هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 28 شهريور 1400
ساعت 16:18
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 26 فروردين 1399 ساعت 14:54
سه شنبه 26 فروردين 1399 14:52 ساعت
2020-4-14 14:54:53
شناسه خبر : 336162
به کمک راه های مختلف می توانید از چشم در برابر ویروس کرونا محافظت کنید.
گروه سلامت-رجانیوز: خوشبختانه دفاع چشم دربرابر آسیب‌های مختلف بسیار قوی عمل می‌کند. زمانی که ویروس وارد ملتهبه چشم می‌شود در همان مرحله جلو آن گرفته خواهد شد، به صورتی که فرد دچار ریزش شدید اشک می‌شود.
 
به گزارش رجانیوز، ریزش اشک موجب شست و شو چشم می‌شود. البته باید بدانید اشک ما سرشار از آنتی بادی‌ها و مواد ضد ویروسی است که می‌تواند از چشم در برابر آسیب‌ها محافظت می‌کند. ملتهب شدن چشم موجب ورم و التهاب، قرمزی خواهند شد که کاملا طبیعی است، ولی در همین مرحله متوقف شده و اجازه ورود ویروس را به عصب چشم نخواهد داد.
 
انتقال ویروس کرونا به صورت قطع می‌تواند با لمس کردن چشم ممکن باشد؛ بنابراین ویروس از طریق دست دادن یا ترشحات عطسه به آسانی از فرد بیمار به فرد سالم منتقل می شود. این نوع عارضه مانند سرماخوردگی یا آنفلوآنزا با لمس کردن بینی و دهان سریع تر منتقل خواهد شد.
 
درموارد مشکوک بلافاصله باید از قطره اشک مصنوعی استفاده شود، مثلا اگر کسی به سمت دیگری عطسه کرد یا در محیط مشکوک قرار گرفت باید شست وشو مخاط انجام دهد، که بهترین روش هم استفاده از اشک مصنوعی است. البته حتی می‌توانید از سرم نمکی یا چای برای شست و شو استفاده کنید. نباید اجازه داده شود که ویروس وارد مخاط شده و آسیب به چشم وارد کند، بهترین و اولین راه پیشگیری است.
 
معمولا ویروس علاقه شدیدی به مخاط‌ها دارد و به همین علت است که در نواحی ریه علائم خود را نشان می‌دهد.  در این دوره احتمال انتقال بیماری از فرد ناقل به سایرین کمتر از ۳ درصد بوده که می‌تواند نکته مثبتی باشد. به جز راه دهان و تنفس راه دیگری که می‌تواند ویروس را به فرد دیگر انتقال دهد، پرتاب ذرات آلوده ویروس معلق به داخل چشم است. 
 
کسانی که در منزل یا در هوا آزاد هستند و فاصله زیادی با اشخاص دارند نیازی به زدن ماسک ندارند. زمانی لازم است از ماسک استفاده شود که فرد در محیط بسته در کنار افراد دیگر قرار می‌گیرد. اصلا دست خود را به محیط‌های آلوده نزنید اگرهم تماسی داشتید با دست کثیف چشم و مخاط خود را لمس نکنید.
 
در این مواقع بهترین راهکار داشتن محافظ چشمی است. افراد می‌توانند از عینک‌های مخصوص یا طبی استفاده کنند، زیرا می‌تواند از انتقال ترشحات به چشم جلوگیری کند.