98/12/20 - 09:00 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 335405
دستیابی به فروشندگان عمده و مستقیم محصولات برای یافتن بهترین قیمت، همیشه از دغدغه های اصلی خریداران عمده بوده است. دسترسی بدون واسطه به تعداد زیاد فروشنده و مقایسه قیمت ها به علاوه ی پیا کردن معتبرترین آن ها همیشه دردسر های خاص خود را داشته است. برنج از مواد غذایی اصلی و اساسی و یکی از تولیدات بسیار مهم در کشور است که بازار خرید و فروش بسیار خوبی دارد.

برنج شمال یکی از پر طرفدارترین انواع این محصول در کشورمان است که تولید آن در استان های شمالی انجام می شود. بازار خرید و فروش عمده برنج ایرانی شمالی همیشه داغ بوده است و مشتریان فراوانی دارد.

بازار خرید و فروش عمده باسکول به آدرس اینترنتی www.buskool.com  به شما خریداران محترم کمک می کند تا بهترین انواع برنج ایرانی و شمال را بیابید، قیمت و کیفیت ها را با هم مقایسه و با بهترین فروشندگان به صورت مستقیم و بدون واسطه ارتباط برقرار کنید.

 

 

اول آشنایی بعد خرید عمده برنج شمال!

با وجود ارقام هندی و پاکستانی، ذائقه ی بسیاری از مردم به برنج ایرانی متمایل است که بازار خرید و فروش عمده برنج را پررونق کرده است. از انواع تجاری با محبوبیت زیاد می توان به نوع طارمی و نوع طارم هاشمی اشاره کرد که از بهترین انواع برنج ایرانی به شمار می روند. مرغوبیت بالای این ارقام، داشتن طعم و بوی مناسب و خوش پخت بودنشان باعث محبوبیت بالای برنج هاشمی و تمایل به خرید در میان مصرف کنندگان شده است. بازار تولید و خرید و فروش برنج طارم هاشمی در استان گیلان و مازندران بوده و بهترین انواع برنج شمال در این استان ها تولید می شوند.

با توجه به بازار بسیار مناسب خرید عمده برنج در کشور، برنج ایرانی را در مناطق مختلفی از کشور مانند شمال و جنوب تولید می شود. با توجه به نوع بذر و محل تولید، برنج ایرانی دارای انواع مختلفی است که هر کدام از آن ها دارای ویژگی های خود هستند. از مرغوب ترین انواع برنج ایرانی می توان صدری و طارم را نام برد که در سطح وسیعی تولید می شوند و هر کدام از آنها با توجه به محل کشت انواع مختلفی دارند.

در بازار خرید و فروش برنج ایرانی با نام های مختلفی روبه رو می شویم:

انواع هاشمی، دم سیاه، شاه پسند و کاظمی، از زیر مجموعه های برنج صدری محسوب شده و همه ی انواع صدری کشیده تر از انواع طارم هستند. بیشتر انواع صدری در استان گیلان تولید شده و در مقابل بیشتر انواع برنج طارم در استان مازندران در سطح وسیعی تولید می شوند.

انواع برنج طارم شامل دیلمانی، بینام،  عنبربو، رشتی و محلی را نام برد. نوع طارم از انواع  صدری، دارای دانه هایی چاق و کوتاه تر می باشد. انواع دیگری از این محصول نیز هستند که از دو رگه گیری پرورش می یابند. محصول های دو رگه معمولا عطر و بوی کمتری نسبت به دو دسته ی اصلی دارند.

 

آشنایی با انواع برنج ایرانی

گیاه برنج در دنیا به دو دسته ی اصلی جاپونیکا و ایندیکا شناخته می شود. گونه جاپونیکا که بیشتر در کشورهای آسیای شرقی کشت می شود، دانه هایی با مجموع نشاسته بیشتری دارد. به دلیل نشاسته بالای این گونه پس از پخت، دانه های آن حالتی به هم چسبیده و خمیری دارد. گونه ی جاپونیکا در میان مردم آسیای شرقی بسیار محبوب است و بیشترین استفاده را دارد.

و اما دسته دوم گونه ی ایندیکا که همان برنج هندی است و دانه هایی با میزان نشاسته بسیار کمتری دارد. به دلیل سطح نشاسته پایین دانه های آن، زمان پخت دانه های برنج به هم نمی چسبند و معمولا این گونه بیشتر مورد پسند مصرف کنندگان ایرانی قرار دارد.

برنج ایرانی که بیشترین میزان آن در شمال کشورمان در استان های گیلان و مازندران و دیگر نقاط کشور به صورت پراکنده تولید می شود دانه هایی با سطح نشاسته متوسط دارد. طعم و عطر برنج ایرانی با دیگر انواع تولید شده در سایر نقاط دنیا متفاوت است و به همین دلیل تمایل ایرانی ها بیشتر به سمت خرید عمده برنج ایرانی است. برنج سفید و نوع قهوه ای آن از انواع محصولاتی است که در بازار رایج است و به فروش می رسند. تفاوت نوع سفید و قهوه ای تنها در گرفتن یا نگرفتن پوست آن است. هنگامی که پوست برنج را در کارخانه های فرآوری از آن جدا می کنند، دانه ای سفید رنگ به دست می آید.

 

برنج هاشمی پیشتاز در بازار خرید عمده برنج ایرانی

برنج طارم هاشمی محصول مرغوب شالیزارهای شمال است که استان گیلان خاستگاه اصلی این گونه بوده و در حال حاضر به صورت وسیع در گیلان و مازندران تولید می شود.

گونه ی هاشمی برنجی با دانه هایی بلند و طعم و عطر مناسب است که به دلیل فروش فوق العاده بالا در بازار فروش برنج ایرانی مورد استقبال کشاورزان قرار گرفته و در سالیان اخیر بسیاری از شالیزارهای شمال به تولید این رقم پرداخته اند.

یکی از کارهایی که در شالیزارهای مازندران رواج دارد کشت دوم برنج طارم هاشمی است که کشت دوم در مقایسه با کشت اول میزان عطر بیشتر و طعم بهتری برخوردار است. معمولا مرغوبیت کشت دوم از کشت اول بیشتر بوده و قیمت بالاتری نیز دارد.

نوع هاشمی از مرغوب ترین محصول کشت شده در مازندران و گیلان بوده و در بازار خرید و فروش عمده برنج ایرانی جایگاه بسیار خوبی دارد.

برنج هاشمی با عنوان هایی مانند هاشمی گیلان، هاشمی آستانه اشرفیه، هاشمی تالش، هاشمی رشت و هاشمی رودسر شهرت فراوانی دارد که نشان دهنده ی اصالت این برنج در استان گیلان است.

بازار فروش برنج طارم

خرید برنج ایرانی طارم نیز همانند برنج صدری در بازار متقاضیان خود را دارد که بیشترین تولید آن در مازندران انجام می شود و می توان خاستگاه آن را نیز مازندران دانست.

اگر بخواهیم طارم را با صدری مقایسه کنیم طارم دانه هایی کوتاه تر و چاق تر دارد و مدت زمانی بعد از پختن نیز نرمی دانه های خود را حفظ می کند و برای خوردن مناسب است. دانه های طارم نیز مانند صدری با مالیدن میان دو کف دست می توان تشخیص داد و چرب بودن دانه ها را می توان احساس کرد.

بازار فروش برنج صدری

صدری از انواع برنج های بسیار پرطرفدار ایرانی در میان مصرف کنندگان است که معمولا در تمام گیلان تولید شده و در شهر های فومن و شفت ، شالیزار های زیادی به تولید این رقم مشغول هستند.  برنج صدری با دارا بودن 8% درصد پروتئین بیشترین مقدار پروتئین را در میان انواع ایرانی دارد. یکی از راه های شناسایی این رقم قبل از خرید، احساس چرب بودن دانه ها میان دستان است.

نوع سرلاشه که به نام نیم دانه نیز معروف است برنجی است که در هنگام بوجاری شدن و پوست گرفته شدن می شکند و از سایز معمولی کوچکتر است و پس از غربال شدن از دانه های سالم جداسازی می شوند. تفاوت مهم برنج با نیم دانه فقط در اندازه آن ها می باشد. سرلاشه طارم و برنج طارم تفاوتی در کیفیت طعم و بو ندارند و فقط اختلاف این دو در اندازه دانه های آن هاست. سرلاشه همانند برنج سالم دارای پخت خوبی است و بیشتر برای تهیه شله زرد و … استفاده می شود.

 

برنج دودی

نوع دودی در به دلیل طعم متفاوت خود سبب جلب توجه مصرف کنندگان شده و مشتریان خاص خود را پیدا کرده است. برای تهیه ی برنج دودی معمولا با استفاده از خرده‌های چوب درختان در فضای مخصوص دود ایجاد می‌کنند و دود را به طرف محصول هدایت کرده و سبب می شود محصول طعم دودی بگیرد. برنج دودی به دلیل طعم منحصر به فرد خود مناسب همه افراد نیست و فقط ذائقه های خاص جز مصرف کنندگان این نوع محصول هستند.

بازار خرید و فروش عمده برنج ایرانی در باسکول

بازار خرید و فروش برنج ایرانی باسکول با هدف دسترسی مستقیم به تولید کنندگان محصولات کشاورزی و معرفی بهترین تولیدکنندگان محصولات ایرانی شروع به کار کرده است. خریداران و صادرکنندگان محترم محصولات کشاورزی با استفاده از خدمات بازار باسکول می توانند با بهترین تولید کنندگان محصولات کشاورزی ایران آشنا شوند و بدون واسطه برای خرید عمده برنج و خرید عمده خرما اقدام کنند.

تولیدکنندگان و کشاورزان عزیز نیز می توانند با عضویت رایگان در بازار باسکول از خدمات ویژه آن استفاده و به خریداران و صادرکنندگان مختلف در سراسر ایران معرفی شده و بتوانند به راحتی محصولات خود را به راحتی و بدون واسطه با قیمت بهتر به فروش برسانند.

آدرس وبسایت www.buskool.com