هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 16 تير 1399
ساعت 03:03
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 8 اسفند 1398 ساعت 12:42
پنجشنبه 8 اسفند 1398 11:40 ساعت
2020-2-27 12:42:08
شناسه خبر : 335013
استاندار تهران از راه اندازی سامانه‌ای برای آموزش مردم در مقابله با ویروس کرونا در این استان خبر داد.

 استاندار تهران از راه اندازی سامانه‌ای برای آموزش مردم در مقابله با ویروس کرونا در این استان خبر داد.

به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، انوشیروان محسنی بندپی ظهر پنج شنبه در حاشیه جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران در جمع خبرنگاران از راه اندازی سامانه‌ای برای آموزش مردم در مقابله با ویروس کرونا خبر داد و افزود: در این سامانه نحوه اطلاع رسانی، نحوه مشارکت مردم، نحوه استفاده از ظرفیت‌های موجود در استان اطلاع رسانی می‌شود.

وی گفت: همچنین در این سامانه برای مقابله با ویروس کرونا هم افزایی خواهیم داشت، تا بتوانیم، یک مبارزه همه جانبه با این ویروسی که شیوع آن نسبت به وضع نرمال دیگر ویروس‌ها بیشتر است، را شاهد باشیم.

استاندار تهران از استفاده از ظرفیت‌های کلیه دستگاه‌های اجرایی برای آموزش همگانی در مقابله با ویروس کرونا خبر داد و افزود: کلیه دستگاه‌هایی که مانند شهرداری، صنعت نفت، بانک‌ها، تأمین اجتماعی و… که خود واجد خدمات بهداشتی هستند، مجموعه درمانی خود را مانند کلینیک‌ها و خدمات سرپایی و بعضاً خدمات درمانی خود را در اختیار ستاد مقابله با کرونا استان تهران قرار دهند، تا در زمینه بیماریابی و آموزش همگانی و غربال گری و کاهش بار مراجعات درمانی استفاده شود.

وی تاکید کرد: اقدامات کامل حفاظتی، حمایتی و تشویقی برای پزشکان، پرستاران و افراد دلسوزی که امروز در خط مقدم مقابله با کرونا هستند، دیده شود.

محسنی بندپی استفاده از مبادی اعتباری برای مقابله با کرونا در استان تهران را نیز خواستار شد و گفت: مقابله با این ویروس بار مالی دارد، که در این خصوص تامین اعتبار می‌شود.