هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 22 اسفند 1398 ساعت 15:29
پنجشنبه 22 اسفند 1398 15:16 ساعت
2020-3-12 15:29:14
شناسه خبر : 335459
شب گذشته بخش اطلاع‌رسانی امنیتی عراق، از اصابت 10 موشک کاتیوشا به داخل پادگان نظامی التاجی در شمال بغداد خبر داد.
شب گذشته بخش اطلاع‌رسانی امنیتی عراق، از اصابت 10 موشک کاتیوشا به داخل پادگان نظامی التاجی در شمال بغداد خبر داد.

گروه بین‌الملل-رجانیوز: شب گذشته بخش اطلاع‌رسانی امنیتی عراق، از اصابت 10 موشک کاتیوشا به داخل پادگان نظامی التاجی در شمال بغداد خبر داد.

 

به گزارش رجانیوز، بنابر اخبار منتشره، در این حمله راکتی، چهار تروریست آمریکایی کشته و دوازده نفر زخمی شده‌اند. همچنین مقامات انگلیسی نیز از کشته شدن یک سرباز بریتانیایی خبر دادند.

 

تاکنون هیچ گروه عراقی حمله دیشب را بر عهده نگرفته است. مسئولین عراقی نیز در اظهار نظرهای خود در این رابطه، حمله شب گذشته به پایگاه آمریکایی را محکوم کرده‌اند.

 

عادل عبدالمهدی نخست‌وزیر پیشبرد امور عراق، ضمن هشدار درباره پیامدهای حمله به نیروهای ائتلاف، خواستار تحقیق درباره این مسئله و شناسایی هویت مهاجمان شده است.

 

محمد الحلبوسی رئیس پارلمان عراق نیز به این حمله واکنش نشان داد و از نخست‌وزیر پیشبرد امور خواست تا تصمیماتی قاطع برای حمایت از پایگا‌های نظامی که نیروهای ائتلاف در آن حضور دارند، اتخاذ کند.

 

نکته قابل توجه این است که حمله شب گذشته به پایگاه هوایی التاجی درست در زمانی صورت گرفت که مجلس نمایندگان آمریکا در حال بررسی طرح کاهش اختیارات جنگی ترامپ برای جنگ با ایران بود!

 

ساعاتی پس از حمله به پایگاه آمریکایی التاجی، منابع خبری سوریه از حمله هوایی به نقاطی در جنوب‌شرق البوکمال سوریه در نزدیکی مرز با عراق خبر دادند.

 

در جریان این حملات که توسط پهپادهای آمریکایی صورت گرفت، مواضع گروه‌های مقاومت «کتائب حزب الله»، «النجباء»، «سید الشهداء»، و لشکر «حیدریون» مورد هدف قرار گرفته است.

 

مرکز «دیدبان حقوق بشر سوریه» مدعی شده است که ۱۸ نفر از نیروهای حشدالشعبی در این حملات به شهادت رسیده‌اند.

 

این اولین باری نیست که آمریکا بی دلیل به مواضع محور مقاومت حمله می‌کند. چند ماهی می‌شود که تروریست‌های آمریکایی با حملات متعدد خود به پایگاه‌های حشدالشعبی و دیگر گروه‌های مقاومت، رزمندگان مقاومت را به شهادت می‌رسانند.