98/12/15 - 14:23 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 335314
همه‌ی ما این روز ها شاهد افزایش روز افزون استارتاپ ها و کسب و کار های کوچک و شخصی ای هستیم که افراد بلند پرواز و حرفه‌ای مدیریت آن ها را بر عهده گرفته اند. تعداد بسیاری از این کسب و کار های نوپا موفق می شوند و در مقابل نیز تعداد بسیار زیادی نیز از آن ها شکست می خورند. اما راز موفق شدن برای شروع کسب و کار جدید چیست؟

 اگر از ما می‌پرسد در جواب می‌گوییم که یکی از مهم ترین نکته برای موفق شدن در راه اندازی کسب و کار جدید، مشاوره مدیریت است. به این معنی که افراد متخصص و حرفه ای در زمینه مشاوره مدیریت را پیدا کنید و از تجربیات بی نظیر و ارزشمند آن در جهت رشد هر چه بیشتر کسب و کار خود استفاده کنید.

مدیریت و رشد کسب و کارهای نوپا در کنار تمام نکات مثبت و وسوسه انگیزی که دارد، می تواند سخت و طاقت فرسا باشد. در این هنگام است که مشاوره مدیریت میتواند بیشترین تاثیر را داشته باشد. آنچه که در دنیای کسب و کار حرف اول را می زند تجربه است که این معضل برای کارآفرینان تازه کار می تواند با مشاوره مدیریت و کسب و کار به طور کامل پوشش داده شود.

در دنیای رقابتی امروزی که با سرعت بسیار زیادی رو به جلو در حال حرکت است، مشاوره مدیریت معنا و مفهوم تازه ای پیدا کرده است. مشاوره مدیریت این روز ها به عنوان تخصص و حرفه ای مستقل گسترش یافته است. امروزه به طور تقریبی تمامی سازمان ها، ارگان های دولتی، شرکت های خصوصی و بین المللی و از همه مهم تر استارتاپ ها و کسب و کار های نوپا به دنبال بهره گیری و استفاده از خدمات انواعی از شرکت های کمک کننده که شرکت مشاوره یکی از آنهاست هستند. به عبارت بهتر شرکت های مشاوره ای با دادن خدماتی مانند مشاوره مدیریت، مشاوره فروش و مشاوره کسب و کار باعث افزایش فروش کسب و کار ها می شوند.

مشاوره مدیریت به چه معناست؟

اکنون که با ضرورت استفاده از خدمات مشاوره ای برای شروع کسب و کاری تازه آشنا شده ایم وقت آن است به توضیح مفهوم کلی این عبارت بپردازیم. این نوع مشاوره خدمتی از جنس راهنمایی به کاربران و مشتریان خود ارائه میدهد و به مدیران و مشتریان کمک می کند تا مسائل مدیریتی را به خوبی بتوانند تحلیل کنند و همچنین فرصت های پیش رو و سودآور به شناسایی کنند. به طور کلی فعالیت هایی که یک مشاور مدیریت در برای مشاوره انجام می دهد به شرح زیر است:

  • ارائه روش های کاربردی در کسب و کار به شرکت ها توسط فردی متخصص است.
  • به رهبران شرکت ها، دولت ها، سازمان ها و مراکز غیرانتفاعی، خدمات مشاوره ای و سرمایه گذاری در حوزه کسب و کار ارائه می‌دهد.
  • کمک به شرکت ها برای تحلیل و توسعه سودمندی استراتژی های کسب و کار است.

اینک، نوبت به تعریف یکی از کلیدی ترین مفاهیم در حوزه کسب و کار می رسد. مشاور منابع انسانی یکی دیگر از مهمترین خدماتی است که توسط شرکت مشاوره ای ارائه می شود.

 

 

 

 

مشاور منابع انسانی چه میکند ؟

مشاور منابع انسانی باید در شاخه های مختلفی از جمله آی تی، فروش، حسابداری، فروش، بازاریابی، مالی، و البته مدیریت منابع انسانی برای درک بهتر مسائل و نحوه درمان آنها تخصص داشته باشد.

اکثر کسانی که خود را به عنوان مشاور منابع انسانی معرفی می کنند به صورت تخصصی آموزش های لازم را دیده اند و یا در این حوزه به اندازه کافی تجربه دارند، چون ارائه خدمات مشاوره منابع انسانی شامل داشتن درک بالا از همه مسائل، از قوانین کارگری گرفته تا مدیریت سازمانی و فراتر از آن است.

وظایف مشاور منابع انسانی شامل موارد زیر می شود

  • حفظ و آماده سازی گزارش ها مربوط به پروژه های مربوط به منابع انسانی
  • باز بینی، ایجاد و اجرای سیاست ها و رویه های HR
  • کمک به هماهنگی و ایجاد تغییرات توصیه شده در روند کار
  • خدمت به عنوان مشاوران داخلی با تجزیه و تحلیل برنامه های فعلی بخش منابع انسانی
  • مشاور منابع انسانی در زمینه سیاست ها و رویه های منابع انسانی
  • توسعه روش ها برای گردآوری و تجزیه و تحلیل داده ها برای پروژه ها و گزارش های خاص
  • تضمین کردن خدمات و برنامه های منابع انسانی منطبق با سیاست ها و رویه ها و قوانین کشوری

 

 

 

خدماتی که یک شرکت مشاوره ای ارائه می‌دهد چیست؟

قطعا هر شرکت و یا سازمانی که به دنبال خدمات مشاوره ای می رود، خواستار افزایش سهمش در بازار، گردش وجوه نقد و افزایش میزان فروشش است تا سود خود را به حداکثر برساند. همچنین مشاوره در حوزه ی کسب و کار باعث می شود مدیریت و کیفیت شرکت به مراتب بهتر شود. با تمام این تفاسیر اگر شما نیز به دنبال یک شرکت مشاوره ای برای دریافت خدمات اینچنینی هستید، پیشنهاد ماه به شما شرکت تجربه‌ی شاپرک آبی است. مشاوران مدیریت شاپرک گروهی از مشاوران صنایع، سازمان‌ها و کسب و کارها هستند که خدمات خود را در حوزه های مختلف مشاوره مدیریت با سطح استاندارد شاپرک أبی به مشتریان ارائه می‌نمایند. برای بهره گیری از این خدمات می توانید به وب سایت رسمی شرکت شاپرک آبی مراجعه کنید. به این شکل در سراسر ایران این فرصت برای مشاوران در زمینه های مختلف کسب و کاری فراهم می شود که به صورت حرفه ای وارد کار مشاوره در کلاس جهانی بشوند، به شرکت ها در حل مساله و رشد کمک کنند و بازده بالایی در یک شرکت مشاوره و یا به عنوان یک فریلنسر کسب کنند. این مشاورین می‌توانند در حوزه‌های بازاریابی و فروش، منابع انسانی، مالی، تحول دیجیتال و فناوری اطلاعات، بهینه سازی عملکرد و فرایند و ... اقدام به ارائه خدمات مشاوره مدیریت نمایند.

 

" این رپورتاژ آگهی توسط آژانس خبری ایران رپورتاژ نگارش و منتشر شده است."