هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 30 شهريور 1399
ساعت 21:51
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 23 ارديبهشت 1399 ساعت 15:15
سه شنبه 23 ارديبهشت 1399 15:14 ساعت
2020-5-12 15:15:35
شناسه خبر : 336705
منابع عراقی از تحرکات خطرناک داعش در استان دیالی در شرق این کشور و نیز بازداشت ۱۲ تکفیری در استان نینوا در غرب عراق خبر دادند.

منابع وابسته به حشد شعبی از درگیری نیروهای داوطلب مردمی عراق با داعشی ها در خانقین در استان دیالی در شرق عراق خبر دادند.

 

این منابع بیان کردند: داعشی ها برای یک خانواده در روستایی در خانقین هنگام بازگشت آنها به منزلشان کمین گذاشتند  و  اقدام به آتش زدن خودرو آنها کردند که نیروهای تیپ ۱۱۰ الحشد الشعبی وارد عمل شد و با داعشی ها درگیر شدند. در جریان این درگیری ها، تکفیری ها مجبور به فرار از منطقه شدند.

 

همزمان اداره اطلاع رسانی امنیتی عراق در بیانیه ای اعلام کرد: داعشی ها دو کشاورز را از مزارع آنها در روستای مخایس در خانقین در استان دیالی ربوده اند و همچنین اقدام به آتش زدن محصولات کشاورزی در این منطقه کرده اند. اجساد دو کشاورز ربوده شده در نزدیکی زمین های کشاورزی آنها پیدا شده است.

 

همچنین اداره اطلاع رسانی امنیتی عراق از انفجار بمب در مسیر خودرو وابسته به نیروهای حشد شعبی در روستای مخایس در خانقین هم خبر داد که به شهادت دو رزمنده حشد شعبی منجر شده است.

 

از سوی دیگر منابع عراقی از بازداشت ۱۲ داعشی در استان نینوا در غرب عراق هم خبر دادند.

 

این منابع اعلام کردند: این تروریستها در منطقه الرشیدیه در موصل در جریان عملیات جستجو و پس از دریافت اطلاعات دقیق بازداشت شدند.

 

گفتنی است که قبلا هم، «مهدی الشمری» مسئول ناحیه کنعان در بیست کیلومتری شرق بعقوبه در استان دیالی اعلام کرده بود: داعشی ها محصولات کشاورزی را به آتش کشیده اند. بیش از ۴۰ جریب از مزارع گندم در روستای سکوک واقع در اطراف ناحیه کنعان در استان دیالی به آتش کشیده شده است. داعشی ها مزارع گندم را به آتش کشیده اند. 

 

همچنین چند روز قبل، منابع عراقی از یورش داعش به تیم آتش نشانی که برای خاموش کردن آتش در یکی از مزارع کشاورزی در در نزدیکی روستای توکل در حومه المقدادیه در استان دیالی اعزام شده بود، خبر دادند و اعلام کردند که بر اثر این یورش داعش، شماری زخمی شدند.

 

این در حالی است که مزارع گندم در مناطق مختلف استان دیالی طی هفته های گذشته به آتش کشیده شده است. به نظر می رسد که بقایای گروه تروریستی داعش با آتش زدن مزارع گندم کشاورزان شگرد کثیفی را برای آسیب زدن به اقتصاد عراق به کار گرفته اند. عواقب و تبعات این اقدام تکفیری ها هولناک است زیرا علاوه بر اینکه سبب کاهش بیشتر منابع غذایی می شود با توجه به اینکه کشاورزان محصولی ندارند تا آذوقه یکسال خود را تامین کنند و امیدی به کشت دوباره داشته باشند این مناطق خالی از سکنه خواهد شد.