هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 29 شهريور 1398
ساعت 15:15
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 11 ارديبهشت 1389 ساعت 15:06 2010-5-1 15:06:56
شناسه خبر : 33573

يك استاد عرفان تقلبي با نام (م-ب) كه با القاء مسائل شبه عرفاني وچاپ و توزيع رساله به ايجاد بدعت در مسائل فقهي مشغول بود بازداشت شد.

تابناك نوشت؛ وي كه نزديك به 40 سال سن دارد و مجرد است يكي از دلايل بازداشتش سوء‌استفاده از لباس روحانيت بدون تحصيلات حوزوي است.

وي به سمت مطالعه كتاب‌هاي شبه عرفاني رفته و پس از مدتي با ثبت يك شركت اقتصادي مبادرت به آموزش عرفان‌هاي غربي و شرقي كرد. عمده مطالبي كه وي در اين كلاس‌ها مطرح كرده و باعث شده برخي جوانان و دانشجويان جذب وي شوند بحث‌هايي چون دنياي درون و عرفان‌هاي برگرفته از ديدگاه‌هاي شبه عرفاني (دون خوان) و (كاستاندا) است.

بنابر اين گزارش اين فرد تمام كلاس‌هاي خود را بر اين مبنا برنامه‌ريزي كرده و با در هم آميختن برخي مسائل بومي و تعابيري از نماز، ازدواج، كسب و كار، روزه و... نوعي عرفان التقاطي را به خورد شاگردان مي‌داد و علاوه بر اين نوعي ورزش رزمي خود ساخته را نيز چاشني كلاس‌هاي خود كرده است.

اين گزارش مي‌افزايد: يكي از اقدامات عجيب وي اين است كه هنگامي كه شاگردان پسر و دختر خود را به اردوهاي يك روزه مي‌برد آن روز را روز "بي عملي " ـ روزي كه در آن هيچ عملي ثبت نمي شود ـ معرفي مي‌كرد و همراه با شاگردان خود با انواع موسيقي‌ها مشغول رقصيدن مي‌شد.

(م. ب) با القاء مسائل شبه‌عرفاني شاگردان خود را تحت تاثير قرار مي داد تا جايي كه به آنان گفته بود ذهن آنان را مي‌خواند و مي‌تواند برخي بيماري‌هاي آنان را شناسايي و مداوا كند.

وي همچنين اقدام به چاپ و توزيع رساله عمليه خود بين شاگردان خاصي كرده و ازدواج با فرد سيگاري را حرام اعلام كرده است. ازدواج را نيز به 3 نوع عقد، صيغه و دوستي تقسيم كرده و بدعت‌هايي در مسائل فقهي بنا نهاده است.

(م. ب) در آنچه كه به خلسه سپردن افراد مي‌ناميد، ابايي از برقراري تماس‌هاي فيزيكي و لمس افراد نداشته و برخي شاگردان وي گفته‌اند كه به مرور حجاب خود را كنار گذاشته‌اند.

وي با تاكيد بر اينكه بايد گذشته خود را پنهان كرده و فراموش كنيد اين امر را در آموزش بسيار حياتي و از نكات كليدي رسيدن به درجات روحي عنوان كرده و اين امر را نيز القا كرده بود تا در لواي اين گفته گذشته خود را پنهان نگه دارد و اطرافيان و شاگردانش نتوانند هيچ اطلاعاتي درباره خانواده، تحصيلات، زندگي و... او داشته باشند.

گفتني است اين شخص كتاب‌هايي را نيز با عناوين "رشد راز آگاهي "، "دنياي درون "، و.. چاپ و توزيع كرده كه برداشت‌هايي از عرفان‌هاي غربي و شرقي و اوشو است.