‌دار شدن این معضلات آبی جنوب کشور شده است؟

 

به گزارش رجانیوز، اواخر آذر ماه سال 98 بود که رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از موافقت رهبر انقلاب اسلامی با برداشت چهار هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای حل مشکلات شهرستان اهواز خبر داد.

 

دی ماه همان سال نیز علی ربیعی سخنگوی دولت از تخصیص بودجه 6 میلیارد تومانی دولت برای فاضلاب خوزستان خبر داده و گفت: ۶ میلیارد تومان برای فاضلاب خوزستان هزینه شده است و برای بقیه مشکلات از صندوق توسعه ملی تامین هزینه خواهد شد.

 

در همان ایام مرتضی شهیدزاده رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی اعلام کرد که 10 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای طرح‌های زیربنایی استان خوزستان اختصاص یافته است.

 

اخیراً نیز رهبر انقلاب اسلامی با اختصاص 100 میلیون یورو دیگر از صندوق توسعه ملی صرفاً برای حل مشکلات آبی مردم اهواز موافقت کرده است.

 

با این حساب مشخص می‌شود که در تخصیص بودجه برای حل مشکلات مردم خوزستان انقلتی وارد نیست. طبق گفته مدیرعامل صندوق توسعه ملی، استان خوزستان بیشترین منابع ارزی این صندوق را به خود اختصاص داده است.

 

پس ادامه‌دار شدن مشکلات مردم این منطقه را باید در جای دیگری جستجو کرد. در این چند سالی که این بودجه‌ها برای حل و فصل مشکلات خوزستان راهی این منطقه شده، تنها خبر تخصیص بودجه رسانه‌ای شده و مسئولین امر هیچ گزارشی درباره پیشرفت کار منتشر نکرده‌اند.

 

استاندار خوزستان باید پاسخگو باشد که از آذر سال 98 که 4 هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای حل بحران شبکه فاضلابی خوزستان به این منطق سرازیر شد، چگونه مورد استفاده قرار گرفت و چه درصد از مشکلات ذکر شده را از بین برد؟

 

آیا این مبلغ قابل توجه، نمی‌توانست حلال مشکلات منطقه باشد که اکنون شاهد اختصاص 100 میلیون یورو اختصاصی برای اهواز باشیم؟

 

شریعتی قول داده است که ظرف مدت دو هفته آینده، مشکلات مردم غیزانیه را حل خواهد کرد. او باید به این سوال نیز پاسخ دهد که آیا منتظر بود صدای مردم غیزانیه از شبکه‌های فارسی زبان خارجی بلند شود تا یادش بیاید که وظیفه یک استاندار چیست؟