هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 12 ارديبهشت 1389 ساعت 18:35 2010-5-2 18:35:55
شناسه خبر : 33687

فرهاد جعفری با اشاره به گفتگوی تلویزیون رئیس‌جمهور با مردم، اظهار داشته که قدرت، نتوانسته اخلاق او نسبت به مردم را تغییر دهد و او همچنان خود را موظف به احترام نسبت به مردم می‌داند.

به گزارش شبکه ایران، فرهاد جعفری، نویسنده پرفروشترین کتاب سال 87 در یادداشتی که در وبلاگ شخصی‌اش منتشر کرده، به بررسی آخرین گفت‌وگوی زنده تلویزیونی رئیس‌جمهور با مردم پرداخته است.

جعفری در ابتدای یادداشت خود نوشته است: "هربار که «مردی از جنس مردم» گفتگوی تلویزیونی دارد؛ ممکن نیست که ننشینم و با دقت و اشتیاق، به کلمه‌کلمه‌ی سخنانش گوش ندهم. چون «یک چیز دیگر» است. از آن‌دست سیاستمدارهایی نیست که کلیشه‌ای، باسمه‌ای و خسته‌کننده صحبت کند؛ بلکه یک «دیپلمات‌ِ با فراست» است که هرلحظه می‌تواند شما را (دست‌‌کم مرا) حتا با فقط یک‌جمله در یک گفتگوی یک‌ساعته، شگفت‌زده کند."

نویسنده رمان "کافه پیانو" به طرز نشستن احمدی‌نژاد در مقابل مردم هم اشاره کرده و نوشته است: "«هرگز» کسی ندیده است که وقتی در جایی نشسته (در انظار عمومی؛ مخصوصاً آن هنگام که با مردمانش سخن می‌گوید) «متبخترانه،‌ متکبرانه ‌و سرمست از قدرت»، پا روی پا انداخته باشد."

فرهاد جعفری در پایان مطلب خود، علت این امر را "داشتن ادب در برابر مردم" دانسته و نوشته است: "قدرت؛ با همه‌ی زیبائی‌و قشنگی‌و فریبندگی‌اش؛ نتوانسته و به‌گمانم بازهم نتواند که او را بفریبد."

گفتنی است چندی پیش و پس از حمایت فرهاد جعفری از اقدامات سیاسی و اقتصادی رئیس‌جمهور، تعدادی از حامیان میرحسین موسوی در اعتراض به این موضوع، چند جلد از کتاب "کافه پیانو" را در مقابل انتشارات "چشمه"، ناشر این کتاب، به آتش کشیدند!