هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 8 خرداد 1399
ساعت 10:56
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 16 فروردين 1399 ساعت 12:12
شنبه 16 فروردين 1399 12:10 ساعت
2020-4-4 12:12:34
شناسه خبر : 335878
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران گفت: شیوع ویروس کرونا حدود 2 هزار میلیارد تومان به حوزه گردشگری در یک ماه اخیر خسارت وارد کرده است.
گروه فرهنگ-رجانیوز: جانفشان درباره آخرین اقدامات صورت گرفته در حوزه گردشگری با توجه به شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: مردم برای بازگشت پول‌هایشان از سوی آژانس‌های گردشگری و هتل‌ها مقداری تحمل داشته باشند چراکه با اجرای مصوبات فاصله گذاری اجتماعی، دفاتر تعطیل بودند و به محض بازگشایی حق و حقوق مردم پرداخت خواهد شد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، وی یادآور شد: جلساتی نیز در اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران برگزار شده است تا هر چه سریع‌تر نسبت به بازپرداخت وجوه کنسلی تورهای گردشگری به مردم اقدام شود.
 
جانفشان اضافه کرد: در راستای جهش تولید برنامه ریزی در خصوص صنایع دستی انجام شده است و در روزهای آینده اقدامات اجرایی در این حوزه اطلاع ‌رسانی خواهد شد.
 
وی بیان داشت: بر اساس آمار حوزه گردشگری در کشور 2 هزار میلیارد تومان با شیوع ویروس کرونا خسارت دیده است که باید به دنبال جبران این خسارت باشیم.
 
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه استان تهران در این حوزه چقدر خسارت دیده است گفت: ارزیابی دقیقی در خصوص میزان خسارت‌های استان تهران در حوزه گردشگری تا پایان هفته مشخص و اعلام خواهد شد.
 
جانفشان در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر این که آیا از هتل‌ها برای قرنطینه بیماران کرونا استفاده شده است، اظهار داشت: تعدادی از تخت‌های هتل‌های مختلف در استان تهران از جمله هتل‌های زیر مجموعه بنیاد مستضعفان برای قرنطینه بیماران بهبود یافته کرونا اختصاص یافته است و بعضی از هتل‌ها هم در این خصوص اعلام آمادگی کرده‌اند اما تاکنون نیازی نبوده است.
 
وی یادآور شد: باید از دست اندر کاران حوزه گردشگری و صنایع دستی حمایت شود و در این خصوص نیز وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پیگیر مصوبات دولت در این خصوص هستیم.
 
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران اظهار داشت: اقساط آب، برق و گاز مجموعه‌های گردشگری، ارائه تسهیلات 12 درصدی، به تعویق افتاد پرداخت اقساط بانکی و دیگر موارد برای حوزه‌های گردشگری و صنایع دستی دیده شده است و امیدواریم با اتمام شیوع بیماری کرونا اتفاق‌های خوبی در حوزه گردشگری رخ بدهد.