هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 23 تير 1399
ساعت 05:14
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 12 اسفند 1398 ساعت 14:33
دوشنبه 12 اسفند 1398 14:16 ساعت
2020-3-2 14:33:52
شناسه خبر : 335199
جلالی گفت: کیت‌ تشخیص کرونا توسط سازمان صنایع دفاع وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در کشور ساخته شده است.

جلالی گفت: کیت‌ تشخیص کرونا توسط سازمان صنایع دفاع وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در کشور ساخته شده است.

به گزارش رجانیوز، علیرضا جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله با بیان اینکه به محض شیوع کرونا ما اورژانس شماره ۲ بیمارستان را با تمام امکانات پیشرفته آن به این موضوع اختصاص دادیم، اظهار کرد: هنگام ورود ویروس کرونا در ایران از نظر علم و دانش عقب نبودیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله با بیان اینکه در سپاه پاسداران قرارگاهی با نام شفا به ریاست سردار فدوی جانشین فرمانده کل این نیرو تشکیل شده است، ادامه داد: تمام سازمان‌های بهداشت و درمان سپاه در آماده‌باش صددرصد هستند و تعدادی بیمارستان صحرایی به استان‌هایی، چون گیلان، قم و اصفهان اعزام شدند.

او با اشاره به اینکه کرونا ویروس شناخته شده و از سال‌ها قبل وجود داشته است، تصریح کرد: کرونا ویروس ۲۰۱۹ نمونه جدید این ویروس است که هنوز درمان قطعی برای آن پیدا نشده است. البته در همین چند ماه گذشته با تحقیقات دانشمندان جهان از جمله جمهوری اسلامی ایران روش‌های درمانی را پیدا کردند.
۳ پروژه جدید برای درمان کرونا در هفته گذشته کلید خورده است

جلالی با بیان این که ۳ پروژه جدید برای درمان کرونا در هفته گذشته کلید خورده است، گفت: پیش‌بینی ما این است که در ۳ تا ۶ ماه آینده در پروژه واکسن یا داروی کرونا خروجی جدی داشته باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله خاطر گفت: کیت تشخیص کرونا ۲۰۱۹ دو هفته پیش در دنیا ساخته شد و تازه به دست همه رسیده که بسیار گران قیمت است. خوشبختانه نیرو‌های مسلح به خصوص سازمان صنایع دفاع وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح کیت‌های بسیاری را ساخته است. در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله بیش از ۵۰ کیت برای انواع ویروس را ساخیتم؛ کیت ساخته شده در وزارت دفاع بسیار خوب است.

 

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان