هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 17 مرداد 1399
ساعت 17:29
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 12 اسفند 1398 ساعت 15:31
دوشنبه 12 اسفند 1398 15:27 ساعت
2020-3-2 15:31:45
شناسه خبر : 335210
دکتر علی پارسا، از دانشمندان بزرگ میکروب‌شناس دنیا، به جلسه‌ای امنیتی فراخوانده می‌شود. بیماری زایو در دنیا فراگیر شده و همه درگیر یافتن راهی برای مهار این میکروب کشنده هستند.
دکتر علی پارسا، از دانشمندان بزرگ میکروب‌شناس دنیا، به جلسه‌ای امنیتی فراخوانده می‌شود. بیماری زایو در دنیا فراگیر شده و همه درگیر یافتن راهی برای مهار این میکروب کشنده هستند.

فرهنگی رجانیوز: «زایو» نوشتۀ مصطفی رضایی، نویسندۀ جوان کشورمان و از شاگردان استاد محمدرضا سرشار است که به زیور طبع آراسته شده است و انتشارات کتابستان معرفت آن را منتشر کرده است.

نویسندۀ کتاب درحالی داستان را از سال 1420 آغاز کرده است که شروع داستان فضای دل‌چسبی از زندگی سنتی را در عصر تکنولوژی ترسیم می‌کند. داستان دربارۀ ویروسی به‌نام "زایو" است، که با انتشار این ویروس تعداد زیادی از مردم دنیا قربانی می‌شوند و نشانه‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد انتشار این ویروس در دنیا عامدانه انجام گرفته است و مرکزی به دنبال فراگیرکردن این ویروس در سراسر دنیاست. تلاش دانشمندان ایرانی در وزارت "نور" و سازمان "آما" برای نجات و خلاصی بشر از این ویروس نکتۀ چشم‌نواز این داستان است.

وجود هوارو، ربات‌های مدرن و... از جمله آرزوهای بشری است که در این داستان تحقق یافته است و این موضوع به جذابیت داستان کمک شایانی کرده است.

مصطفی رضایی مخاطب خود را به سفری در اعماق آینده می‌برد که رشد فن‌آوری در سال 1420 می‌تواند مخاطب سال 1398 را متعجب کند؛ البته تحولات و پیشرفت‌ها در عرصۀ فن‌آوری به‌قدری سرعت یافته است که این تصور را که در بیست و چند سال آینده ربات‌های شبه انسان نقش مهمی در زندگی انسان داشته باشند را ساده می‌کند.

«زایو» در راستای ترسیمی از آرمان فلسطین در گفتمان انقلاب اسلامی است و جهانی را ترسیم می‌کند که گزاره‌هایی چون ظلم‌ستیزی، آزادی و... باعث همبستگی و همدلی مردم نقاط مختلف دنیا شده است.

نویسنده کوشیده است با دوری از آرمان‌گرایی افراطی به انقلاب‌های اجتماعی-سیاسی‌ای که در معرض رخ دادن است نیز توجه کند؛ انقلاب‌های مردمی‌ای که از روح انسانی سرچشمه گرفته و به دنبال بازگرداندن کرامت انسانی به بشریت است. پایداری در بر عقیدۀ یک ملت یکی دیگر از گزاره‌هایی است که روح حماسی داستان را طراوت می‌بخشد و حُسن ختام زیبایی با نام ایران را با خود به‌همراه دارد.

این کتاب که تاکنون بیش از 15 بار تجدید چاپ شده است یکی از معدود اثراتی است که در بستر آینده داستان خود را روایت می‌کند و اقبال خوب مردم به این اثر نشان می‌دهد که رضایی به خوبی توانسته است با مخاطبان عمدتاً جوان خود، ارتباط برقرار کند.

طراحی جلد جذاب و گیرا برای جوانان، وزن پایین و رنگ مناسب کاغذ، از دیگر نقاط قوت این کتاب محسوب می‌شود.

 

برای تهیۀ این کتاب با 10 درصد تخفیف به اینجا مراجعه کنید.