هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 8 خرداد 1399
ساعت 14:36
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 23 اسفند 1398 ساعت 06:53
جمعه 23 اسفند 1398 06:47 ساعت
2020-3-13 06:53:31
شناسه خبر : 335464
دانش ساخت طلا و جواهرات از اهمیت ویژه ای برخوردار است اگر با روش ساخت طلا و جواهرات آشنا باشید در زمان خرید این اطلاعات به شما کمک خواهد کرد.

مراحل ساخت طلا و جواهرات کار پیچیده ای است. این مراحل در 6 نوبت انجام شده و از طراحی ابتدایی توسط نرم افزارهای طراحی سه بعدی مثل CAD آعاز شده و تا تضمین کیفیت و جلادهی نهایی به محصول مورد نظر انجام خواهد شد. وبسایت گالری طلا و جواهرات گنجه هر نوع طرح و ایده ای که شما در ذهن داشته باشید را طی همین مراحل به بهترین شکل به محصول نهایی تبدیل کرده و در اختیار شما قرار می دهد.

برای اطلاع از فرایند ساخت طلا و جواهرات مراحل زیر را مطالعه کنید:

 

طراحی مدل سه بعدی طلا و جواهرات

 

 

 

پس از ایجاد ایده اولیه و / یا طرح اولیه ، زمان آن رسیده است که کار روی مدل دیجیتال را شروع کنید. با استفاده از نرم افزار MATRIX ، طراح سه بعدی دیجیتالی از جواهرات شما آغاز می شود. بسته به پیچیدگی پروژه این امر می تواند از یک روز تا یک هفته انجام شود.

در این مرحله این امکان برای شما فراهم می شود که قبل از ساخت، جواهرات خود را با استفاده از خروجی نمایشی نرم افزار (رندر نرم افزار) مشاهده بفرمایید. بخاطر داشته باشید که رندر نرم افزار برای نمایش کلی جواهرات شما است و زیبایی نهایی کار را ندارد، بنابراین ممکن است به اندازه قطعه تمام شده شما زیبا نباشد! با این حال ، شما همیشه می توانید جواهر خود را در این مرحله مشاهده فرمایید و هر نوع تغییری که لازم است روی آن اعمال کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مدلهای طراحی شده با نرم افزار MATRIX می توانید محصولات وبسایت را ببینید. یا برای سفارش طراحی و ساخت طلا و جواهر به اینجا مراجعه بفرمایید.

 

پرینت مدل سه بعدی

 

 

قالب و موم

این مدل سه بعدی فقط برای دیدن نمونه نهایی نیست بلکه پایه ای برای ایجاد مدل wax است. در اکثر تولیدات جواهرات ، تولیدکننده از یک ماشین چاپ سه بعدی برای چاپ یک مدل موم  رزین استفاده می کند ، که این کارمعمولاً بیشتر از 48 ساعت طول نمی کشد.

 

ریختن فلز در مدل

 

 

ساخت طلا

در مرحله بعد ساخت طلا ، جواهرات باید در قالب ریخته شود تا شکل بگیرد. در این مرحله ، جواهرات شکل و شمایل ویژه ای به خود می گیرند که تقریبا با ساخت نهایی یکی است. موم یا wax ذوب می شود و فلز مورد نظر شما به صورت مذاب ، معمولاً طلا ، نقره یا پلاتین درون قالب ریخته خواهد شد. سپس این فلز به شکل موجود جواهرات طراحی شده در خواهد آمد. این روش ریخته گری “تخلیه موم” نامیده می شود.

 

اتصال جواهرات اساسی

 

 

پس از این که جواهرات شما در مرحله طراحی و ریخته گری درون قالب ریخته شد و شکل گرفت ، ساخت نهایی می تواند از 3 روز تا 3 هفته  طول بکشد. در این مرحله سازه اصلی، حلقه ، گردنبند یا قطعات دیگر طلا و جواهرات شما مورد اصلاح قرار می گیرد. . اگرچه ریخته گری، این جواهرات را به فلز ظریف و طرح نهایی تبدیل کرده است ، اما جواهر باید چند مرحله دیگر تا شکل دهی کامل پیش رود ، همچنین جواهر ساز باید اطمینان حاصل کند که در این مرحله سنگ می تواند به صورت هماهنگ بر روی کار سوار شود.

پس از اتمام پوساب کاری، جواهرات آماده اتصال با سنگ هستند. اگر این قطعه نیاز به کار مینا کاری یا طراحی اضافی داشته باشد ، قبل از پرداخت انجام می شود.

 

فرآیند تنظیم سنگ

برای این مرحله ، سنگ های قیمتی از جمله الماس، زمرد، یاقوت، گارنت، زبرجد، سنگ های ماه تولد یا سایر موارد به جواهرات اضافه می شود. سنگ های تراش خورده به دقت درون جواهرات اندازه شده و روی آن نصب می شوند. اگر سنگ ها نیاز به تراش داشته باشند ابتدا متناسب با محل نصب به صورت کابوشن یا فست تراش می خورند.

 

پرداخت ، اتمام و تضمین کیفیت

 

 

در مرحله آخر ، روی طلا یا جواهر مد نظر یک پولیش کاری انجام می شود تا به نهایت جلا و براقیت برسد. هر نوع فرآیند اضافی نهایی مانند حکاکی روی فلز نیز در این مرحله اعمال می شود. سرانجام ، جواهرات مورد بازرسی قرار می گیرند و جزئیات آنالیز می شود تا اطمینان حاصل شود که تولید موفقیت آمیز بوده است یا خیر.

 

جلادهی جواهرات

یکی از مهمترین مراحل جلادهی است. در این مرحله زیبایی اصلی و جلا واقعی که به جواهرات داده می شود، اعمال خواهد شد، بنابراین پس از این جلادهی ، جواهر می تواند به دست مشتری رسیده و مورد استفاده قرار گیرد.