هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 12 خرداد 1399
ساعت 21:30
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 12 اسفند 1398 ساعت 15:19
دوشنبه 12 اسفند 1398 15:06 ساعت
2020-3-2 15:19:41
شناسه خبر : 335207
یک روانشناس درباره راهکارهای پیشگیری از ابتلای روحی و روانی به بیماری کرونا ویروس، توضیحاتی داد.

یک روانشناس درباره راهکارهای پیشگیری از ابتلای روحی و روانی به بیماری کرونا ویروس، توضیحاتی داد.

یاسر مهدویان روانشناس و مشاور ،درباره راهکارهای پیشگیری  از ابتلا به مشکلات روحی و روانی به بیماری کرونا ویروس، اظهار کرد: یکی از بزرگترین اشتباهات افراد در رابطه با بیماری ویروس کرونا این است که تنها به بهداشت جسمی خود توجه می‌کنند.

مهدویان بیان کرد: با توجه به اینکه هر لحظه در حال شنیدن اخبار کرونا و توصیه‌های پزشکی هستیم، پیشگیری روانی از این بیماری می‌تواند کمک کننده باشد.

وی افزود: مهم‌تر از بهداشت جسمی، بهداشت روانی است چرا که کرونا به خودی خود کشنده نیست و فردی که به کرونا مبتلا می‌شود سیستم ایمنی ضعیفی دارد، که برای پیشگیری بهتر است سیستم ایمنی قوی داشته باشیم.

مهدویان گفت: ما از نظر جسمی توصیه های پزشکان را رعایت می‌کنیم اما از نظر روانی نیز باید به نکاتی توجه داشته باشیم.

این روانشناس گفت: زمانی که مدام اخبار وضعیت بیماری کرونا را پیگیری می‌کنیم و مرتب نگران این هستیم که مبادا مبتلا شویم، طبق قانون جذب باعث ابتلای ما به بیماری کرونا می‌شود.

مهدویان ادامه داد: افراد باید همان‌طور که بهداشت جسمی را رعایت می‌کنند، بهداشت روانی نیز باید رعایت کنند همچنین باید این موضوع را بدانیم که  هرآنچه درمورد کرونا دانسته ایم  برای ما کافی است چرا که زمانی که مرتب نگران ابتلا به این ویروس  هستید در واقع آن را به سمت خود جذب می کنید.

وی درباره تأثیر ذهن برای تقویت سیستم ایمنی بدن نیز گفت: افراد خوشبین، آرام و شاد سیستم ایمنی قوی دارند پس در وهله اول بهداشت جسمی را در حدی که پزشکان توصیه کردند رعایت کنید بعد از آن به هیچ خبری از آمار مبتلایان به کرونا و اخباری که درباره کرونا منتشر می‌شود گوش ندهید.

این روانشناس اضافه کرد: تا می توانید فردی خوش‌بین و مثبت اندیش و آرامش داشته باشید چرا که باعث قوی شدن  سیستم ایمنی بدن می شود تا به این بیماری مبتلا نشوید اگر هم به این بیماری مبتلا شدید، به زودی خوب می‌شوید پس بدانید بهداشت روانی بسیار مهم‌تر از بهداشت جسمانی است بنابراین فقط به دنبال بهداشت جسمانی نباشید و حرفی از کرونا نزنید.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان