هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 11 اسفند 1398 ساعت 18:39
يكشنبه 11 اسفند 1398 18:22 ساعت
2020-3-1 18:39:15
شناسه خبر : 335142
رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ از دستگیری فردی که با انتشار اطلاعات کذب در خصوص ویروس کرونا در صدد شایعه پراکنی و تشویش اذهان عمومی بود، خبر داد.

رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ از دستگیری فردی که با انتشار اطلاعات کذب در خصوص ویروس کرونا در صدد شایعه پراکنی و تشویش اذهان عمومی بود، خبر داد.

به گزارش رجانیوز  به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ سعید راستی، اظهار داشت: در روزهای اخیر شاهد برخی خبرسازی‌ها و شایعه پراکنی های کذب از سوی تعدادی از کاربران فضای مجازی بودیم که به طور عمدی و یا گاهی سهوی با انتشار مطالب کذب در خصوص ویروس کرونا، موجب ترس و نگرانی در جامعه شده بودند.

وی با اشاره به اینکه در تحقیقات پلیسی یکی از کاربران فضای مجازی که مطالب کذب را منتشر می‌کرد، شناسایی شد، افزود: تحقیقات پلیسی حکایت از این داشت، کاربر فضای مجازی یکی از دانشجویان دانشگاه‌های سایر استان‌ها می‌باشد که با بارگذاری فایل‌های صوتی و کلیپ‌های تصویری ساختگی موجب تنش و اضطراب در جامعه شده است.

راستی با بیان اینکه، ماموران مرکز عملیات پلیس امنیت، مخفیگاه وی را در حوالی شهرک افسریه تهران شناسایی کردند، گفت: با هماهنگی‌های قضائی صبح روز یازدهم اسفند ماه متهم در مخفیگاهش دستگیر و برای تکمیل تحقیقات پلیسی به مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ انتقال یافت.

این مقام انتظامی در خصوص اظهارات متهم گفت: متهم در بازجویی‌های اولیه به جرم خود اعتراف و هدفش را از انتشار مطالب کذب، سرگرمی و افزایش مخاطبان و دنبال کنندگان خود در فضای مجازی اعلام کرد.

رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ در پایان با اشاره به اینکه متهم برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شد، خاطر نشان کرد: تنها مرجع رسمی دریافت اخبار در خصوص ویروس کرونا صدا وسیما و دیگر رسانه‌های قانونی و رسمی هستند و شهروندان اطلاعات مورد نیاز خود را از این منابع جستجو کنند.