هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 29 اسفند 1398 ساعت 12:18
پنجشنبه 29 اسفند 1398 12:17 ساعت
2020-3-19 12:18:53
شناسه خبر : 335645
حاجی میرزایی گفت: اگر سامانه ارتباط بین دانش‌آموزان و معلمان در نیمه فروردین برقرار شود یک ماه به انتهای زمان آموزشی اضافه می‌کنیم.
گروه اجتماعی-رجانیوز: محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: طبق گزارشی یونسکو ۳۳۰ میلیون دانش آموز به صورت سراسری و اگر تعطیلات محدود منطقه‌ای را در نظر بگیریم حدود ۵۰۰ میلیون دانش آموز تا کنون مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند.
 
او درباره تعطیلی مدارس، گفت: ما تابع سیاست‌های ستاد مقابله با کرونا هستیم، مهم‌ترین مأموریتی که الان داریم این است که نگذاریم تعطیلی مدرسه منجر به تعطیل شدن آموزش شود.
 
حاجی میرزایی با بیان اینکه همه تلاشمان این است که سال تحصیلی را با کمترین آسیب و نقص در آموزش به پایان برسانیم، گفت: به همین منظور آموزش تلویزیونی را تدارک دیدیم، به جهت اینکه وقفه‌ای در آموزش دانش‌آموزان ایجاد نشود آموزش تلویزیونی از ۱۰ نوبت به ۲۰ نوبت از یک شبکه به ۳ شبکه افزایش پیدا کرده است.
 
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: یک سامانه‌ طراحی کرده‌ایم که که همه دانش آموزان، معلمان و مدیران با یکدیگر در ارتباط هستند.  اگر این سامانه از نیمه فروردین برقرار شود به دلیل از دست دادن یک ماه سال تحصیلی یک ماه به انتهای زمان آموزشی اضافه می‌کنیم.
 
او بیان کرد: هر زمانی ک به سال تحصیلی اضافه می‌کنیم با احتساب آموزشی است که در دوره وقفه به صورت مجازی و غیر حضوری ارائه شده است تا انگیزه برقرار باشد.