هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 24 تير 1399
ساعت 17:21
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 6 اسفند 1398 ساعت 13:52
سه شنبه 6 اسفند 1398 13:44 ساعت
2020-2-25 13:52:00
شناسه خبر : 334931
رئیس مجلس گفت: از امروز کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹، اصلاح لایحه بودجه را در دستور کار خود قرار می‌دهد.

رئیس مجلس گفت: از امروز کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹، اصلاح لایحه بودجه را در دستور کار خود قرار می‌دهد.

به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، علی لاریجانی در ابتدای جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی درباره جلسه غیرعلنی صبح امروز، گفت: در این جلسه با نمایندگان درباره اینکه چگونه می‌توان بودجه سال آینده را اصلاح کرد، بحث و تبادل نظر صورت گرفت و بررسی کردیم که راهکار آئین نامه‌ای برای بررسی لایحه بودجه چیست.

وی افزود: بر اساس تبصره ۳ ماده ۱۸۲ آئین نامه داخلی مجلس اگر کمیسیون تلفیق گزارش بودجه را رد کند و سپس مجلس هم آن را رد کند، این لایحه باید به دولت باز گردد و دولت باید لایحه جدیدی ارائه دهد اما در حالتی که کمیسیون آن را تأیید کرده و مجلس آن را رد کرده است، سکوت آئین نامه‌ای وجود دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: لذا بر اساس بررسی‌هایی که ما در هیئت رئیسه مجلس انجام دادیم، به این نتیجه رسیدیم که کمیسیون تلفیق از این ساعت تشکیل جلسه دهد و لایحه بودجه ۹۹ را بررسی و اصلاح کند.

لاریجانی بیان کرد: بر این اساس و مطابق با قانون برنامه، این لایحه بودجه که در مجلس رد شده است، به کمیسیون تلفیق برمی گردد تا در آنجا اصلاح شود و گزارش اصلاح شده به مجلس شورای اسلامی تقدیم می‌شود.

وی اظهار داشت: بر این اساس جلسه را ختم می‌کنیم تا اعضای کمیسیون تلفیق از این ساعت با دقت بیشتری لایحه بودجه را بررسی کنند و با توجه به اینکه تا پایان سال وقت زیادی نداریم، اعضای کمیسیون تلفیق باید هر چه سریع‌تر جلسات خود را تشکیل دهند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام ختم جلسه علنی امروز مجلس، گفت: جلسه علنی بعدی مجلس شورای اسلامی یکشنبه ۱۱ اسفندماه برگزار می‌شود.