هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 14 اسفند 1398 ساعت 12:51
چهارشنبه 14 اسفند 1398 12:31 ساعت
2020-3-4 12:51:30
شناسه خبر : 335258
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) گفت: متأسفانه برخی از کشورهای خبیث اروپایی علی‌رغم اینکه تفاهم‌نامه با آنها به امضا رسیده بود و در حال انتقال انتقال مواد به کشور بودیم جلوی آن را گرفتند.

 رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) گفت: متأسفانه برخی از کشورهای خبیث اروپایی علی‌رغم اینکه تفاهم‌نامه با آنها به امضا رسیده بود و در حال انتقال انتقال مواد به کشور بودیم جلوی آن را گرفتند.

به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در مراسم افتتاح خط تولید مدیاماسک نانو، بهره‌برداری از خط تولید لباس ایزوله بیمارستانی برای مقابله با بیماری کرونا، بهره‌برداری از خط تولید انواع ژل و مواد ضدعفونی کننده دست و صورت و سطوح بیمارستانی، بهره‌برداری از خط تولید انواع مواد ضدعفونی کننده عمومی و سطوح و همچنین افتتاح خط تولید دستگاه اکسیژن‌ساز با کمپرسور بومی سازی شده و دستگاه بای‌پپ اظهار کرد: با تمهیدات انجام شده روزانه 76 هزار ماسک نانو، N95 تولید انواع ژل و مواد ضدعفونی کننده با ظرفیت 60 هزار لیتر تولید روزانه 60 هزار دست لباس ایزوله بیمارستانی برای مقابله با ویروس کرونا در دستور کار قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: از آغاز شیوع بیماری کرونا، ستاد پشتیبانی مبارزه با این بیماری در ستاد اجرای فرمان حضرت امام تشکیل شد و همه امکانات برای مقابله با این ویروس را تجمیع و بسیج کرده‌ایم.

مخبر تصریح کرد: با توجه به عرضه و تقاضای انجام شده در بازار برای تأمین مواد ضدعفونی کننده و همچنین لوازم بهداشتی، ستاد اجرایی فرمان امام تمهیداتی را در این حوزه پیش‌بینی کرده است تا نسبت به تولید ماسک و موادهای مورد نیاز اقدامات لازم صورت بگیرد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تصریح کرد: با توجه به شرایط کشور و نیاز به وسایل بهداشتی و همچنین مواد ضدعفونی کننده بلافاصله واردات این مواد را انجام دادیم ولی متأسفانه برخی از کشورهای خبیث اروپایی علی‌رغم اینکه تفاهم‌نامه با آنها به امضا رسیده بود و در حال انتقال انتقال مواد به کشور بودیم جلوی آن را گرفتند.

وی افزود: با همه این شرایط تلاش خواهیم کرد طی هفته آینده مشکل عرضه و تقاضا در بازار کشور برای مواد مورد نیاز ضدعفونی کننده و بهداشتی را حل کنیم و تا یکماه آینده در این حوزه نه تنها به خودکفایی خواهیم رسید بلکه صادرات این محصولات را نیز در دستور کار خود قرار خواهیم داد. هم اکنون یک جوان کردستانی توانسته است در کارخانه خود روزانه 60 هزار دست لباس پزشکی بدوزد علاوه بر آنکه برخی از کارخانجات تولید ماسک و محول‌های ضدعفونی طی چند روز آینده راه‌اندازی خواهند شد و با تلاشهای صورت گرفته امروز روزانه 60 هزار لیتر مواد ضدعفونی به ظرفیت تولید کشور افزوده شده است.

مخبر خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته در ستاد اجرای فرمان حضرت امام(ره) افتتاح خط تولید دستگاه اکسیژن‌ساز با کمپرسور بومی سازی شده است که این مسئله قبلا در انحصار آمریکا بود ولی امروزه توسط شرکتهای دانش‌بنیان بومی‌سازی شده است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ادامه داد: یکی از موضوعاتی که روزهای اخیر با آن روبرو بودیم احتکار مواد ضدعفونی کننده و ماسک توسط برخی از زالوصفت‌ها بوده است که تلاش خواهیم کرد بازار از این مواد اشباع شده و دیگر نیازی به این کالاهای احتکار شده نباشد.

وی در پایان گفت: این تهدید فرصتی شده است تا کشور در این شرایط به خودکفایی برسد و در آینده بتوانیم محصولات خود را صادر کنیم.