هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 5 بهمن 1399
ساعت 00:20
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 25 اسفند 1398 ساعت 15:43
يكشنبه 25 اسفند 1398 15:36 ساعت
2020-3-15 15:43:31
شناسه خبر : 335522
حاج حسینعلی عظیمی از موسسین جهاد سازندگی بعد از تحمل چندین سال بیماری درگذشت.
حاج حسینعلی عظیمی از موسسین جهاد سازندگی بعد از تحمل چندین سال بیماری درگذشت.
گروه فرهنگی-رجانیوز: حاج حسینعلی عظیمی، از پیشکسوتان و موسسین جهاد سازندگی، که در سال ۱۳۶۳ وارد قرارگاه کربلا شد و کمیته آب را در آن قرارگاه تشکیل داد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از جهادگران، وی به عنوان فرمانده طراحی عملیات آبی و خاکی در «پ.م. ج. ج» عمل می‌کرد و تا معاونت فرماندهی قرارگاه مهندسی کربلا پیش رفت، او از جمله جهادگرانی است که از نزدیک در جریان سازماندهی و طراحی و ساخت بسیاری از دستاوردهای چشمگیر مهندسی جنگ، مانند پل بعثت، قرار داشته و تجربیات زیادی را در سینه ثبت کرده است.
 
حسینعلی عظیمی پس از جنگ، برای بازسازی منطقه زلزله زده منجیل و رودبار، عازم این منطقه شد تا الگوی مدیریت جهادی را بعد از جنگ، در خدمت سازندگی بکار گیرد، وی از اولین کسانی بود که در سال ۱۳۵۹ برای رسیدگی به وضعیت محرومین با دو روز پیاده‌روی وارد منطقه بشاگرد شد.
 
این جهادگر پس از انحلال آخرین بقایای جهاد سازندگی، با نخستین گروههای جهادی به روستاها می‌رفت با این هدف که الگوی توسعه منطقه‌ای را آن‌طور که در جهاد سازندگی نضج گرفت، ادامه داده و به تکامل برساند، مهندس عظیمی، همچنان دغدغه تبیین و تدوین الگوی مدیریت جهادی دارد و سال‌ها در این مسیر تلاش نموده است.
 
عظیمی، جهادگر و جانبازی که تا مرز شهادت پیش رفته و به دنیا برگشته، امروز مهمترین دغدغه‌اش انتقال تجربه عظیم و بی‌نظیر جهاد سازندگی به نسل جوان است. او معتقد است الگوی انقلاب در عرصه مدیریت و سازندگی، الگوی مدیریت جهادی است که باید عمیقاً مورد مطالعه قرار گیرد و برای به کارگیری مجدد و متناسب با مقتضیات روز، تبیین شود.
 
این پیشکسوت جهادی بعد از تحمل چندین سال درد و رنج بیماری در مورخ ۹۸/۱۲/۲۵ به دیار باقی شتافت.