هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 14 اسفند 1398 ساعت 14:58
چهارشنبه 14 اسفند 1398 14:43 ساعت
2020-3-4 14:58:36
شناسه خبر : 335266
محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) از بسیج امکانات این ستاد برای تولید مواد بهداشتی و مراقبتی  برای مقابله با ویروس کرونا خبر داد.
محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) از بسیج امکانات این ستاد برای تولید مواد بهداشتی و مراقبتی برای مقابله با ویروس کرونا خبر داد.
گروه اجتماعی-رجانیوز: خط تولید محصولات جدید ضدکرونایی ستاد اجرایی فرمان امام بطور همزمان در تهران، اشتهارد و سنندج افتتاح شد.
 
به گزارش رجانیوز محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در این مراسم که صبح امروز در شرکت نفت پارس و بصورت ویدئوکنفرانس برگزار شد،با اشاره به بسیج تمام امکانات ستاد برای مقابله با این ویروس گفت: با بهره برداری ازاین خطوط جدید، روزانه ۱۰۰هزارماسک، ۳۷۰هزارلیتر مایع ضدعفونی کننده، ۳۰دستگاه اکسیژن ساز و ۳هزار لباس مخصوص پزشکان تولید میکنیم.
 
 
 
وی افزود: ظرف کمترازیک هفته تمام امکانات ستاد اجرایی فرمان امام رابرای مقابله باکرونا بسیج کردیم و تا چند روز آینده ازطریق تولید داخلی و واردات،۵۰میلیون ماسک تحویل وزارت بهداشت میدهیم و کاری میکنیم که  خلا عرضه و تقاضا طوری جبران شود که احتکار کنندگان اجناس شان را در زباله بریزند.
 
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به تولید لباسهای ایزوله مخصوص پزشکان توسط بنیاد برکت اظهار داشت: در حال حاضر یک جوان کردستانی توانسته با حمایت بنیاد برکت کارخانه خود را تبدیل به کارگاهی برای تولید لباس ویژه پزشکان و پرستاران بکند و ماهی 60 هزار دست لباس پزشکی تولید کند.
 
 
وی بیان داشت: یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته تولید دستگاه‌های اکسیژن‌ساز است که قبلا در انحصار آمریکا بوده ولی امروز توسط شرکت‌های دانش‌بنیان ستاد اجرایی بومی‌سازی شده است.
 
 مخبر با اشاره به اقدام اخیر چند کشور اروپایی گفت: برخی دولتهای اروپایی با خباثت تمام،جلوی واردات اقلام بهداشتی که خریداری شده بود و تمام مراحل قانونی بارگیری آنهاهم انجام شده بود را گرفتند و این تهدید هم فرصتی برای کشور شد تا بخش زیادی از نیاز کشور ازطریق اقدام جهادی برای تولید داخلی تامین شود. 
 
انتهای پیام/