هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 26 تير 1399
ساعت 01:46
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 7 خرداد 1399 ساعت 16:33
چهارشنبه 7 خرداد 1399 16:32 ساعت
2020-5-27 16:33:30
شناسه خبر : 336940
معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران نحوه حضور و ساعت کاری جدید کارکنان را از دهم خرداد اعلام کرد.

معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران این بخشنامه را با توجه به آخرین مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و نظر به روند رو به بهبود شرایط کشور و شهر تهران درباره مدیریت و مهار همه گیری ویروس کرونا، صادر کرد. بر این اساس، ساعت کاری تمام واحدهای تابعه شهرداری تهران از روز شنبه ۱۰ خرداد ماه ۱۳۹۹ تا اطلاع ثانوی، از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ تعیین می‌شود.

 

ساعت کار واحدهای اجرایی و نظارتی در حوزه معاونت های شهرداری تهران و نیروهایی که به صورت شیفتی، نگهبانی و در بخش‌های خدمات رسانی انجام وظیفه می کنند، بر حسب نیاز و با نظر معاونت ذیربط و بالاترین مقام مسئول هر واحد سازمانی به گونه‌ای هماهنگ و تعیین شود تا از بروز هرگونه وقفه در انجام وظایف و ایجاد اختلال در ارائه خدمت به شهروندان محترم پیشگیری شود.

 

آنطور که در این بخشنامه آمده است؛ کارکنان دارای کسر ساعت کار اعم از معلولان، بانوان دارای شرایط خاص، ایثارگران دارای کسر ساعت کار موظف، کماکان از کاهش ساعت کار روزانه خود بهره مند خواهند شد.

 

بر اساس این بخشنامه، با رعایت دقیق دستورالعمل ها، پروتکل های بهداشتی، طرح فاصله گذاری اجتماعی و کاهش ترددهای غیرضروری، از تاریخ ۱۰ خرداد امسال تمام کارکنان در محل کار خود حضور خواهند یافت و ملزم به ثبت تردد در دستگاه های حضور و غیاب واحد محل خدمت خود هستند. دسترسی های ایجاد شده در سامانه تردد در قسمت ثبت کارت به صورت خود اظهاری نیز به روال قبل بازخواهد گشت.

 

کارکنان دارای شرایط خاص در صورت نیاز می توانند از مرخصی استحقاقی و یا استعلاجی برابر قوانین و مقررات مربوطه بهره مند شوند. کارکنان مبتلا به بیماری های زمینه‌ای (گروه پر خطر با تایید شرکت شهر سالم) و همکاران ایثارگر (جانبازان شیمیایی) می توانند تا اطلاع ثانوی با تایید بالاترین مقام مسئول واحد سازمانی به صورت دورکاری تداوم خدمت داشته باشند.

 

دورکاری به عنوان یکی از شکل های رسمی انجام کار در دست برنامه ریزی است که دستورالعمل مربوطه متعاقب تعیین مشاغل دورکار و ضوابط مربوطه برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

 

در راستای حفظ سلامتی کارکنان شهرداری تهران و همچنین نحوه حضور آنان در ساعات کاری تعیین شده، ساعت ناهاری تا اطلاع ثانوی لغو و منظور نخواهد شد و هزینه ناهار کارکنان شاغل در مشاغل نگهبانی و یگان حفاظت که به صورت شیفتی مشغول بکار هستند، از ابتدای امسال و برابر تعرفه قانونی و پس از تایید مراتب از طریق مبادی مربوطه پرداخت می شود.

 

در این بخشنامه با اشاره به بند یک بخشنامه نحوه پرداخت مزایای غیرمستمر در اردیبهشت و خرداد سال ۱۳۹۹ مبنی بر کسر سرانه ساعات اضافه کار، آمده است؛ از خرداد ۱۳۹۹ کاهش سرانه اضافه کار تمامی واحدها از ۱۰ ساعت به میزان ۲۰ ساعت اصلاح و تخصیص آن بر اساس میزان عملکرد کارکنان و تایید مدیر مافوق صورت می پذیرد. با توجه به بهبود شرایط و مدیریت نسبی بحران، سرانه اضافه کار و تعطیل کار کلیه واحدهای مندرج در بند ۱-۱ این بخشنامه نیز همانند سایر واحدها در بند ۵ است. همچنین با توجه به بند چهار این بخشنامه، ۲۰ درصد از کارکنان شاغل در واحدهایی اعم از اجرایی، بحران، بهداشتی و خدمات ایمنی، نگهبانی، خدماتی و … می توانند از سقف ۱۶۰ ساعت برای مزایای اضافه کار و در قالب سرانه واحد سازمانی برخوردار شوند.