هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 18 تير 1399
ساعت 08:32
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 17 اسفند 1398 ساعت 17:26
شنبه 17 اسفند 1398 17:25 ساعت
2020-3-7 17:26:50
شناسه خبر : 335358
دادستانی تهران با هشدار به محتکران اقلام بهداشتی و حفاظتی که در مبارزه با بیماری کرونا استفاده دارد از دست‌گیری و تشکیل پرونده برای تعدادی از سودجویان خبر داد.
به گزارش رجانیوز؛ در پی شیوع بیماری کرونا در برخی از شهرها و مناطق کشور از جمله شهر تهران و کمبود بعضی از لوازم بهداشتی مربوطه و سوء استفاده برخی از توزیع کنندگان و فروشندگان لوازم و محصولات بهداشتی (از جمله دستکش ، ماسک، مواد ضد عفونی کننده) با اقدام قاطع و به موقع دادسرای عمومی و انقلاب تهران و همکاری دستگاههای مربوطه طی چند روز گذشته تعداد 92 نفر از افراد سودجو که با سوءاستفاده از شرایط و وضعیت موجود اقدام به احتکار اقلام موصوف و تهدید بهداشت عمومی بواسطه امتناع از توزیع لوازم و وسایل بهداشتی مورد نیاز جهت پیشگیری از بیماری کرونا را نموده‌اند شناسایی و دستگیر و با تشکیل پرونده قضایی اقدامات قانونی جهت صدور حکم و مجازات آنها در حال پیگیری است.
 
بر این اساس برای تعداد 21 نفر آنها کیفرخواست به جرم اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق احتکار مایحتاج عمومی از قبیل دستکش و ماسک صادر و دادگاه آنها در حال برگزاری است.
 
از متهمین دستگیر شده حدود 55 میلیون عدد دستکش، بیش از 50 میلیون عدد ماسک و هزاران لیتر انواع مختلف از محلول‌های الکلی ضدعفونی کننده کشف و جهت استفاده در مراکز درمانی به وزارت بهداشت تحویل شده است.
 
این دادسرا همچنین تاکید کرد که در برخورد با افراد فرصت‌طلبی که برای سودجوئی بیشتر اقدام به احتکار اقلام مورد نیاز برای پیشگیری از انواع بیماری و ایجاد شرایط سخت برای هموطنان عزیز، نمایند قاطعانه برخورد خواهد کرد.
 
دادستان تهران در پایان از مردم و شهروندان عزیز تقاضا نمود تا به توصیه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص به کارگیری اقدامات لازم جهت پیشگیری از این بیماری و همچنین مراجعه افرادی که دارای علائم بیماری هستند به مراکز تعیین شده جهت درمان و جلوگیری از انتقال بیشتر بیماری در بین سایر افراد توجه نمایند زیرا استنکاف از این امر مسئولیت قانونی دارد.