هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 30 شهريور 1398
ساعت 02:00
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 11 ارديبهشت 1389 ساعت 15:52 2010-5-1 15:52:06
شناسه خبر : 33585

محقق پیشکسوت حملات 11 سپتامبر، با ارایه شواهد و مدارکی که از ساختگی بودن حملات 11 سپتامبر حکایت دارند،‌ تاکید کرد: رهبر گروه تروریستی القاعده در سال 2001 مرده است.

به گزارش شبکه ایران، "دیوید ری گریفین" محقق پیشکسوت حوادث 11 سپتامبر، طی مقاله‌ای در پایگاه خبری- تحلیلی "گلوبال‌ریسرچ" به دلایل انتشار کتاب اخیرش با عنوان "اسامه بن‌لادن مرده است یا زنده؟" پرداخته و تاکید می‌کند: در این کتاب دلایل و شواهد زیادی مطرح شده که بیانگر زنده نبودن بن‌لادن، رهبر گروه تروریستی القاعده و جعلی بودن نوارهای صوتی و تصویری منتشر شده از اوست.

بنابر این گزارش، گریفین با بیان این مطلب که به عقیده وی، اسامه‌بن‌لادن در 13 دسامبر سال 2001 مرده است، می‌نویسد: تنها دلیلی که این گفته من را زیر سوال می‌برد "پیام‌های بن‌لادن" است که از سال 2001 تاکنون، به شکل‌ نوارهای صوتی یا تصویری منتشر شده‌اند. اما بررسی دقیق همین نوارها نشان می‌دهد که هیچ‌یک از آن‌ها واقعی نبوده و جعلیات بسیاری در آن‌ها به کار رفته است.

این نویسنده با تاکید بر آنکه نظامیان آمریکایی پس از گذشت بیش از هشت سال از حوادث 11 سپتامبر، با تمامی امکانات خود هنوز موفق به پیدا کردن و دستگیری بن‌لادن نشدند، به برخی دلایل دیگر ادعای خود اشاره کرده که از جمله آن‌ها می‌توان به تغییرات نامتناسب و ناهمگون چهره بن‌لادن در نوارهای ویدیویی او اشاره کرد.

گریفین می‌نویسد: بن‌لادن در برخی از نوارها بسیار سالم‌تر از سنش به نظر می‌رسید و حتی در برخی از این نوارها اشکالاتی در ظاهر فیزیکی او دیده می‌شود. برای مثال، شکل بینی بن‌لادن در نوارهای منتشر شده پس از سال 2001،‌ با تصاویر پیشین او تفاوت دارد. حتی در نوار ویدیویی که ادعا می‌شود بن‌لادن در آن اعتراف کرده که خود عامل حملات 11 سپتامبر بوده، بینی او بزرگتر از دیگر تصاویر موجود است.

بر اساس این گزارش، از جمله دیگر شواهدی که این محقق حوادث 11 سپتامبر به آن اشاره کرده، این است که در یکی از تصاویر ویدئویی منتشر شده از بن‌لادن، وی شروع به نوشتن متنی با استفاده از دست راستش می‌کند. این در حالی است که طبق اطلاعات موجود در پایگاه اینترنتی پلیس "اف‌بی‌آی" آمریکا،‌ اسامه بن‌لادن چپ‌دست است!

پیش از این نیز گروه‌های بسیاری از محققین حوادث 11 سپتامبر، با ارایه دلایل علمی و دقیقی ثابت کرده بودند که دلیل اصلی فروپاشی برج‌های دوقلوی مرکز تجارت جهانی، مواد منفجره‌ای بوده که در پایه‌های این ساختمان‌ها کار گذاشته شده بود.

به گفته کارشناسان، ایالات متحده آمریکا و لابی‌های صهیونیستی با هدف پیاده‌سازی سیاست‌های مورد نظر خود در خاورمیانه، با بهره‌گیری از حملات مشکوک 11 سپتامبر و به بهانه پیدا کردن اسامه‌بن‌لادن، به افغانستان و عراق حمله کرده و با گذشت بیش از هشت سال اشغالگری این دو کشور، حتی موفق به پیدا کردن رهبر القاعده هم نشده‌اند.