هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 23 تير 1399
ساعت 06:43
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 12 اسفند 1398 ساعت 14:25
دوشنبه 12 اسفند 1398 14:16 ساعت
2020-3-2 14:25:30
شناسه خبر : 335196
فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: ارتش حالت تهاجمی نسبت به ریشه‌کن کردن ویروس کرونا دارد و تمام تجهیزات خود را پای کار خواهد آورد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: ارتش حالت تهاجمی نسبت به ریشه‌کن کردن ویروس کرونا دارد و تمام تجهیزات خود را پای کار خواهد آورد.

به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در حاشیه بازدید از خط‌های تولید ماسک و لباس‌های حفاظتی گفت: پس از تشکیل قرارگاه جهادی مبارزه با ویروس کرونا در ارتش، علاوه بر تولید ماسک و لباس‌های حفاظتی، برخی از تجهیزات خودرویی را بلافاصله با تغیر کاربری به تجهیزات ضد عفونی و مه پاش تبدیل کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ظرفیت خوبی در تولید تجهیزات برای مقابله با ویروس کرونا داریم افزود: کارگاه‌های مختلفی را در سطح کشور در استان‌های کرمانشاه، ایلام، تهران، گلستان و خوزستان دایر کرده‌ایم تا پاسخگوی یگان‌های نیروی زمینی ارتش، بیمارستان‌ها و حتی در آینده بتوانیم در اختیار مکان‌های عمومی نیز ارسال کنیم، در این کارگاه نیز روزانه به صورت شبانه روزی تعداد ۱۰ هزار ماسک و لباس حفاظتی تولید می‌شود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به تشکیل قرارگاه جهادی مقابله با ویروس کرونا در ارتش، گفت: این قرارگاه قابلیت‌های مطلوبی در حوزه پیشگیری و همچنین ضدعفونی کردن اماکن و معابر شهری را دارد، از روز گذشته در تمامی قرارگاه‌های نیروی زمینی ارتش این قرارگاه شروع به فعالیت کرد و در چندین استان با حضور در اماکن عمومی آغاز به ضد عفونی و مه پاشی کرده است.

امیر حیدری تاکید کرد: قرارگاه مبارزه با ویروس منحوس کرونا در دو نوبت، بارگاه ملکوتی حضرت امام رضا (ع) در مشهد مقدس را ضد عفونی کرده است، علاوه بر این مکان مقدس بخش‌های مختلفی از اماکن عمومی مشهد را نیز ضد عفونی کرد و این روند ادامه خواهد داشت.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ارتش با وزارت بهداشت همکاری دارد؟، اظهار داشت: ما مرتب با مسئولان وزارت بهداشت و همچنین دانشگاه‌های علوم پزشکی در ارتباط هستیم، امروز نیز در تماس تلفنی با استاندار قم از اعزام کادر پزشکی مجرب به بیمارستان‌های قم صحبت شد که ان شاالله در صورت نیاز این موضوع نیز انجام خواهد شد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه ارتش حالت تهاجمی نسبت به ریشه کن کردن ویروس کرونا دارد و تمام تجهیزات خود را پای کار خواهد آورد، گفت: ارتش در کنار مردم است و یک بار دیگر شعار ارتش فدای ملت را به منصه ظهور خواهد رساند.