هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 8 خرداد 1399
ساعت 09:00
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 6 اسفند 1398 ساعت 16:29
سه شنبه 6 اسفند 1398 16:27 ساعت
2020-2-25 16:29:22
شناسه خبر : 334952
دوربین‌های مدار بسته هر روز در حال گسترش در سطوح مختلف هستند و هر کدام با توجه به ویژگی‌هایشان، یک وظیفه‌ی مهم را بر عهده دارند؛ مهمترین ماموریت این دوربین‌ها، حفظ امنیت و تصویربرداری از کلیه زوایاست، تا اگر خدای نکرده، سرقت یا اتفاقی رخ داد، از آن تصویربرداری کنند. استفاده از دوربین‌های مدار بسته امروزه توانسته سطح ایمنی شهرها را بالاتر ببرد تا کمتر شاهد بروز سرقت، نزاع و درگیری باشیم. تصاویری که در فضای مجازی از سرقت، دعوا، زورگیری و مواردی از این دست، هر روز دست به دست می‌شود، باعث شده تا میزان این نوع آسیب‌های اجتماعی در محل‌هایی که دوربین‌ها نصب شده‌اند، به حداقل برسد.

با توسعه‌ی شهرنشینی، تعداد مراکز خرید در شهر ها بیشتر شد، شهروندان بیشتر از گذشته تمایل دارند تا خریدشان را از این مراکز انجام دهند و این باعث شده تا جمعیت زیادی از این مراکز بازدید کنند. در روزهای تعطیل و جشن‌های مختلف شامل عید و ... جمعیت زیادی به این مراکز رفت و آمد می کنند. این افزایش ترافیک باعث شده تا مدیران مراکز خرید به فکر یک سامانه‌ی مناسب جهت پایش حرکات و ارتقای سطح امنیت آن‌ها باشند. شاید بهترین و رایج‌ترین سیستمی که می تواند سطح ایمنی مرکز خرید را افزایش دهد، سیستم دوربین مدار بسته باشد.

دوربین مدار بسته مرکز خرید

گفتیم که مراکز خرید مکان‌های پرترددی هستند و این تردد می‌تواند مشکلاتی مثل سرقت، دعوا، نزاع، تصادف و یا مشکلات دیگری مثل جا گذاشتن وسایل، گم شدن بچه ( !! ) و ... را به‌همراه داشته باشد. برای حل این مشکل، بهترین شیوه استفاده از دوربین مدار بسته است. دوربین‌ها مثل چشم‌های همیشه‌بیدار، همه جا را تحت نظر دارند و به ماموران حفاظت مراکز خرید کمک می‌کنند که هر مورد مشکوکی را به‌صورت زنده یا در تصاویر ضبط شده چک کنند.

اما چه جاهای یک مرکز خرید می‌تواند توسط دوربین مدار بسته پوشش داده شود:

  1. پارکینگ مرکز خرید

سرقت از وسایل داخل ماشین‌هایی که در پارکینگ پارک شده، می‌تواند بدترین خاطره‌ای باشد که یک شهروند از یک مرکز خرید با خودش همراه می‌برد. از این رو، دوربین‌ها می‌توانند کمک کنند تا هیچ شهروندی با خاطره بد، این مراکز را ترک نکند!

  1. فضای بیرونی و خیابان

دوربین‌ها می‌توانند یک تصویر کلی از فضای بیرونی و خیابان اصلی جلوی مرکز خرید بگیرند. بیشتر سرقت‌ها، دعوا‌ها یا مواردی شبیه به این، یا از این قسمت شروع می‌شوند یا در ادامه به این قسمت کشیده می‌شوند. پس دوربین مدار بسته می‌تواند بهترین ناظر بر اعمال این افراد باشد!

  1. درب‌های ورودی

درب‌های ورودی بهتر است توسط دوربین‌های بهتری پوشش داده شوند. هر فردی لااقل یک بار باید از درب‌های ورودی عبور کند و این باعث می‌شود که تصویر او در دوربین ثبت شود تا در صورت ایجاد مشکل، تصویر با کیفیت فرد، توسط مسئولان حفاظت فیزیکی به مراجع ذیصلاح ارائه شود.

  1. راهروهای مرکز خرید، راه‌پله2ها و آسانسورها

کلیه این فضاها توسط دوربین‌های معمولی که دید کلی ارائه می‌دهند پوشش داده می‌شود تا در صورت بروز هر نوع مشکلی افراد بتوانند به بهترین نحو، مشکلشان را حل کنند.

چه دوربینی برای مراکز خرید بخریم؟

تا اینجا متوجه شدیم که وجود سیستم مدار بسته مناسب برای مراکز خرید اهمیت زیادی دارد؛ اما سیستم نظارت تصویری مناسب مراکز خرید باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ چه برند دوربین مدار بسته ای برای مراکز خرید مناسب است و دوربین را باید از چه شرکتی بخریم؟ در ادامه در مورد این چند سوال مهم با شما صحبت می‌کنیم.

یکی از مواردی که باید در انتخاب دوربین مناسب مرکز خرید به آن توجه کنیم، لیستی کامل از مدل‌های دوربین‌ها و بقیه تجهیزات است. هر چه این لیست کامل تر و تنوع دوربین‌ها بیشتر باشد، دست مشتریان در انتخاب دوربین مناسب، بازتر است و می‌توانند با قیمت بهتری سیستم نظارت تصویری را انتخاب کنند. یکی از محبوب‌ترین برندهای مدار بسته دنیا که در ایران هم ده سال سابقه دارد و هم از لحاظ قیمت و لیست کامل محصولات مورد توجه هست، برند هایک ویژن هست. این برند از سال 2015 تا الان توانسته به عنوان پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین برند مدار بسته دنیا خودش را مطرح کند. دوربین های هایک ویژن می‌توانند همه قسمت‌های یک مرکز خرید را پوشش دهند و هیچ نقطه‌ای از دید آنها پنهان نمی‌ماند.

شرکت پرشیا سیستم نماینده شرکت هایک ویژن در ایران است و شما می‌توانید برای خرید دوربین مدار بسته هایک ویژن از این شرکت اقدام کنید. به علاوه، یک تیم فنی، حرفه ای و کامل از کارشناس‌های کاربلد، در واحد پروژه این شرکت هستند که اگر تمایل داشته باشید، بصورت رایگان از مرکز خرید شما بازدید می‌کنند و یک راه حل جامع نظارت تصویری ویژه مرکز خرید شما ارائه می‌دهند. راهکاری که شامل نقشه فنی، برآورد قیمت و نیازمندی‌های نصب سیستم مدار بسته در مرکز خرید است. لیست قیمت هایک ویژن، هم در سایت شرکت پرشیا سیستم موجود است. برای اطلاعات بیشتر با شماره 02154871000 تماس بگیرید.