هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 23 تير 1399
ساعت 05:56
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 26 اسفند 1398 ساعت 22:50
دوشنبه 26 اسفند 1398 22:42 ساعت
2020-3-16 22:50:19
شناسه خبر : 335576
بی‌بی‌سی اگر به آمارهای رسمی سازمان بهداشت جهانی نگاهی بیندازد متوجه می شود سوژه‌های بسیار زیادی برای انتقاد علیه آن ها پیدا خواهد کرد، زیرا ایران علی‌رغم تحریم‌های ظالمانه غرب از بسیاری از کشورهای اروپایی عملکرد بهتری در مبارزه با کرونا داشته است.
بی‌بی‌سی اگر به آمارهای رسمی سازمان بهداشت جهانی نگاهی بیندازد متوجه می شود سوژه‌های بسیار زیادی برای انتقاد علیه آن ها پیدا خواهد کرد، زیرا ایران علی‌رغم تحریم‌های ظالمانه غرب از بسیاری از کشورهای اروپایی عملکرد بهتری در مبارزه با کرونا داشته است.
گروه سیاسی-رجانیوز: پس از ابتلای ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت ایران به کرونا رسانه سلطنتی بی بی سی با تمسخر ابتلای یکی از مسئولان حاضر در خط مقدم مبارزه با این ویروس با لحنی سرشار از تمسخر نوشت: «مبتلا شدن معاون وزیر بهداشت جمهوری اسلامی به ویروس کرونا طنز تلخی است که عمق فاجعه مدیریت کلان در جمهوری اسلامی را هویدا می‌کند. فردی که خود پزشک است و در جایگاهی قرار گرفته که باید کشوری را از ابتلا نجات دهد نمی‌تواند از خودش مراقبت کند.»
 
به گزارش رجانیوز؛ اما تنها چند روز پس از این ادعای مضحک بی بی سی شماری از مسئولان کشورهای فرانسه، آمریکا، استرالیا و... به این ویروس جهانی مبتلا شدند تا باری دیگر ثابت شود بی بی سی علاوه بر این که ابایی از ارائه آمار دروغ و بدون سند درباره کرونا ندارد، می‌خواهد از بیماری معاون وزیر بهداشت نیز نهایت استفاده را ببرد و ابتلای یک مقام رده بالای سیاسی به ویروس کرونا را امری عجیب و صرفا محدود به ایران نشان دهد که با مشخص شدن ابتلای تعدادی از مقامات آمریکایی و اروپایی به ویروس کرونا باری دیگر تیر بی بی سی به سنگ خورد!
 
اصلی ترین ناقض ادعای بی بی سی ابتلای نادین دوریس، معاون وزیر بهداشت انگلیس به کرونا بود. وی در بیانیه‌ای اعلام کرد نتیجه آزمایش کرونای او مثبت بوده و در قرنطینه خانگی به سر می‌برد.
 
نکته ی جالب توجه درباره ابتلای دوریس به کرونا، شباهت جایگاه سیاسی او به حریرچی است. هر دو معاون وزیر بهداشت هستند اما به زعم بی بی سی ابتلای حریرچی به کرونا نشانه ناکارآمدی نظام جمهوری اسلامی است اما بیماری کرونای معاون وزیر بهداشت انگلیس نشانه ناکارآمدی نظام سلطنتی انگلیس نیست و این رسانه وابسته صرفا به انتشار خبری کوتاه در این باره اکتفا کرد!
 
ابتلای مقام انگلیسی تنها مثال نقض برای این ماجرا نیست و «پیتر داتون»، وزیر کشور استرالیا چندی قبل اعلام کرد که به ویروس «کرونا» مبتلا شده است. وی طی پیامی توئیتری اعلام کرد که پاسخ آزمایش کرونایش مثبت است.
 
سوفی گرگوار ترودو، همسر نخست وزیر کانادا نیز به ویروس کرونا مبتلا شد و در قرنطینه درمانی قرار گرفته است. او به تازگی از سفری به انگلیس بازگشته بود و تا پیش از تست کرونا، علائم خفیفی از ابتلا به آنفلوآنزا داشت. پیش از آن‌که جواب آزمایش سوفی گرگوار ترودو مثبت اعلام شود، نخست‌وزیر کانادا نیز بر اساس توصیه‌های موجود در قبال ویروس، خود را در قرنطینه خانگی قرار داده بود.
 
به گزارش نشریه ال موندو به نقل از خبرگزاری افه اسپانیا، منابع نزدیک خاویر سولانا، اعلام کردند که ابتلای وی به ویروس کرونا که اکنون در آستانه ۷۷ سالگی است، تایید شده است. سولانا پیش از این به عنوان دبیر کل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) (۱۹۹۵-۱۹۹۹)، نماینده عالی سیاست خارجی و امنیت اتحادیه اروپا(۱۹۹۹-۲۰۰۹) و وزیرامور خارجه اسپانیا (۱۹۹۲-۱۹۹۵) شناخته شده بود.
 
فرانسه که یکی از آلوده‌ترین کشورهای اروپایی مبتلا به کرونا محسوب می شود مشخص شد چندین مقام حکومتی آن به این ویروس مبتلا شده اند.
کاخ ریاست جمهوری فرانسه اعلام کرد نتیجه آزمایش کرونای پاتریک استرزودا، رئیس دفتر امانوئل مکرون مثبت اعلام شده است.
علاوه بر رئیس دفتر مکرون، فرانک ریستر وزیر فرهنگ و ۷ نفر از نمایندگان و کارکنان مجلس ملی فرانسه نیز آلوده به ویروس کرونا هستند.
به گفته‌ی پایگاه فرانس ۲۴، طبق اعلام دفتر «برون پوارسون»، وزیر مشاور در امور تغییرات زیست محیطی دولت فرانسه، تست ویروس کرونای این وزیر فرانسوی نیز مثبت اعلام شده است.
 
کرونا البته به سراغ اصلی ترین متهم ساخت این ویروس نیز رفته است؛ «داگ کالینز» و «مت جانز»، دو عضو کنگره آمریکای تست کرونایشان مثبت اعلام شده بود.
همچنین فرمانده نظامیان آمریکا در اروپا به دلیل مشکوک بودن ابتلا به کرونا در قرنطینه خانگی به سر می‌برد.
چهار سناتور آمریکایی نیز پس از دست دادن با افرادی که گفته می‌شود به کرونا مبتلا شده‌اند، خود را در قرنطینه خانگی قرار دادند.
 
بی بی سی اگر به آمارهای رسمی سازمان بهداشت جهانی نگاهی بیندازد متوجه می شود سوژه های بسیار زیادی برای انتقاد علیه آن ها پیدا خواهد کرد، زیرا ایران علی رغم تمامی تحریم های ظالمانه غرب از بسیاری از کشورهای اروپایی عملکرد بهتری در مبارزه با کرونا داشته است.
 
شاید طنز تلخ ماجرا جایی باشد که رسانه های فارسی زبان ضدانقلاب  از هر فرصتی برای ضربه زدن به نظام و مردم ایران استفاده می کنند، حربه ای که تا حدود زیادی نخ نما شده و حنای لندن نشینان بی بی سی برای مردم ایران رنگی ندارد.