98/12/23 - 06:59 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 335465
برند های مختلف در سراسر جهان شاهد طلوع جدیدی در صنعت بسته بندی هستند. به نظر می رسد چاپ دیجیتال راه حل آینده است و مزایای برند، بهبود تجربیات مصرف کننده و کاهش رد پای کربن را به دنبال دارد.
برند های مختلف در سراسر جهان شاهد طلوع جدیدی در صنعت بسته بندی هستند. به نظر می رسد چاپ دیجیتال راه حل آینده است و مزایای برند، بهبود تجربیات مصرف کننده و کاهش رد پای کربن را به دنبال دارد.

اما چاپ دیجیتال چیز جدیدی نیست. در حقیقت، این روش برای بیش از دو دهه مورد استفاده قرار گرفته است. با این وجود، ارزش واقعی آن به تازگی تشخیص داده شده است. برند‌ها به تدریج روش های ناپایدار گذشته را کنار می گذارند و به این روش روی می آورند.

 

درعوض، آنها از مزایای رقابتی کارآیی، سرعت عرضه به بازار و شخصی سازی ارائه شده توسط فرایند دیجیتال برخوردار می‌شوند. پیش‌بینی می‌شود که محبوبیت این نوع چاپ همچنان هم در حال افزایش است. طی چند سال آینده، انتظار می رود برند‌های تمام صنایع، استفادۀ خود از تولید آنالوگ را کاهش داده و تولید به صورت فقط دیجیتالی را افزایش دهند.

این مقاله از سایت جامع و کامل چاپخونه که در زمینه آموزش چاپ و بسته بندی اطلاعات بسیاری در مورد انواع چاپ‌ها مانند چاپ دیجیتال و چاپ افست و چاپ گود و تخت و انواع بسته بندی ( چاپ جعبه، چاپ کارتن و لیبل ) و طراحی گرافیک و رنگ و مرکب و کاغذ درونش برای شما مخاطبان گردآوری کرده است، تهیه شده است.

 

 

 

 

پویا و سریع

پس چرا با یک تغییر ناگهانی مواجه هستیم؟ در اینجا چندین عامل وجود دارد.

به عنوان مثال، برند‌ها به طور فزاینده ای علاقه مند به استفادۀ حداکثری از چاپ بسته های دیجیتال برای چاپ های طولانی مدت هستند، زیرا این امر باعث می‌شود تا زمان ارائه کالا به بازار را کاهش دهند. با افزایش حجم در چاپ‌های طولانی مدت و تحولات نظارتی همیشه در حال تغییر، جای تعجب نیست که انتظار می رود صنایع بهداشت و درمان، داروسازی و مواد غذایی شاهد مهمترین تغییر به سمت چاپ فقط دیجیتال باشند. به لطف بسته بندی دیجیتال، این بخش ها توانسته اند نسبت به گذشته پویا تر و تطبیق پذیرتر شوند.

چاپ بسته بندی دیجیتال همچنین مدیریت بهتر زنجیرۀ تأمین را به دنبال دارد، چرا که چندین چاپ کوتاه مدت می تواند جایگزین یک سفارش بزرگ سه ماهه شود.

برای بسیاری از شرکت‌ها، هزینۀ نسبتاً بالای چاپ دیجیتال مهمترین مانع برای استفادۀ گسترده‌تر آن است. در حالی که این نوع چاپ می تواند گران تر از روش های آنالوگ باشد، اما واقعیت این است که برآوردها معمولاً صرفه جویی‌هایی را که می‌توان از این طریق در موجودی مستقیم و غیرمستقیم بسته بندی از رده خارج انجام داد، در نظر نمی گیرند.

این برآوردها مزایای هزینۀ ابتدا تا انتهای فرایند را نیز در نظر نمی گیرند، که این کاهش هزینه می تواند امکان افزایش حجم کلی تولید را برای شرکت ها فراهم سازد. همچنین از طریق چاپ تولید می توان زمان تولید را نیز کاهش داد، و این کمک می کند تا محصولات سریعتر از روش آنالوگ به بازار عرضه شوند. با در نظر گرفتن کل چرخۀ عمر، دیجیتال می تواند به کاهش هزینه ها کمک کند.

دوریس براون-مک نالی، مدیر نوآوری شرکت HP، اظهار کرد: «با وجود اقتصاد قوی و نرخ بیکاری پایین، بسیاری از برند های بزرگ در حوزۀ کالاهای مصرفی نمی توانند از چاپ دیجیتال بهره ببرند. در طول یک دهۀ اخیر شرکت های نوپا و مبتکر به طور مداوم از برند های فعلی/قدیمی سبقت گرفته اند.»

«برای پیوستن به صفوف پیشگامان رشد، شرکت های تولید کنندۀ کالاهای مصرفی باید یک محیط رشد سریع و چابک ایجاد کنند. این کار با آوردن کل سازمان آنها، از بازاریابی گرفته تا تولید، به یک ارگانیسم یکپارچه آغاز می شود. نتایج می تواند چشمگیر باشد. در خطوط تولیدی که در آن از مهارت و چابکی استفاده می شود، شرکت ها به میزان چهار برابر درآمدها را مشاهده کرده اند و مدت زمان لازم برای گرفتن ایده های جدید بازاریابی در مقابل مشتریان، از چند هفته یا چند ماه به کمتر از دو هفته کاهش یافته است.»

«در بسیاری از شرکت های موفق، پیشرفت و نوآوری در بسته بندی و چاپ دیجیتال از اهمیت ویژه ای برخوردار است.»

پیشنهاد میکنیم برای داشتن پیش زمینه در مورد چاپ دیجیتال و اینکه چه مزایایی را میتواند ایجاد کند در سایت خبرآنلاین مقاله آموزش 9 مرحله‌ای راه‌اندازی یک کسب‌وکار چاپ دیجیتال با سرمایه‌ی کم !  را مطالعه کنید. اگر علاقه‌مند هستید وارد حوزه چاپ دیجیتال شوید و دفتر یا چاپخانه دیجیتال کوچکی هم برای خودتان راه اندازی کنید این مقاله میتواند شما را با هر آنچه در این زمینه لازم است بدانید، آشنا می‌کند. اگر نیازمند سایتی تخصصی در مورد چاپ دیجیتال هم بودید به آدرس ( https://www.chapkhone.info/digitall-printing/ ) بروید.

راه حل های پایدار

در نتیجۀ روش های تولید انبوه، سالانه بیش از 30 درصد موجودی برند نابود می شود. واضح است که این سطح ضایعات برای کرۀ زمین ناپایدار است. امروزه برندها به اهمیت شیوه های پایدار پی برده اند و با کاهش ردپای کربن و منابع انرژی تجدیدپذیر که اغلب یک مؤلفۀ اصلی مدل های کسب و کار را تشکیل می دهند، در این مسیر گام بر می دارند.

از این گذشته، این امر نقش مهمی در جذب مشتری نیز ایفا می کند. با توجه به افزایش تعداد شرکت هایی که تعهدات معتبری برای محافظت از محیط زیست نشان می دهند، مصرف کنندگان امروزی قبل از تصمیم گیری در مورد همکاری با برندها، به گواهی نامه های زیست محیطی شرکت ها نگاه خواهند کرد.

در حقیقت، طبق بررسی صورت گرفته توسط شرکت Futerra در سال 2018، 88 درصد از پاسخ دهندگان انگلستان و ایالات متحده که در این بررسی شرکت کرده اند، پیشنهاد می کنند که مایلند برند ها به آنها کمک کنند در زندگی روزمره نسبت به محیط زیست دوستانه تر و با اخلاق تر باشند، و بر اهمیت پیام پایداری قوی تأکید دارند.

به عنوان مثال، در شرکت HP ، از طریق تمرکز ویژه بر پایداری در عملیات های تولید مطبوعات شعبۀ HP Indigo، راه حل هایی برای کمک به کاهش ردپای کربن مربوط به هر پروژه طراحی شده است. این شرکت هدف صفر کردن زباله و استفاده از زنجیرۀ تامین ناب با بسته بندی و حمل و نقل بهینه را نیز در رأس برنامه های خوددارد.

 

 

 

امکانات شخصی سازی شده

چاپ بسته بندی دیجیتال همچنین در زمینۀ تعامل بین مصرف کننده و برند، امکانات بیشتری را ایجاد می کند.

اکنون تولید کنندگان می توانند به لطف پیشرفت های موجود در سفارشی سازی محصول، به مشتریان خود نزدیک شوند و در سطح شخصی تری نیز تعامل کنند و تحقیقات نشان می دهد که بیش از 50٪ از مصرف کنندگان نسل هزاره و نسل زد به برند هایی علاقه مند هستند که محصولات یا خدمات شخصی سازی شده ای را ارائه می دهند.

مشارکت و همکاری در تولید گزینه های تازه ای را ایجاد کرده است، که در این تولید مشارکتی برند و مصرف کننده می توانند برای طراحی بسته بندی های منحصر به فرد و پروژه های رویداد محور یا مناسبت محور متناسب با فرصت های بازاریابی، و حتی قابلیت های تصویربرداری متغیر و انبوه که در آن بسته های مختلف وجود دارد، به یکدیگر بپیوندند. در حقیقت، تولید دیجیتال امکاناتی را ارائه می دهد که حتی یک دهه پیش غیرممکن تلقی می شد.

به گفتۀ گیلمرو فونت، رهبر برند و آژانس های HP: «هنگامی که مصرف کنندگان در ایجاد طراحی بسته ها همکاری و مشارکت می کنند، نتیجۀ کلیدی این پویش به اشتراک گذاری آنها از طریق رسانه های اجتماعی است. ما مواردی مشاهده کرده ایم که دسترسی این شکل از رسانه ها به میزان 30٪ افزایش یافته است، این پوشش خارق العاده ای است که برای مثال اگر می خواست از طریق تلویزیون حاصل شود، نیاز به سرمایه گذاری بسیار بالایی داشت.»

تولید بسته بندی خلاقانه می‌تواند به برند سازی شما کمک شایانی کند، پس پیشنهاد میکنم مقاله چگونه بسته بندی خلاقانه می‌تواند دیگران را مجذوب برند شما کند؟ را مطالعه کرده و از مزایای بسته بندی خلاقانه آگاه شوید . با خواندن این مقاله به عنوان یک صاحب کسب و کار، آگاه می‌شوید بسته بندی چه نقشی در شناخته شدن محصولات شما در رقابت بین انبوه محصولات مختلف ایفا می‌کند. بسته بندی از اهمیت زیادی برای محصولات برخوردار است، از تأمین دوام و ماندگاری محصولات گرفته تا افزایش فروش محصولات، بسته بندی تأثیر به سزایی در جنبه‌های مختلف موفقیت محصول ایفا می‌کند. بسیاری از یافته‌ها و تحقیقات صورت گرفته در این صنعت نشان می‌دهد که بسیاری از مشاغل، برند خود را تنها با ایجاد بسته بندی خلاقانه برای محصولات خود توسعه داده‌اند.

یک مرز جدید

برند های مختلف در سراسر جهان به دنبال کوتاه کردن چرخه های زمانی، مبارزه با مسائل زیست محیطی و متمایز و برجسته بودن در یک بازار اشباع به بهترین وجه ممکن هستند. این چالش ها به نحو احسن توسط چاپ دیجیتال پاسخ داده می شود.

در حالی که محبوبیت بسته بندی با چاپ دیجیتال در حال افزایش است، اکنون بهترین زمان برای دستیابی به این راه حل پایدار و پیشرفته برای تبدیل شدن به یک الگوی پذیرفته شدۀ صنعتی، توانمد کردن برند ها برای پاسخگویی بهتر به مطالبات مصرف کنندگان، بهبود مشارکت و تعامل مشتری و به دست آوردن نتایج بهتر برای تجارت آنهاست.

از آنجا که این مزایا روز به روز در حال افزایش بوده و شرکت های بیشتری این تغییر و تحول را ایجاد می کنند، به نظر می رسد چاپ دیجیتال آیندۀ تولیدات بسته بندی را به مرور از آن خود کند.