هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 3 مهر 1399
ساعت 17:21
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 24 ارديبهشت 1399 ساعت 15:29
چهارشنبه 24 ارديبهشت 1399 15:28 ساعت
2020-5-13 15:29:37
شناسه خبر : 336725
یک رسانه منطقه‌ای از تصمیم بخش سیاست خارجی اتحادیه اروپا و بویژه مسئول این بخش برای اعمال تحریم علیه رژیم صهیونیستی در صورت اجرایی شدن طرح الحاق کرانه باختری خبر داد.

میدل ایست مانیتور به نقل از روزنامه «اسرائیل هیوم» گزارش داده که بخش سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پی آن است که اگر اسرائیل طرح الحاق کرانه باختری را به اجرا بگذارد تحریم‌هایی را علیه تل آویو به اجرا بگذارد و شخص «جوزف بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز بدنبال این کار است.

 

به نوشته این رسانه، هر تصمیمی که در بخش سیاست خارجی اتحادیه اروپا اتخاذ می‌شود در نشستی که با حضور ۲۷ وزیر خارجه کشورهای عضو این اتحادیه برگزار می‌شود به بحث گذاشته می‌شود و روز جمعه نیز قرار است در همین رابطه نشستی برگزار شود.

 

پیش از این نیز اعلام شده بود که فرانسه بدنبال متحد کردن کشورهای اروپایی برای دادن پاسخ تنبیهی متحد از سوی اروپا به رژیم صهیونیستی در خصوص الحاق کرانه باختری است.

 

علاوه بر تلاش فرانسه، کشورهای لوکزامبورگ، بلژیک و ایرلند نیز بدنبال آن هستند تا اقدامات تنبیهی اقتصادی (مانند تحریم) علیه اسرائیل را به اجرا بگذارند.

 

این دیپلمات‌ها توضیحی درباره اینکه اقدامات تنبیهی مورد نظر کشورهای اروپایی برای ترساندن رژیم صهیونیستی شامل چه مواردی می‌شود نداده‌اند.

 

علاوه بر این موارد، «پیتر استانو» سخنگوی سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز هشدار داده بود که اگر تل آویو به الحاق غیرقانونی کرانه باختری ادامه دهد، اتحادیه اروپا اقداماتی را در مقابل انجام خواهد داد.

 

به گفته سخنگوی سیاست خارجی اتحادیه اروپا که در نشست خبری کمیسیون اروپا حضور داشت، الحاق کرانه باختری بر مبنای حقوق بین الملل نیست و اگر چنین موضوعی به پیش رود، اتحادیه اروپا نیز اقداماتی را دنبال می‌کند.

 

استانو همچنین افزود که وزیران خارجه اتحادیه اروپا موضوع الحاق کرانه باختری را در نشست روز جمعه بررسی خواهند کرد.

 

با این حال سخنگوی اتحادیه اروپا، گمانه زنی درباره اعمال تحریم علیه رژیم صهیونیستی را زودهنگام عنوان کرده بود.