هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 23 تير 1399
ساعت 08:41
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 18 اسفند 1398 ساعت 13:33
يكشنبه 18 اسفند 1398 13:31 ساعت
2020-3-8 13:33:06
شناسه خبر : 335378
آمار ارائه شده در وب‌سایت مخصوص دانشگاه جانز هاپکینز از مداوای حدود ۵۷ هزار و ۴۰۰ مبتلا به کرونا در سراسر جهان حکایت دارد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دویچه وله، همزمان با خبرهای ناخوشایند در مورد شیوع کرونا، آمار ارائه شده در وب‌سایت مخصوص دانشگاه جانز هاپکینز جنبه‌های امیدوارکننده‌ای نیز دارد. مطابق این آمار از ابتدای گسترش ویروس کرونای جدید در روزهای پایانی سال گذشته میلادی تا هفتم ماه مارس حدود ۵۷ هزار و ۴۰۰ مبتلا به کرونا مداوا شده‌اند. تعداد افراد مبتلا به ویروس جدید کرونا که تا کنون در کشورهای مختلف شناسایی شده‌اند از صد هزار نفر فراتر رفته است. بیش از ۸۰ درصد موارد ابتلاء در چین ثبت شده که کانون اصلی شیوع ویروس موسوم به کووید- ۱۹ شناخته می‌شود. بر پایه فهرستی که دانشگاه جانز هاپکینز امریکا با استفاده از آمار رسمی کشورها تنظیم کرده تا صبح شنبه ۱۷ اسفند (هفتم مارس) تعداد موارد شناسایی شده ابتلاء به کرونا در جهان بیش از ۱۰۲ هزار مورد بوده است. در حال حاضر کره جنوبی با ثبت ۶ هزار و ۷۶۷ مورد ابتلاء به ویروس کرونا پس از چین در جایگاه دوم قرار گرفته است. در حالی که گسترش اپیدمی در این دو کشور تا حدودی کنترل شده شمار مبتلایان در کشورهایی نظیر ایتالیا، ایران و آلمان به شدت رو به افزایش است.
به گزارش رجانیوز به نقل از دویچه وله؛ همزمان با خبرهای ناخوشایند در مورد شیوع کرونا، آمار ارائه شده در وب‌سایت مخصوص دانشگاه جانز هاپکینز جنبه‌های امیدوارکننده‌ای نیز دارد. مطابق این آمار از ابتدای گسترش ویروس کرونای جدید در روزهای پایانی سال گذشته میلادی تا هفتم ماه مارس حدود ۵۷ هزار و ۴۰۰ مبتلا به کرونا مداوا شده‌اند.
 
تعداد افراد مبتلا به ویروس جدید کرونا که تا کنون در کشورهای مختلف شناسایی شده‌اند از صد هزار نفر فراتر رفته است. بیش از ۸۰ درصد موارد ابتلاء در چین ثبت شده که کانون اصلی شیوع ویروس موسوم به کووید- ۱۹ شناخته می‌شود.
 
بر پایه فهرستی که دانشگاه جانز هاپکینز امریکا با استفاده از آمار رسمی کشورها تنظیم کرده تا صبح شنبه ۱۷ اسفند (هفتم مارس) تعداد موارد شناسایی شده ابتلاء به کرونا در جهان بیش از ۱۰۲ هزار مورد بوده است.
 
در حال حاضر کره جنوبی با ثبت ۶ هزار و ۷۶۷ مورد ابتلاء به ویروس کرونا پس از چین در جایگاه دوم قرار گرفته است. در حالی که گسترش اپیدمی در این دو کشور تا حدودی کنترل شده شمار مبتلایان در کشورهایی نظیر ایتالیا، ایران و آلمان به شدت رو به افزایش است.