هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 11 اسفند 1398 ساعت 15:59
يكشنبه 11 اسفند 1398 15:58 ساعت
2020-3-1 15:59:49
شناسه خبر : 335135
منابع یمنی از ورود نیرو‌های ارتش و انصارالله یمن به شهر «الحزم» مرکز استان «الجوف» خبر دادند.

منابع یمنی از ورود نیرو‌های ارتش و انصارالله یمن به شهر «الحزم» مرکز استان «الجوف» خبر دادند.

به گزارش رجانیوز به نقل از دانشجو، منابع یمنی به شبکه الجزیره خبر دادند که نیرو‌های ارتش و انصارالله یمن توانسته‌اند پس از عقب‌نشینی عناصر وابسته به دولت مستعفی منصور هادی، وارد شهر «الحزم» در مرکز استان «الجوف» در مرکز یمن شوند.

استان الجوف در شمال غرب صنعاء پایتخت یمن واقع شده و در هفته‌های گذشته شاهد درگیری‌های شدید میان ارتش یمن با عناصر وابسته به دولت مستعفی منصور هادی بوده است. این درگیری‌ها در روز‌های گذشته شدت بیشتری یافته است.

روزنامه الاخبار لبنان روز گذشته گزارش داد که نیرو‌های یمنی از سه جهت شهر «الحزم» را به محاصره خود در آورده‌اند.

ارتش یمن روز گذشته (شنبه) بعد از درگیری‌های بسیار شدید موفق شد بر شهرستان الغیل در غرب استان الجوف مسلط شود. این دستاورد بزرگی نظامی پس از آن حاصل شد که نیرو‌های یمنی توانستند با قبائل «آل کثیر» و «المحابیت» در این شهرستان به توافق برسند.

ورود نیرو‌های ارتش و انصارالله یمن به شهر «الحزم» در حالی است که جنگنده‌های سعودی در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۲۷ مرتبه مناطق مختلف یمن را بمباران کرده‌اند.

روزنامه العرب وابسته به ریاض روز گذشته در تحلیل چرایی عملیات گسترده نیرو‌های یمنی در استان الجوف، نوشت که «حوثی‌ها» ثقل نظامی و قبیله‌ای خود را در این استان به کار گرفته‌اند تا با دستاورد‌های میدانی وارد مذاکرات شوند.