98/12/23 - 07:13 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 335471
قائم مقام وزير صمت در امور بازرگاني ضمن تقدير از كارجهادي ايران خودرو براي تامين نياز ناوگان امدادي كشور به آمبولانس گفت : اقدامات پيشگيرانه اين خودرو سازهم براي جلوگيري از شيوع ويروس كرونا و صيانت از كارگران و كاركنان ستودني است.
ايكوپرس - حسين مدرس خياباني قائم مقام وزير صمت در امور بازرگاني در بازديد از آمبولانس‌هاي آماده تحويل ايران خودرو ديزل به وزارت بهداشت، برضرورت استفاده از توان داخلي در تامين آمبولانس گفت :شركت ايران خودرو ديزل ظرفيت هاي خالي در جهت توليد آمبولانس دارد و داخلي سازي اين نوع خودرو ها دردستور كار اين خودروساز قرار گيرد.
وي از بکارگیری تمام توان دولت و وزارت صمت در خدمت رسانی به مردم به منظور مبارزه با بیماری کرونا خبر داد و افزود: امروز نیاز کشور آرامش بخشی و خدمت رسانی تمام دستگاه‌ها را می‌طلبد تا هر چه زودتر بتوانیم بر شیوع ویروس کرونا مقابله کنیم.
مدرس خياباني در ادامه افزود: با تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر اقدام عاجل تمامی دستگاه‌ها و همچنین تاکیدات ریاست محترم جمهوری در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا که وزارت صمت را مسئول تامین لوازم مورد نیاز وزارت بهداشت کرد، ما تمام توان خود را برای تامین این کالاها بسیج کردیم که بزودی عرضه ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی در داروخانه آغاز خواهد شد.
وي خاطر نشان کرد مردم در شرایط خاص پیش آمده باید در کنار یکدیگر باشند و گفت: در این شرایط اگر مردم یاریگر یکدیگر باشند زودتر بر این ویروس غلبه خواهی كرد و از مردم مي خواهم در صورت مشاهده گرانفروشی و یا احتکار کالاهای بهداشتی از طریق اپلکیشن، وبسایت و یا شماره ۱۲۴ سازمان حمایت از سودجویی افراد خاصی که با استفاده از سلامتی مردم بدنبال سودجویی هستند، مقابله کنند.
وی ضمن بازدید از کارخانه ایران خودرو دیزل از امکانات موجود در این شرکت تمجید کرد و بر لزوم داخلی سازی تمامی نیازهای ناوگان حمل‌ونقل عمومی و امدادی کشور توسط ایران خودرو دیزل اشاره نمود و گفت: در هر جایی که احساس کنیم نیاز کشور توسط تولیدکنندگان داخلی تامین می‌شود از واردات نمونه تولیدشده خارجی محصول ایرانی جلوگیری خواهیم کرد.
 
مدرس خياباني،  مزيت هاي داخلي سازي خودروهاي آمبولانس را استفاده از توان فني مهندسان ايراني وصرفه جويي ارزي عنوان كرد و خاطر نشان ساخت : ايران خودرو ديزل توانايي تامين نياز ناوگان حمل و نقل كشور به اتوبوس و ون را دارد.
وی در پایان از زحمات شبانه‌روزی پرستاران و پزشکان کشور به عنوان سربازان خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا قدردانی کرد