هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 13 خرداد 1399
ساعت 18:13
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 14 ارديبهشت 1399 ساعت 01:25
يكشنبه 14 ارديبهشت 1399 01:15 ساعت
2020-5-3 01:25:22
شناسه خبر : 336516
«سرباز» سعی کرده مصائب مربوط به ازدواج، ادامه تحصیل و سربازی را در قالب داستانی شیرین به تصویر بکشد.
«سرباز» سعی کرده مصائب مربوط به ازدواج، ادامه تحصیل و سربازی را در قالب داستانی شیرین به تصویر بکشد.
گروه فرهنگی-رجانیوز: بنا بر سنت هر ساله‌ی ماه مبارک رمضان، امسال نیز رسانه ملی در یکی از معدود تصمیمات و رویه‌های درستش با 4 سریال مهمان خانه های مردم  است. رویه ای که می تواند در ایام نوروز و ماه رمضان مردم را تا حدودی با رسانه ملی آشتی دهد.
 
به گزارش رجانیوز؛ یکی از سریال های موفق امسال به شبکه‌ی سوم سیما تعلق دارد. سریال سرباز که در ژانر درام و عاشقانه قصه‌اش را روایت می‌کند.
زوج هادی مقدم دوست و حمید نعمت الله 9 سال قبل توانستند سریال جذاب و باورپذیر وضعیت سفید را خلق کنند، سریالی پرمخاطب که زمانه و زندگی دهه شصت ایران را به زیبایی به تصویر کشیده بود.
 
امسال همین زوج موفق سریال سرباز را به روی آنتن برده اند که این اثر نیز همانند وضعیت سفید در بستر وقایع عاشقانه به وقوع می پیوندد اما بر خلاف وضعیت سفید حرف های جدی‌تر و مهم‌تری برای گفتن دارد.
 
داستان اصلی قصه چند مورد از اصلی ترین معضلات روز قشر جوان را بیان می کند. معضلاتی که به دلیل عدم رسیدگی نهادهای مسئول در حال تبدیل به بحرانی بزرگ است.
 
«سرباز» سعی کرده مصائب مربوط به ازدواج، ادامه تحصیل و سربازی را در قالب داستانی شیرین به تصویر بکشد. 
مشکلاتی که با سربازی اجباری برای هر خانواده‌ی نوپایی می تواند به وجود بیاید، از مشکلات مربوط به ادامه تحصیل گرفته تا دوری از کانون خانواده که همگی باعث شده است قانون سربازی اجباری بیشتر شبیه نوعی اتلاف وقت و عقب ماندن از اهداف اصلی زندگی هر شخص دیده شود.
سربازی که هدف اصلی اش را ذیل «آمادگی همیشگی برای دفاع» تعرف می کند در کارکرد امروزه اش از این هدف فاصله گرفته است؛ یعنی در هیچ یک از جایگاه های مهم و تاثیرگذار امور نظامی از سرباز جماعت استفاده نمی شود؛ کارکرد اصلی سربازی در انجام امور خدماتی، حمل و نقل و نگهبانی خلاصه می شود؛ اموری که کسی منکر اهمیت آن ها نیست ولی سوال اصلی این است که آیا انجام این امور به قیمت از بین بردن آینده ی زندگی اجتماعی و اقتصادی قشر کثیری از جامعه می ارزد؟!
 
سریال در لوکیشن های بسیار متنوعی ضبط شده است و با تماشای آن دائما در حال سفر هستید. سرباز که محصول مشترک گروه فیلم و سریال شبکه سه سیما و ستاد کل نیرو‌های مسلح (قرارگاه مهارت آموزی) است توانسته از لحاظ فنی در وضعیت خوبی قرار بگیرد و ایرادات جدی ای در آن دیده نمی شود. این مجموعه ی تلویزیونی 50 قسمتی می تواند نوید سریالی قرص و محکم و پر طرفدار را بدهد.