هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 26 اسفند 1398 ساعت 13:30
دوشنبه 26 اسفند 1398 13:29 ساعت
2020-3-16 13:30:52
شناسه خبر : 335553
مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری قم گفت: تمام هزینه‌های مربوط به سازمان آرامستان‌ها بابت دفن و کفن متوفیان کرونا رایگان است.
گروه اجتماعی-رجانیوز: سیدسیف‌الدین موسوی نیارکی با اشاره به انجام امور مرتبط به کفن و دفن متوفیان بر اثر کرونا در آرامستان بهشت معصومه (س)، اظهار کرد: تمام اصول و موارد بهداشتی و شرعی که مورد تأکید مراجع عظام تقلید و رهبر معظم انقلاب بوده است در کفن و دفن و تغسیل متوفیان بر اثر کرونا رعایت می‌شود.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از شهرداری قم، وی با اشاره به برخی حواشی ایجادشده در خصوص هزینه‌های کفن و دفن این بیماران، خاطرنشان کرد: سازمان آرامستان‌ها هیچ هزینه‌ای مربوط به کفن و دفن را از بازماندگان این متوفیان دریافت نمی‌کند.
 
مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری قم گفت: دفن متوفیان بر اثر کرونا در قسمت جاری آرامستان بهشت معصومه (س) رایگان بوده و بابت شست‌وشو و آماده‌سازی نیز هیچ گونه هزینه‌ای دریافت نمی‌شود.
 
موسوی نیارکی با اذعان به اینکه برخی هزینه‌ها مربوط به خدمات بخش خصوصی بوده و به حساب سازمان آرامستان‌ها نیست، افزود: به طور کلی هزینه آمبولانس که برای بخش خصوصی بوده و هزینه سنگ قبر نیز که توسط بخش خصوصی انجام می‌شود از بازماندگان دریافت می‌شود که ارتباطی با سازمان آرامستان‌ها ندارد.
 
وی تصریح کرد: کلیه امور تدفین و تغسیل و تکفین باقی متوفیان نیز طبق تعرفه‌های مصوب شورای اسلامی شهر انجام می‌شود.