هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 14 خرداد 1399
ساعت 07:15
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 23 اسفند 1398 ساعت 07:12
جمعه 23 اسفند 1398 07:11 ساعت
2020-3-13 07:12:23
شناسه خبر : 335470
هم‌زمان با ولادت امام علی (ع)،‌ آمبولانس‌های پيشرفته‌ای كه توسط ايران خودرو ديزل تجهيز شده براي استفاده در ناوگان امدادي كشور و خدمت‌رساني به ستاد مبارزه با كرونا با حضور قائم مقام وزير صمت و مديرعامل ايران خودرو آماده تحويل به وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشكي شد.
ايكوپرس_ فرشاد مقيمي مديرعامل ايران خودرو در بازديد از آمبولانس‌هاي آماده تحويل به وزارت بهداشت، از زحمات و تلاش‌هاي جامعه پزشكي و پرستاراني كه در خط مقدم مقابله با بیماری كرونا هستند، قدرداني كرد.
وي گفت: ايران‌خودرو آماده هر گونه همكاري با وزارت بهداشت، درمان، آموزش پزشكي و تجهيز كاروان‌هاي سلامت اين وزارتخانه است.
مقيمي تصريح كرد: از ۶۳ دستگاه آمبولانسي كه قرار بود به وزارت بهداشت تحویل داده شود،‌ امروز 50 دستگاه آماده تحويل شده  و ۱۳ دستگاه باقي‌مانده نیز به‌زودی ترخيص و تحويل خواهد شد.
وي تاكيد كرد: آمبولانس‌هاي تحويل شده از نوع اسپرينتر 315 بنز ديزلي است كه با عالي‌ترين استانداردهاي زيست محيطي روز از منظر شاسي و تجهيزات پزشكي ساخته و تحويل مي‌شود.
اقدامات پیشگیرانه ایران خودرو در مقابله با ويروس كرونا
مقيمي ضمن تاكيد بر لزوم همكاري تمامي ارگان‌ها و دستگاه‌هاي دولتي درخصوص مقابله با ويروس كرونا در كشور افزود: در شركت ايران خودرو با کنترل‌های شبانه‌روزی و پایش‌های مستمر سلامت کارکنان و به کارگیری ساز و کارهای متنوع در پیشگیری از ابتلای کارکنان به کرونا، امکان ورود این ویروس به ایران خودرو به حداقل رسیده است.
مديرعامل ايران خودرو با اشاره به رعايت نكات پيشگيرانه در اين شركت  از جمله ضدعفوني كردن سالن هاي توليدي، توزيع ماسك،كنترل مستمر دماي بدن پرسنل، كاهش ساعات كاري بانوان و مرخصي اجباري آن دسته از  كاركنان كه در گروه حساس قرار دارند توجه به سلامت پرسنل را از اولويت هاي مهم ايران خودرو در اين روزها بر شمرد.
وي گفت: اقدامات پیشگیرانه ایران خودرو افزون بر کارکنان، در سطح خانواده ها نیز گسترش یافته و اقلام و بسته های بهداشتی و آموزشی در اختیار خانواده ها نیز قرار گرفته و خواهد گرفت
مقيمي،‌ رعايت بهداشت فردي از مهمترين اقدامات پيشگيرانه  شيوع ويروس كرونا دانست و خاطر نشان كرد : با تدابیر اندیشیده شده و پایش های مستمر سلامت پرسنل و ضد عفونی محیط کار، هرگونه مورد مشکوک مبتلا به کرونا به مراکز تخصصی درمانی منتقل می‌شود.