هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 11 شهريور 1398
ساعت 18:03
به روز شده در :
شنبه 11 ارديبهشت 1389 ساعت 15:52 2010-5-1 15:52:32
شناسه خبر : 33586

ابراهیم یزدی در جریان مکاتباتی که با سران فتنه داشته است تاکید کرده که جنبش سبز در شرایط بسیار بدی به سر می برد.

به گزارش شبکه ایران،ابراهیم یزدی رئیس گروهک غیر قانونی نهضت آزادی که در جریان حوادث پس از انتخابات بازداشت شد و اکنون در مرخصی به سر می برد همچنان به اقدامات غیر قانونی خود ادامه می دهد.

وی در اقدامی تازه در جلسه ای که تعدادی از اصلاح طلبان و سران فتنه در آن حضور داشتند گفته است جنبش سبز در شرایط بسیار بدی به سرمی برد و من برای تقویت این جریان مکاتباتی با موسوی، کروبی و خاتمی داشته و کارهایی را که اینها باید برای تقویت جنبش سبز انجام دهند را به آنها تذکر داده ام.

یزدی در پاسخ به سوالات حاضرین درباره محتوای نامه های خود به سران فتنه گفت: یکی از مواردی که به این آقایان گفته ام این است که شعار فشار از پایین و چانه زنی از بالا را باید زنده کنیم.

به گزارش رسالت وی درباره علت شکست این تئوری در دوره اصلاحات گفت: زمان اصلاحات اهرم فشار از پایین را نداشتیم اما جنبش سبز این امکان را برای ما فراهم کرده که بتوانیم فشار را وارد کنیم و بعد عده ای از بالا به چانه زنی و امتیازگیری بپردازند.

گفتنی است که ابراهیم یزدی در اوائل انقلاب اسلامی نیز با برخی آشوبگران همراهی و در برابر اسلامیت نظام صف آرایی کرد.

پس از این بود که امام خمینی(ره) در پاسخ نامه سید علی اکبر محتشمی پور که آن زمان وزارت کشور را عهده دار بود رسما عدم رسمیت نهضت آزادی را برای همیشه اعلام کردند.

ایشان در پاسخ نوشتند که "نهضت به اصطلاح آزادى و افراد آن چون موجب گمراهى بسیارى از کسانى که بى‏اطلاع از مقاصد شوم آنان هستند مى‏گردند، باید با آنها برخورد قاطعانه شود، و نباید رسمیت داشته باشند."