هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 8 مهر 1399
ساعت 07:08
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 14 ارديبهشت 1399 ساعت 12:20
يكشنبه 14 ارديبهشت 1399 12:13 ساعت
2020-5-3 12:20:45
شناسه خبر : 336519
کتاب «قرآن کتاب زندگی» مشتمل بر بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص قرآن کریم، در نوبت ششم با اضافات و ویراست جدید، منتشر گردید.
کتاب «قرآن کتاب زندگی» مشتمل بر بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص قرآن کریم، در نوبت ششم با اضافات و ویراست جدید، منتشر گردید.

به گزارش رجانیوز، ضرورت حضور قرآن در زندگی و برکات آن، لزوم انس بیشتر و تدبّر در قرآن، بایسته‌های اهتمام نظام جمهوری اسلامی به ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه، آداب قرائت و تلاوت قرآن کریم و تلاش برای حفظ قرآن، توطئه دشمنان در جدایی ملت‌های مسلمان از قرآن کریم، وظایف اقشار مختلف در ترویج فرهنگ قرآنی، از جمله مطالبی است که در کتاب «قرآن کتاب زندگی» مطرح شده است.

در این اثر دو مطلب مهم در پایان کتاب زینت بخش آن شده است. یکی وعده‌های قرآنی و شرایط تحقق آنهاست و دیگری نکات قرآنی و تفسیر برخی از آیات قرآن کریم توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی است از جمله تفسیر آیاتی از دو سورة بقره و ملک که برای خوانندگان و اهل قرآن بسیار جالب و پندآموز است.

در مقدمه این کتاب می‌خوانیم:

« ثقل اکبر، قرآن کریم، کتاب زندگی است. دستور العملی است از جانب خداوند تبارک و تعالی برای انسان‌سازی و این که انسان الهی چگونه و چه‌سان در دنیای مادی بایستی امور خود را تنظیم و به پیش ببرد. در عین تنظیم و پیشبرد امور مادی زندگی خود، چگونه به آنها رنگ و صبغة الهی بخشد و هم دنیای خویش را بر اساس فطرت خود و خواست خدا، صورت دهد و هم آخرت خود را قرین رضایت حق سازد».

 

این کتاب در 11 فصل تنظیم شده و مطالب مهم و تأثیرگذاری در خصوص قرآن کریم در این فصل‎‌ها ارائه شده است که قرآن را کتابی برای تنظیم رفتارها و سبک زندگی انسان‌ها معرفی می‌نماید. تعداد صفحات این کتاب در نوبت‌های قبلی 288 صفحه ولی در نوبت ششم 452 صفحه است که نشان دهنده حجم مطالب جدید اضافه شده به آن است.

این کتاب در قطع رقعی، با قیمت 35000 تومان توسط موسسه فرهنگی هنری قدرولایت انتشار یافته است و برای تهیه آن با شماره‌های  66411151- 09352300564 تماس بگیرید.

انتهای پیام/