هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 2 فروردين 1399 ساعت 11:44
شنبه 2 فروردين 1399 11:41 ساعت
2020-3-21 11:44:04
شناسه خبر : 335661
پس از نخست وزیر پاکستان، وزیرخارجه این کشور نیز خواستار لغو و برداشته شدن تحریم‌های ضدایرانی آمریکا همزمان با شیوع جهانی ویروس کرونا شد.

گروه بین‌الملل-رجانیوز: «شاه محمود قریشی»، وزیرخارجه پاکستان در حساب کاربری خود در توئیتر از جامعه جهانی خواسته است تا تحریم‌ها علیه ایران همزمان با شیوع جهانی کرونا لغو شود.

 

به گزارش رجانیوز، در این ارتباط وزیر خارجه پاکستان با اشاره به نبرد بی امان جهانی علیه ویروس کرونا گفت: همه جامعه بین‌المللی در حال جنگیدن با شیوع ویروس کرونا هستند و ما در این برهه مهم لازم است تا نهایت مهربانی را از خود به عنوان رهبران سیاسی جهان نشان دهیم.

 

قریشی در ادامه گفته است: در این زمان پرخطر، تحریم‌ها علیه ایران باید برداشته شوند تا این کشور بتواند از منابع خود برای نجات جان انسان‌ها استفاده کند.

 

وزیرخارجه پاکستان در ادامه در توئیتی دیگر با اشاره به آمار تلفات شیوع جهانی ویروس کرونا در ایران، خواستار واکنش فوری و متحد برای همکاری‌های جهانی در این ارتباط شده است.

 

پیش از وزیرخارجه پاکستان، «عمران خان» نخست وزیر این کشور نیز در سخنانی خواستار لغو تحریم‌ها علیه ایران شده بود.

 

نخست وزیر پاکستان در این ارتباط گفته بود: تحریم‌های اقتصادی که علیه ایران اعمال شده، در شرایط فعلی به عنوان یک وضعیت بحرانی لازم است تا برداشته و لغو شود. من واقعاً نگرانم از آنچه در ایران اتفاق می‌افتد، چون تحریم‌ها قبلاً تأثیر زیادی را برجای گذاشته‌اند.