هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 12 اسفند 1398 ساعت 14:22
دوشنبه 12 اسفند 1398 14:16 ساعت
2020-3-2 14:22:41
شناسه خبر : 335193
سفیر چین از اعزام تیم متخصص پزشکی این کشور برای کمک به ایران در راه مبارزه با بیماری کرونا خبر داد و گفت: چین در کنار مردم ایران می‌ایستد.

سفیر چین از اعزام تیم متخصص پزشکی این کشور برای کمک به ایران در راه مبارزه با بیماری کرونا خبر داد و گفت: چین در کنار مردم ایران می‌ایستد.

به گزارش رجانیوز به نقل از فارس؛ «چانگ هوا»، سفیر چین امروز در دیدار با محمودرضا پیروی دبیرکل جمعیت هلال احمر ضمن قدردانی از جمعیت هلال احمر ایران به عنوان نخستین سازمان بشردوستانه عضو جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر که نخستین محموله کمک های انسان‌دوستانه را برای مردم بیمار از ویروس کرونا ارسال کرد، گفت: ما هم با شدت گرفتن ویروس کرونا در کنار ایران هستیم.

دیپلمات ارشد چین در ایران ادامه داد: ما باور داریم که با ارسال کمک های انساندوستانه از سوی دوستان دولت ایران از بحران این بیماری عبور خواهد کرد.

چانگ اضافه کرد: مردم چین در مبارزه با ویروس کرونا نتایج خوبی به دست آورده به طوری که هم اکنون این ویروس در چین تحت کنترل قرار گرفته و مطمئن هستیم که در این مبارزه پیروز خواهیم شد و تجربیات چینی ها می تواند در مبارزه با ویروس کرونا به ایرانی کمک کند.

وی افزود: همچنین طی روزهای گذشته عالی رتبه ترین متخصصان چینی برای کمک به درمان، تست ویروس و مدیریت آن از سوی صلیب سرخ چین به ایران آمده اند که می خواهند در مبارزه با این ویروس تجربیات خود را در اختیار دوستان ایرانی قرار دهند تا با همکاری جمعیت هلال‌احمر و وزارت بهداشت ایران این ویروس را نابود کنند.

سفیر چین در ایران گفت: تا کنون کمک های بشردوستانه از سوی سفارت جمهوری خلق چین، صلیب سرخ و شرکت های چینی مقیم در ایران به جمهوری اسلامی ایران اعطا شده و در مبارزه با کووید-۱۹، ملت چین در کنار ملت ایران می‌ایستند.

وی با بیان اینکه روابط دو کشور بعد از بروز این بیماری و نابودی آن وارد مرحله جدیدی می شود،
بیان داشت:در مبارزه با این ویروس دوستی دو کشور را احساس کرده ایم و جناب روحانی و ظریف و دیگر مقامات ایرانی در اولین فرصت ابراز همدردی کردند.

سفیر چین خاطرنشان کرد:مردم ابران عنوان کردند "قوی باش چین"و در دوره های مختلفی ما دو کشور همیشه دوست بوده ایم.

چانگ هوا یادآور شد: تبادل دو کشور بیش از ۲ هزار سال تاریخ دارد و ما در سیل ایران ۵ بار محموله انسان دوستانه ارسال کردیم.