هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 8 خرداد 1399
ساعت 11:10
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 17 فروردين 1399 ساعت 17:00
يكشنبه 17 فروردين 1399 16:57 ساعت
2020-4-5 17:00:29
شناسه خبر : 335933
دبیرخانه کلانشهرهای کشور اعلام کرد: کمپین جهانی نه به تحریم و نه به کرونا از مرز ۲۵۰ هزار امضا گذشت.
گروه سیاسی-رجانیوز: دبیرخانه کلانشهرهای کشور با تاکید بر اینکه ملت بزرگ ایران می‌توانند برای شرکت در این کمپین به سایت http://www.corona2plus.com مراجعه کنند، افزود: «با فراگیری ویروس کرونا در کلیه کشورهای جهان و سرزمین‌ها، اکنون این مسئله کاملاً مشخص شده که این ویروس یک تهدید جدی جهانی و مسبب یک بیماری واگیر و پاندمی است که تمامی جوامع بشری را فارغ از محدوده‌های جغرافیایی، نژاد، زبان و ملیت تحت تأثیر قرار می‌دهد و آثار زیان باری بر سلامتی شهروندان به جای می‌گذارد و به دلیل سرعت انتشار و قدرت فراگیری، تأثیر مخرب آن در بسیاری از جنبه‌های اقتصادی، اجتماعی و خدمات پایه مورد نیاز شهروندان اجتناب ناپذیر است.
 
به همین دلیل ضروری است که تمامی کشورها در یک اجماع جهانی در برابر این بیماری مصیبت بار، بدون در نظر گرفتن اختلافات سیاسی و تفاوت‌های جغرافیایی ایستادگی کرده و با هم در کاهش آثار مخرب آن به ویژه بر سلامت شهروندان همکاری کنند.
 
یقیناً در مبارزه با این بلای جهانی، باید با زبان "انسانیت" دست یاری به هم دهیم و دستهای یاریگر را از هر نژاد و مذهب باید به گرمی بفشاریم. ویروس کرونا، کشنده است و کشنده‌تر می‌شود اگر در دسترسی به بهداشت و امکانات پیشگیرانه و درمان نجات دهنده، تبعیض وجود داشته باشد.
 
تبعیض در سلامت، همان همراهی با نسل کشی و مصداق جنایت جنگی علیه بشریت است که با نادیده انگاری حداقل‌های حقوق بشری فرصت شیوع، فراگیری و اثرات مخرب انسانی این بیماری را فراهم می‌کند.»