هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 16 تير 1399
ساعت 03:39
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 10 اسفند 1398 ساعت 16:04
شنبه 10 اسفند 1398 15:56 ساعت
2020-2-29 16:04:06
شناسه خبر : 335059
ترس از ویروس جدید کرونا باعث هجوم آمریکایی ها برای خرید ماسک های تنفسی و افزایش قیمت آن شده است

ترس از ویروس جدید کرونا باعث هجوم آمریکایی ها برای خرید ماسک های تنفسی و افزایش قیمت آن شده است

 به گزارش رجانیوز به نقل از سی ان ان، ترس از ویروس جدید کرونا باعث هجوم آمریکایی ها برای خرید ماسک های تنفسی شده است ،علیرغم اینکه مقامات بهداشتی تاکید بر عدم خرید آنها دارند.

 افزایش تقاضا برای ماسک باعث شده فروشندگان سوء استفاده کرده و قیمت‌ها را بالا ببرند. این به معنای کمبود وسایل بهداشتی برای کسانی است که به آن نیاز دارند. چینی های مقیم آمریکا مقدار بیشتری از این تجهیزات را می‌خرند تا برای خانواده هایشان در آن سوی آبها بفرستند.

 رابرت ردفیلد، مدیر مرکز جلوگیری و کنترل بیماریها در آمریکا می گوید:« ما باید مطمئن شویم ماسک های ان95 کافی برای پزشکان و پرستارانی که از بیماران مراقبت می کنند در اختیار داریم. این ماسک ها هیچ نقشی در جامعه ندارند و از این که می بینم مردم بدون دلیل با آنها بیرون می روند ناراحت هستم. آمریکایی‌ها به این ماسکها نیازی ندارند. آنها ماسک می‌خرند چون ترسیده اند».

 مرکز جلوگیری و کنترل بیماری ها اعلام کرد:« مردم سالم در آمریکا نیازی به پوشیدن ماسک ندارند چون از آنها در برابر این ویروس جدید محافظت نمی کند».

ولی کارکنان بهداشتی که با بیماران مبتلا به ویروس کرونا سر و کار دارند، به این ماسک ها نیاز دارند.اما وقتی نوبت به ترس می رسد، منطق جایگاهی ندارد.

تقاضا برای ماسک به بالاترین حد طی ماه‌های گذشته رسیده است.کاربران سایت آمازون طی 30 روز گذشته، 862 هزار بار کلمه « ماسک ان95» را جستجو کرده اند.این رقم در ماه دسامبر تنها 4500 بار طی 30 روز بود.

افزایش تقاضا مسلما باعث افزایش قیمت هم می شود.قیمت یک بسته 100 تایی از این ماسکها که در ابتدا 8 دلار بود، حالا به 200 دلار رسیده است و حتی با این قیمت هم هنوز به فروش می رسد.

کارکنان مراکز بهداشتی کسانی هستند که واقعاً به این ماسک ها نیاز دارند چون از این بیماران نگهداری می کنند.مطالعات اولیه نشان می‌دهد 40 پرستاری که از بیماران مبتلا به ویروس کرونا در ووهان نگهداری می کردند، خودشان مبتلا شدند.

ردفیلد گفت:«ما باید مطمئن شویم که همه بیمارستانهای کشور تجهیزات حافظت شخصی در برابر این ویروسها را دارند، تجهیزاتی مثل دستکش، ماسک، لباس و ...»

« اولویت اصلی اکنون با کارکنان بیمارستان ها و مراکز درمانی است چون اگر آنها از پای بیفتند، هیچکس باقی نمی ماند».