هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 9 بهمن 1399
ساعت 14:21
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 26 اسفند 1398 ساعت 14:14
دوشنبه 26 اسفند 1398 13:44 ساعت
2020-3-16 14:14:35
شناسه خبر : 335556
معرفی ده کتاب ایرانی و خارجی برای روز های قرنطینه و تعطیلات نوروز به پیشنهاد  دکتر مهدی خانعلیزاده، پژوهشگر روابط بین‌الملل، که می تواند برای شما مفید و جذاب باشد.
دومین بسته فرهنگی روزهای قرنطینه:

معرفی ده کتاب جذاب و خواندنی برای روزهای قرنطینه

معرفی ده کتاب ایرانی و خارجی برای روز های قرنطینه و تعطیلات نوروز به پیشنهاد دکتر مهدی خانعلیزاده، پژوهشگر روابط بین‌الملل، که می تواند برای شما مفید و جذاب باشد.
گروه فرهنگ-رجانیوز: با توجه به فرا رسیدن تعطیلات نوروزی و شیوع ویروس کرونا که باعث قرنطینه خانگی بسیاری از هموطنان شده است رجانیوز پیشنهاد می کند هموطنان از فرصت بوجود آمده استفاده کرده و کتاب‌های زیر را مطالعه کنند.
 
به گزارش رجانیوز، این کتاب‌ها به انتخاب دکتر مهدی خانعلیزاده پژوهشگر روابط بین‌الملل پیشنهاد می‌شود:
 
1-از دو که حرف می‌زنیم، از چه حرف می‌زنیم/ هوراکی موراکامی – نشر چشمه
کتابی که چندین بار می‌توان خواند و با فضای آرام و لذت‌ بخشش همراه شد. اگر می‌خواهید موراکامی بخوانید، این کتاب بهترین انتخاب است.
 
2-ارتداد/ وحید یامین‌پور – انتشارات سوره مهر
یک روایت عجیب از حوادثی که در روزهای منتهی به انقلاب اسلامی در بهمن 1357 ... نیفتاد! این عاشقانه‌ی سیاسی را باید آهسته خواند.
 
3-جبر جغرافیا/ تیم مارشال – نشر همان
یکی از بی‌نظیرترین کتاب‌ها درباره‌ی اینکه چرا ما اینطور هستیم و چرا خارج، آنطور! با ترجمه روانی که دارد، نگاه‌تان به تحولات منطقه‌ای و جهانی را تغییر می‌دهد.
 
4-شب‌های روشن/ فئودور داستایوسکی- نشر ماهی
حالا که قرار است در خانه بمانیم، بهترین زمان برای مطالعه یکی از شاهکارهای ادبیات روسیه است. داستایوسکی را با این کتاب شروع کنید.
 
5-وقتی نیچه گریست/ اروین یالوم – انتشارات کارون
کتاب حجیمی است اما به قدری سناریوی دقیق و روند مناسبی دارد که اصلا خسته نمی‌شوید. روایتی داستانی از روانشناسی مدرن و تاثیر احتمالی‌اش بر فلسفه‌ی قرن بیستم.
 
6-من ترسو نیستم/ وندی شرمن – انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی
ماجرای مذاکرات هسته‌ای آنقدر زندگی همه ما را تحت تاثیر قرار داده که نمی‌توان به سادگی از کنارش گذشت. بهترین روایت درباره‌ی برجام، از زبان طرف آمریکایی است؛ چرا که واقعیتِ دشمنی یا دوستی آنها را برای ما نمایان می‌کند.
 
7-دشمن عزیز/ جین وبستر – انتشارات قدیانی
«بابالنگ‌دراز» نازنین را که همه ما خوانده‌ایم یا حداقل سریالش را دیده‌ایم. حالا برای شما یک شگفتانه داریم: نامه‌نگاری‌های «سالی» به «جودی»؛ با هم جذابیت و با همان لذت.
 
8-سه گزارش کوتاه درباره نوید و نگار/ مصطفی مستور – نشر مرکز
همه‌ی کتاب‌های مستور فوق‌العاده خواندنی هستند اما این کتاب، یک دنیای دیگر است. شاید با دنیای مستور حال نکنید اما حتما این کتاب، نسخه‌ی رهایی از حال بد شما هم هست.
 
9-ماه‌بندان/ محمدرضا شهبازی – انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی
گزارش نوشتن از سفرِ یک شخصیت مهم، کار هر کسی نیست؛ مخصوصا در سال‌های اخیر که انگار جوک گفتن و حاشیه‌نگاری مهم‌تر از متن‌نگاری شده است. این کتاب، نمونه‌ی خوبی در این ایام قحطی‌ِ سفرنگاری است.
 
10- کرشمه خسروانی/ سیدمهدی شجاعی – انتشارات نیستان
روضه‌ی نمایشی بخوانید. داستانی که شاید شنیده باشید اما این بار بسیار داستانی‌تر و با قلم شیرین یک نویسنده‌ی کهنه‌کار. این کتاب از آنهایی است که شروع کنید، دو ساعت بعدش تمامش خواهید کرد.