هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 23 تير 1399
ساعت 07:24
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 8 اسفند 1398 ساعت 11:23
پنجشنبه 8 اسفند 1398 11:17 ساعت
2020-2-27 11:23:23
شناسه خبر : 334996
پیمایش افکارسنجی جدید در ایالات متحده نشان می‌دهد سناتور ۷۸ ساله دموکرات در حال حاضر هفت درصد از رئیس‌جمهور کنونی این کشور در انتخابات ماه نوامبر عقب است.

پیمایش افکارسنجی جدید در ایالات متحده نشان می‌دهد سناتور ۷۸ ساله دموکرات در حال حاضر هفت درصد از رئیس‌جمهور کنونی این کشور در انتخابات ماه نوامبر عقب است.

 به گزارش رجانیوز به نقل از دانشجو، نظرسنجی مؤسسه «راسموسن» نشان می‌دهد سناتور «برنی سندرز» پیشتاز نامزد‌های دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، برای رسیدن به رأی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور کنونی این کشور به ۷ درصد رأی نیاز دارد.

به نوشته وبگاه «هیل»، طبق این نظرسنجی اگر همین امروز در آمریکا انتخابات ریاست‌جمهوری برگزار شود، ترامپ می‌تواند با اختلاف هفت درصدی سندرز را شکست دهد.

بر اساس نتایج پیمایش سراسری راسموسن در ایالات متحده که بامداد امروز (پنجشنبه) منتشر شد، ۵۰ درصد از آمریکایی‌ها فعلا به ترامپ و ۴۳ درصد به سندرز برای ریاست‌جمهوری رأی خواهند داد. همچنین ۷ درصد نیز هنوز تصمیمی نگرفته‌اند.

این تحقیق در روز‌های بیست‌وچهارم و بیست‌وپنجم فوریه با حجم نمونه ۱۰۰۰ نفر و حاشیه خطای سه درصد انجام شده است.

با این حال محبوبیت سناتور ۷۸ ساله آمریکایی در جمع نامزد‌های دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ همچنان رو به افزایش است به گونه‌ای که تعداد زیادی از هواداران این حزب، او را قادر به شکست دادن رئیس‌جمهور فعلی این کشور می‌دانند.

روز گذشته نظرسنجی مشترک خبرگزاری «رویترز» و مؤسسه «ایپسوس» نشان داد ۲۶ درصد از هواداران دموکرات با سن‌ها، نژاد‌ها و تحصیلات متفاوت، سندرز را قوی‌ترین نامزد دموکرات برای شکست دادن ترامپ می‌دانند.

سندرز که اکنون در رقابت‌های درون‌حزبی حزب دموکرات صدرنشین است در دور قبلی انتخابات آمریکا در سال ۲۰۱۶ نیز آرای مردمی بیشتری نسبت به «هیلاری کلینتون» کسب کرده بود، اما سرانجام با رای «موکلین غیرمتعهد»، این کلینتون بود که به عرصه انتخابات پا گذاشت و از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور فعلی آمریکا شکست خورد.