هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 7 خرداد 1399
ساعت 22:24
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 15 فروردين 1399 ساعت 11:11
جمعه 15 فروردين 1399 11:09 ساعت
2020-4-3 11:11:22
شناسه خبر : 335848
نامه افشاگرانه کاپیتان کوروزیر آنقدر افشاگرانه بوده است که احتمال اخراج او می‌رفته است. کوروزیر در نامه‌ چند روز قبلش در تاریخ 30 مارس تصریح کرده بود «ملوانان نمی‌خواهند بمیرند».
نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا، کاپیتان «برت ای.کوروزیر» را که چهار روز پیش در نامه‌ای اعلام کرده بود کرونا میان ملوانان و خدمه کشتی غول‌پیکر تئودور روزولت در حال گسترش است، اخراج کرد.

به گزارش شبکه تلویزیونی ان.بی.سی و رویترز، نامه افشاگرانه کاپیتان کوروزیر آنقدر افشاگرانه بوده است که احتمال اخراج او می‌رفته است. کوروزیر در نامه‌ چند روز قبلش در تاریخ 30 مارس تصریح کرده بود «ملوانان نمی‌خواهند بمیرند».
او همچنین نوشته بود قرنطینه و اجرای سیاست «فاصله‌گیری اجتماعی» در میان ملوانان و خدمه این کشتی ممکن نیست و در نتیجه شیوع کرونا میان خدمه کشتی بسیار سریع‌تر از تصور خواهد بود.
 
سرپرست نیروی دریایی آمریکا پیش از این در یک نشست خبری گفته بود او با فرماندهی کشتی در تماس است و همه اقدامات لازم برای حفظ جان ملوانان و خدمه کشتی را در پیش می‌گیرد.
«توماس مودلی» اما صراحتاً از اینکه کاپیتان کوروزیر اقدام به انتشار نامه عمومی کرده، گلایه کرده بود و تلویحاً گفته بود نیازی به انتشار این نامه نبوده است.

ناخدای ناو هواپیمابر روزولت آمریکا که با ۴۰۰۰ خدمه در گوآم پهلو گرفته در نامه‌ای طولانی از واشنگتن درخواست کمک کرده و گفته پس از مثبت شدن تست حدود ۱۰۰ ملوان این ناو، بیم آن دارد که همه‌گیری به سرعت در این کشتی غول‌پیکر نظامی گسترده شود.
منبع: مشرق