هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 16 تير 1399
ساعت 16:51
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 5 اسفند 1398 ساعت 21:18
دوشنبه 5 اسفند 1398 21:14 ساعت
2020-2-24 21:18:48
شناسه خبر : 334909
رد کلیات بودجه آثار بلند مدت خوبی هم خواهد داشت چراکه بودجه 99 میتوانست ایران را با یک کسری بودجه نجومی بعنی بین 100تا 150 میلیارد تومانی روبه رو کند.
رد کلیات بودجه آثار بلند مدت خوبی هم خواهد داشت چراکه بودجه 99 میتوانست ایران را با یک کسری بودجه نجومی بعنی بین 100تا 150 میلیارد تومانی روبه رو کند.
گروه اقتصادی-رجانیوز: بالاخره صدای کارشناسان از دیوارهای بلند ساختمان بهارستان گذشت و نمایندگان مجلس را برای مخالفت با کلیات بودجه اقناع کرد.
 
به گزارش رجانیوز: نمایندگان در نشست علنی صبح امروز (دوشنبه، 5 اسفند ‌ماه) مجلس شورای اسلامی پس از استماع نظرات موافقان و مخالفان، کلیات بودجه سال 99 را با 67 ‏رای موافق، 114 ‏رای مخالف و 3 ‏رای ممتنع از مجموع  191 ‏ نماینده حاضر در مجلس رد کردند.
 
مخالفان از جمله دلایل خود برای رد کردن لایحه را مسائلی همچون عدم شفافیت، عدم وجود عدالت اجتماعی، عدم توجه به اشتغالزایی، عدم تطبیق بودجه با اسناد بالادستی، ادغام یارانه‌های نقدی و کمک معیشتی، عدم در نظرگیری شرایط جنگ اقتصادی، میزان فروش نفت خام، میزان فروش اموال دولتی، میزان انتشار اوراق، میزان درآمدهای مالیاتی و … مطرح کردند.
 
حالا دولت موظف است لایحه جدید بودجه که باید جوابگوی انتقادات اساسی باشد را در اردیبهشت ماه به مجلسی ها ارائه کند و تا آن زمان نیز مجلس باید بودجه چند دوازدهم را برای اداره کشور به تصویب برساند. 
 
البته این اتفاق میتواند تبعات بدی داشته باشد. محمد شیرجیان کارشناس اقتصادی در خصوص تبعات منفی این کار میگوید: اولاً که تکلیف بودجه‌های عمرانی مشخص نخواهد بود و دستگاه‌ها نمی‌دانند چگونه از سازمان برنامه و بودجه تخصیص بگیرند، مجلس هم که فرصتی ندارد و چون با دولت همراهی دارند در یک فرایند سرعتی بودجه را تصویب می‌کنند.  همچنین وقتی بودجه به صورت دو دوازدهم تصویب شود به نفع دولت است زیرا دولت‌ها هزینه‌ها را به اندازه دو دوازدهم پیش بینی می‌کنند در حالی که درآمدها به آن اندازه نیست و بیشتر مبتنی بر پیش بینی است که این مساله آفت است. 
 
اما رد کلیات بودجه آثار بلند مدت خوبی هم خواهد داشت چراکه بودجه 99 میتوانست ایران را با یک کسری بودجه نجومی بعنی بین 100تا 150 میلیارد تومانی روبه رو کند و اگر نمایندگان مجلس دقت لازم را داشته باشند میتوانند مانع از وخیم تر شدن وضعیت اقتصادی کشور شوند.
 
این بودجه جنجالی قبلا در حالی در کمیسیون تلفیق به تصویب رسیده بود که مشکلات فروانی در ان به چشم میخورد. همان زمان رجانیوز با وجود فشار دولتی ها بر کارشناسان و رسانه ها و دستگاه های اجرایی کشور مانع از هرگونه نقد این بودجه شده بود در مطلبی با عنوان «بودجه ای برای تسلیم ایران در برابر استکبار» به بررسی مشکلات اساسی بودجه 99 پرداخت. چراکه این بودجه متکی به افزایش هزینه زندگی مردم، محقق نشدن برنامه‌ای پیش‌بینی شده برنامه توسعه و با بی توجهی به وضعیت داخلی کشور تدوین شده بود. اما انتقادات اساسی به این بودجه چیست؟
 
دولت توان فروش نفت یک میلیونی را دارد؟
دولت در این بودجه پیش بینی فروش روزانه یک میلیون بشکه نفت به قیمت 50 دلار داشته است. این در حالی است که دولت در سال 98 نتوانسته با استفاده از تجربه‌های پیشین در دور زدن تحریم‌ها و یا استفاده از مکانیزم بورس نفت مقدار حداقلی از این درآمد را هم کسب کند. برخلاف ادعای روحانی و نوبخت که بودجه 99 را غیرنفتی اعلام کرده اند دولت در یک اشتباه بزرگ بودجه کشور را بار دیگر با تکیه فراوان به صادرات نفت تنظیم کرده است. عدم تامین اعتبار ناشی از فروش نفت می تواند دولت را با کسری بودجه مواجه کرده و آن را به سمت راه‌حل‌های تورم ساز هدایت کند. مضافا بر اینکه دولت بار دیگر روی واردات کالا با ارز جهانگیری(ارز حاشیه ساز و رانت‌ساز 4200 تومانی) اصرار دارد. 
 
برخی تحلیل گران حتی تکیه بالای دولت به درآمد نفتی در سال آینده را به دلیل راهبرد خوشبینانه روحانی در مذاکره مجدد و کاهش تحریم‌ها در قبال عقب نشینی ایران می‌دانند. به بیان دیگر تیم روحانی روی تحلیل‌های ماورایی و خواب‌هایی که در مورد مذاکره می‌بینند برنامه آتی بودجه را بسته اند چراکه اگر دولت از توانایی فروش نفت را داشت در سال 98 دچار کسری نمی‌شد.
 
باز هم پای افزایش قیمت سوخت در میان است!
در بودجه سال 99 افزایش درآمدهای ناشی از فروش فرآورده‌های نفتی اعم از بنزین، گازوئیل، نفت سفید، گاز مایع و قیر در نظر گرفته شده است. این افزایش درآمد رقمی حدود 15 هزارمیلیارد را شامل می‌شود. با توجه به این موضوع که افزایش قیمت بنزین در آبان ماه امسال اعمال شده است دولت در سال آینده قصد افزایش قیمت گازوئیل را در نظر دارد، اقدامی که خسارت‌هایی بیشتر از آنچه گران کردن بنزین در مسیر کشور قرار داد را در پی خواهد داشت و هزینه زندگی را برای مردم بالا خواهد برد.
 
معافیت مالیاتی ثروتمندان ادامه دارد
دولت در حالی راه‌‌حل‌های آسان اقتصادی را در شرایط جنگی برای خودش در نظر گرفته که فشار اقتصادی روی دوش طبقات متوسط و ضعیف جامعه است. بر اساس برنامه ششم توسعه دولت باید تا پایان سال 99، 258هزارمیلیارد تومان از محل درامدهای مالیاتی کسب کند اما این رقم در لایحه بودجه آتی 175 هزارمیلیارد تومان قید شده است. این یعنی 88هزار میلیارد عقب ماندگی از برنامه‌های بالادستی کشور!
 
همچنین شرکت‌های دولتی که بودجه انها از 1277هزار میلیارد به 1484هزار میلیارد افزایش یافته سهم بسیار اندکی از مالیات کشور را برعهده دارند.
 
بی توجهی دولت به اسناد بالادستی به خصوص برنامه توسعه ششم به همینجا ختم نمی‌شود. دولت در لایحه بودجه 80هزار میلیارد تومان فروش اوراق مالی اسلامی در نظر گرفته است این در حالی است که این میزان بر اساس برنامه توسعه باید 50هزار میلیارد باشد. 
 
تاراج اموال دولتی
واگذاری دارایی های سرمایه ای دولت یکی دیگر از منابع تامین بودجه دولت تدبیر و امید است. این حوزه از منابعی درآمدی دولت در سال‌های گذشته سهم اندکی از درآمد کشور را به خود اختصاص میداده است، اما رقم پیش‌بینی شده برای سال 99 به شکل سرسام‌آوری رشد کرده است. سال 1398 مبلغ 4هزار میلیارد تومان درامد حاصل از فروش اموال دولتی در نظر گرفته شده بود اما این مبلغ با افزایش بیش از دوازده برابری به 50 هزار میلیارد تومان رسیده است. سابقه وحشتناک دولت در خصوص سازی‌ها نگرانی‌ها را در این خصوص بیشتر می‌کند.
 
صندوق توسعه ملی بی‌خاصیت‌تر از همیشه
سهم صندوق توسعه ملی از درامد حاصل از فروش نفت کشور باید 36درصد را شامل شود. اما سال‌ها قبل، دولت با اظهار عجز خود آن را به 20 درصد کاهش داد که این یعنی برداشت 30هزارمیلیاردی ناشی از کاهش سهم صندوق.
 
حالا در لایحه بودجه سال 99 دولت برای همان مبلغ واریزی نیز برنامه ریخته است. در این لایحه دولت ۳ میلیارد و ۴۲۵ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی برداشت خواهد کرد و تقریبا سهم این صندوق را به صفر نزدیک می‌کند.
 
به نظر می‌رسد بودجه سال 99 نه برای اداره کردن کشور که برای عدم اداره بسته شده است، بودجه‌ای که در آن فروش میزان نفت کشور برخلاف توان دولت پیرمردها یک میلیون بشکه در روز تعیین شده، افزایش قیمت سوخت در آن پیش‌بینی گشته، از تامین درآمد ناشی از درآمد مالیاتی ثروتمندان طفره رفته و به صندوق توسعه ملی رحم نکرده را نمی‌توان بودجه‌ای کارشناسی شده دانست. این بودجه به عنوان سند سکانداری اشراف بر کشور هیچ انطباقی با شرایط اقتصادی مردم و جنگ اقتصادی غرب علیه ایران ندارد. حال این سوال مطرح می‌شود که آیا هدف دولت از تدوین این بودجه تحمیل مذاکره‌ای خسارت‌بار به کشور است؟ آیا برخی دست‌ها در کارند تا شرایط را برای ایجاد نارضایتی حداکثری و موفق کردن پروژه فشارحداکثری آمریکا فراهم کنند؟
 
نگاهی به مهمترین دلایل مخالفان کلیات بودجه نشان میدهد که انتقادات فوق مورد توجه نمایندگان نیز واقع شده است. متن زیر انتقادات نمایندگان به شرح زیر بوده است.
 
برنامه ششم توسعه در بودجه 99 لحاظ نشده است
حسن نوروزی نماینده مردم بهارستان و رباط کریم در جلسه علنی صبح امروز خانه ملت در مخالفت با کلیات بودجه سال 99 کل کشور اظهار داشت: یادمان نرود که بودجه باید برشی یک پنجمی از برنامه ششم توسعه باشد اما در مصوبه کمیسیون تلفیق این برش وجود ندارد.
 
وی ادامه داد: برنامه ششم توسعه توسط همین مجلس تصویب شده و جای سوال است که چرا در تصویب بودجه در کمیسیون تلفیق به موضوعات مهم و مورد تاکید برنامه ششم، توجه نشده است.
این نماینده مجلس همچنین گفت: در برنامه ششم توسعه مواردی برای رسیدن به رشد اقتصادی 8 درصد تاکید شده اما آیا در بودجه 99 این موارد دیده شده است؟
 
نوروزی افزود: متاسفانه مواردی مانند اولویت اقتصادی با هدف جذب دانش و فناوری، جذب سرمایه های شرکت های جهانی در زنجیره تولید داخلی، سامان دهی معافیت های مالیاتی و حذف معایفت های مالیاتی غیرضرور، مالیات بر سپرده های بانکی، مالیات بر عایدی سرمایه املاک و خانه های لوکس و جلوگیری از فرار مالیاتی در برخی مشاغل در بودجه سال آینده دیده نشده است.
 
وی تاکید کرد: مصوبه کمیسیون تلفیق در مورد بودجه 99، موضوعات مهم و مورد تاکید برنامه ششم رامورد توجه قرار نداده و همان بودجه سال های گذشته است که تنها ارقام آن عوض شده است.
این نماینده مجلس گفت: بودجه باید چابک و برنامه محور بود و متکی بر فروش نفت نباشد اما این موارد در بودجه 99 دیده نمیشود.
نوروزی در پایان سخنان خود از بی توجهی کمیسیون تلفیق به بحث ایثارگران در بودجه سال آینده انتقاد کرد.
 
**اصلاح ساختار بودجه 99 به ندرت و حداقلی بود
حمیدرضا فولادگر عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 کل کشور نیز در مخالفت با این کلیات اظهار داشت: لایحه بودجه از ماده‌ واحده و یکسری احکام تشکل شده و بخشی هم مربوط به منابع و مصارف دارد.
وی افزود: همه امیدمان این بود که بعد از فرمایش رهبر معظم انقلاب و سلسله جلساتی که در سه قوه برای بودجه برگزار می‌شد آثار اصلاح ساختار بودجه را شاهد باشیم.
عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 کل کشور ادامه داد: هر چند اقداماتی برای موضوع اصلاح ساختار بودجه انجام شد اما بسیار کم و کم‌اثر بود.
فولادگر همچنین تصریح کرد: بنده به عنوان عضو کمیسیون تلفیق بودجه می‌گویم که اصلاح ساختار بودجه 99 اصلاحات به ندرت و حداقلی بود.
 
وی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: شرایط اقتصادی کشور تحریمی است هر چند موضوعFATF و قرار گرفتن ما در لیست سیاه با وضع فعلی تحریم خیلی تفاوتی برای ما ندارد چرا که آمریکا مدام در حال تحریم ما است. بنابر این مگر اینکه نظام سلطه دست از تحریم‌ها بردارد و شرایط متفاوت شود وگرنه اکنون برای ما قرار گرفتن در بلک‌لیستFATF  تفاوتی نمی‌کند.
عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 کل کشور همچنین یادآور شد: اعدادی که در یکی از جداول بودجه تعیین شده 100 هزار میلیارد برای واگذاری دارایی سرمایه پیش‌بینی شده است و این برای اولین بار استقراض از صندوق توسعه را نشان می‌دهد.
 
فولادگر ادامه داد: دلایل بودجه سال آینده برای فرار مالیاتی ذکر نشده و فشار به سازمان مالیاتی همچنان بالا است.
وی همچنین خاطرنشان کرد: واگذاری دارایی مالیاتی بنا بر اقتضائات فعلی کشور مناسب نیست.
عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 کل کشور همچنین درباره مصارف و هزینه‌ها نیز گفت:‌ در لایحه بودجه همچنان اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای یک هفتم سرمایه‌ها است.
فولادگر در خاتمه درباره این موضوع هم انتقاد کرد: صادرات نفتی و میعانات گازی امسال در ذیل تبصره 14 آمده که سال‌های گذشته اینگونه نبوده است.
 
**انتقاد کواکبیان از منابع اعتباری شرکت‌های دولتی و عدم کاهش آن در بودجه 99
در جلسه علنی امروز مجلس همچنین مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی  در مخالفت با کلیات بودجه سال 99 گفت: ما در سال‌های گذشته بارها گفتیم که باید بودجه تصحیح شود ولی کسی توجهی به آن نکرد؛ اگر بخواهیم واقعیت‌های اقتصادی خود را در نظر بگیریم بودجه‌ای متفاوت از بودجه مصوب کمیسیون تلفیق خواهیم داشت.
وی افزود: اصلاح ساختاری بودجه توسط مجلس انجام نشده و این موضوع مصوبه شورای هماهنگی اقتصادی سران قواست. این در حالی است که بخشی از ایرادات مردم به مجلس به دلیل آن است که مجلس کاره‌ای نیست و موضوعات در جاهای دیگر تصویب می‌شود.
نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: در انتخابات اخیر مجلس یازدهم، نفر اول لیست تهران به اندازه رای من در انتخابات مجلس دهم رای آورده است که نشان دهنده آن است که مردم معتقدند مجلس در راس امور نبوده و کاره‌ای نیست.
 
کواکبیان گفت:‌وضعیت اقتصادی کشورمان بعد از برجام خوب شده بود ولی حالا دچار مشکل شده‌ایم. این در حالی است که لوایح مربوط به FATF یک سال است در مجمع تشخیص مصلحت نظام معطل مانده است.
وی با اشاره به تصمیم اخیر FATF علیه ایران گفت: در چند روز اخیر نرخ سکه و ارز بالا رفته و تصمیم اخیر FATF بر اقتصادمان نشانه‌های خود را آشکار کرده است. لذا کسانی که مسبب وضعیت اقتصادی کشورمان و تصمیم‌گیر اخیر FATF هستند خودشان باید بودجه بنویسند.
 
نماینده مردم تهران در مجلس  افزود: 200 هزار میلیارد تومان مالیات طبق بودجه 99 در نظر گرفته شده در حالی که صاحبان کارخانجات مواد اولیه نداشته و قرار است مالیات از طبقات ضعیف ومتوسط جامعه گرفته شود. لذا ما نگران این فشار بر مردم هستیم.
کواکبیان افزود:‌اگر مجلس به کلیات لایحه بودجه 99 رای ندهد اتفاقی رخ نمی‌دهد و ما می‌توانیم با بودجه یک دوازدهم کشور را اداره کنیم ضمن اینکه مجلس انقلابی بعد هم بودجه 99 را بررسی خواهد کرد.
وی در پایان گفت:بر اساس آمار بودجه 99 منابع اعتباری شرکت‌های دولتی چند درصد رشد داشته و گویا قرار است درب بر همان روال قبلی بچرخد. در حالی که باید این بودجه را کاهش می‌دادیم.
 
علی لاریجانی در پاسخ به اظهارات کواکبیان گفت: آقای کواکبیان اشتباه نکنید. چرا که تا مجلس آینده شکل بگیرد مرداد ماه فرا خواهد رسید و باید دولت لایحه بودجه جدید برای سال آتی به مجلس آینده بدهد و سپس کمیسیون تلفیق آن را بررسی کرده و عملا بودجه 99 در مجلس آینده به مهر و آبان خواهد رسید. لذا به همین راحتی نیست که بودجه 99 را به مجلس بعدی بسپاریم.
 
**دولت شرایط جنگ اقتصادی را در بودجه سال 99 در نظر نگرفته است
در همین ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد به عنوان یکی دیگر از مخالفان با کلیات لایحه بودجه 99 گفت:‌ دولت در بودجه سال آتی به هیچ عنوان شرایط جنگ اقتصادی کشورمان را در نظر نگرفته است.
وی افزود: با آنکه رهبر معظم انقلاب تاکید زیادی بر اصلاح لایحه بودجه و اقتصاد کشور کرده‌اند اما دولت اجرایی نکرد و برخلاف قانون اساسی اعلام کرد که بودجه را دوساله به مجلس ارائه خواهد کرد؛‌ دولت با این کار فقط با اعداد و ارقام بازی کرد و ساختار بودجه را اصلاح نکرد.
 
نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس تصریح کرد: سال گذشته بارها اعلام کردیم خرید تضمینی گندم باید از سوی دولت اصلاح شود اما دولت این کار را نکرد و مجبور شد گندم را با قیمت بالایی از خارج تهیه کند.این در حالی است که دولت در بودجه 99 این اشتباه خود را تکرار کرده است؛ به دلیل قیمت پایین خرید تضمین گندم کشاورزان یا آن را به دام می‌دهند یا به خارج از کشور صادر می‌شود.
ابوترابی  گفت: باید فروش نفت خام در سال آتی صفر شود که این تصمیم عین اقتدار است و بر همین اساس پیشنهاد می‌کنم به اعتبار در نظر گرفته شده برای دولت در بخش فروش نفت خام صفر دیده شود. این در حالی است که رقم بالایی در بودجه 99 در نظر گرفته شده است. 
 
وی گفت: دولت رقم غیرواقعی در بخش درآمدی فروش نفت خام در نظر گرفته و عمدا به مردم دروغ می‌گوید. این در حالی است که همگان می‌دانند این رقم غیرواقعی و غیر استحصال است.
نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس افزود: 50 هزار میلیارد تومان اعتبار در بخش درآمدی فروش اموال مازاد دولتی در بودجه آتی مصوب شده است. در حالی که این رقم در سال جاری 32 هزار میلیارد تومان بوده است و می‌دانیم که رسیدن این رقم به 50 هزار میلیارد تومان غیرواقعی است.
 
ابوترابی افزود: سال قبل با پیشنهاد مجلس افزایش حقوق کارمندان پلکانی معکوس مصوب شد این در حالی است که دولت برخلاف مصوبه عمل کرد و در نهایت رقم هم ترازی حقوق را به همسان سازی تنزل داد. که نشاندهنده عدم اراده دولت بر اجرای مصوبه مجلس بود. 
 
وی خاطرنشان کرد: دولت بودجه سال 99 را در شرایط جنگ اقتصادی در نظر نگرفته است. 
نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس تصریح کرد: چرا دولت باید 230 هزار میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکار باشد. 
ابوترابی گفت:‌امروزه در بخش حقوق و دستمزد کارگران و کارمندان دچار سرخوردگی اجتماعی شده‌ایم. به طوری که کارگر نمی‌داند چگونه با حقوق یک میلیون و 600 هزار تومانی زندگی کند. 
 
وی گفت: پیشنهاد مجلس به دولت واگذاری پالایشگاه ستاره خلیج فارس به تامین اجتماعی به دلیل بدهکاری‌اش است.
نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس افزود: بودجه 99 به عنوان سند مالی سال آتی منطبق با شرایط جنگ اقتصادی نیست.
ابوترابی با بیان اینکه در بودجه سال 99 تمرکز گرایی کرده‌ایم و کار به دست افراد دارنده امضاهای طلایی افتاده است، افزود: چرا دولت بخش زیادی از اختیارات و تصمیم‌گیری‌ها را به فرمانداران به منظور تصمیم‌گیری محلی نداده است و اختیار آنان حداقلی است.
 
وی افزود: حدود 80 هزار میلیارد تومان اوراق قرضه در بودجه 99 در نظر گرفته شده که به نظرم این اوراق قراضه است. به طوری که بچه‌های ایران از هم اکنون بدهکار شده‌اند و ما عملا بدهی زیادی را برای آنها به میراث گذاشته‌ایم.
 
**مملکت را با اوراق، اوراقی نکنیم
نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی هم در مخالفت با این کلیات اظهار داشت: بودجه کل کشور همچنان فزاینده بوده و اوراق مشارکت و خزانه جمهوری اسلامی که می‌تواند تحت تأثیر بازار پول باشد، اما متأسفانه نتیجه آن فقط خلق پول است.
 
وی افزود: آقایان! مملکت را با اوراق، اوراقی نکنیم؛ چراکه اکنون همه آن اوراق است.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کشور به جای شعارهای بزرگ نیازمند انضباط مالی است.
وی ادامه داد: متأسفانه در لایحه بودجه 99 کل کشور به حقوق کارمندان، بازنشستگان و کارگران توجهی نشده و همچنین حمایت ویژه‌ای از صادرات کشاورزی صورت نگرفته است.
قاضی‌پور بیان کرد: هیچ اثر حمایتی در بودجه سال آینده از صنعت کشاورزی وجود ندارد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: بودجه یعنی عدد و رقم و اعداد مشخص‌شده در لایحه بودجه علاوه بر سال‌های قبل دقیق و درست نیست.
 
** دولت گرانی‌های یواشکی به مردم تحمیل می‌کند/ یارانه مردم نصف شده است
در این نشست همچنین حشمت‌الله فلاحت‌پیشه نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مخالفت با کلیات لایحه بودجه سال 1399 کل کشور گفت: بودجه را باید از دو منظر قوانین فرادستی و وضع مردم مورد ارزیابی قرار داد که این دو اصل در نظام ارزیابی بودجه در مجلس نیز لحاظ شده است. 
 
وی ادامه داد: براساس گزارش مرکز پژوهش‌ها متأسفانه بالاترین تخلف‌ها در حوزه‌های رشد اقتصادی، کاهش تورم، ایجاد اشتغال و... در بودجه صورت گرفته است.
فلاحت‌پیشه با بیان اینکه بسیاری از درآمدهای پیش‌بینی شده در بودجه محقق نمی‌شود، گفت: یکی از این موارد فروش اوراق مشارکت است که متأسفانه 5 تا 6 برابر میانگین عملکرد بودجه عمرانی قرار است اوراق فروخته شود که با این کار، آینده کشور را به فروش گذاشته‌ایم و آیندگان از ما گله خواهند کرد. 
 
وی ادامه داد: همچنین در این بودجه، استقراض خارجی دیده شده است که با اجرای آن احکام، کشور مقروض می‌شود. 
فلاحت‌پیشه با بیان اینکه عدم شفافیت بودجه درآمدهای نفتی، رانت بزرگی را برای برخی ایجاد می‌کند، پیش‌بینی شده که 8 هزار میلیارد تومان نفت به بدهکاران دولت فروخته شود، در حالی که باید تمام فروش نفت از طریق شرکت ملی نفت صورت گیرد، اما با این اقدام، رانت زیادی برای عده‌ای ایجاد می‌شود. 
 
وی ادامه داد: باز هم پیش‌بینی شده که از صندوق بابت موضوعاتی مثل آب روستایی و ... پول برداشت شود، این در حالی است که دولت هر سال باید 2 درصد بیشتر از سال قبل سهم صندوق توسعه ملی را واریز کند، اما نه تنها این چند سال این 2 درصدها واریز نشده، بلکه برای برداشت بیشتر از صندوق توسعه ملی پیش‌بینی هم می‌شود. 
وی با تأکید بر اینکه درآمدهای دولت در بودجه شفاف نیست، گفت: با این شیوه نگارش بودجه، ردیف‌هایی که در گذشته شفاف بود، به بندهای کلی و احکام کلی و غیرشفاف تبدیل شده‌اند. 
 
فلاحت‌پیشه همچنین گفت: فروش اوراق قرضی که در بودجه پیش‌بینی شده یک شعار انتخاباتی برای دولت و یک یأس و ناامیدی بزرگ برای ملت است. 
وی در پایان خطاب به نمایندگان مجلس گفت: از شما نمی‌خواهم که به بودجه رأی ندهید، اما از شما می‌خواهم تا جایی که می‌توانید ارقام را واقعی کنید و اگر عملکرد عمرانی یک‌سوم است، همان میزان را در بودجه بیاورید، نه اینکه ارقام غیرواقعی پیش‌بینی کنید که در سال آینده محقق نمی‌شوند و بیشتر کشور را دچار مشکل خواهند کرد. همچنین در پایان بودجه بنا بر مسئولیت شرعی و قانونی خود یک بند اضافه کنید و تأکید کنید که هیچ بدعت و رأی فرادستی مثل قضیه بنزین برخلاف بودجه نباید بسته شود تا مسئولیت شرعی این موضوعات بر گردن مجلس نباشد. 
 
**حاجی‌بابایی: سقف بودجه 99 شفاف نیست
حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی هم در ادامه جلسه علنی امروز در مخالفت با کلیات لایحه بودجه سال 99، گفت: لایحه بودجه سال آینده دارای چهار عیب عدم شفافیت، عدم عدالت اجتماعی‌، نداشتن چهره روشن از اشتغال‌زایی و مغایرت با اسناد بالادستی به خصوص برنامه ششم توسعه است. 
 
وی ادامه داد: دولت 27 هزار میلیارد تومان درآمدهای مالیاتی را افزایش داده است، اما سقف بودجه شفاف نیست. همچنین تبصره 14 با 250 هزار میلیارد تومان باید در سقف بودجه قرار می‌گرفت که این درآمد در سقف بودجه لحاظ نشده است. 
حاجی بابایی همچنین گفت: بحث حقوق و دستمزد در بودجه بسیار ناعادلانه است و افزایش 15 درصدی حقوق یک ظلم به کسانی است که حقوق‌های پایین می‌گیرند، لذا از شما نمایندگان مجلس می‌خواهم زیربار این ظلم نروید. 
 
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی افزود: کاش نظام رتبه‌بندی معلمان اجرا نمی‌شد و همین 15 درصد به معلمان و بازنشستگان هم داده می‌شد. 
وی با تأکید بر عدم شفافیت بودجه گفت: بحث پتروشیمی‌ها و 14.5 درصد بودجه وزارت نفت جزو مواردی است که اصلاً شفاف نیست، گرچه این عدم شفافیت‌ها در بسیاری از بندها و احکام دیده می‌شود. 
 
حاجی‌بابایی همچنین گفت: با ادغام یارانه ماهانه و یارانه کمک معیشتی، دریافتی مردم بسیار کاهش یافته، لذا پیشنهاد می‌کنم مجلس به هیچ عنوان زیربار این بودجه نرود و فکر می‌کنم بهترین دلیل برای آن هم کمک به خود دولت است، چرا که مشخص است با اجرای چنین بودجه‌ای چه فجایعی در سال 99 به وقوع می‌پیوندد. 
 
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: به نظر من بودجه 3 دوازدهم تصویب کنید و این بودجه را به کمیسیون تلفیق بفرستید تا دوباره تصویب شود، حتی بهتر است این بودجه در مجلس آینده به تصویب برسد تا نمایندگان بعدی شما را محکوم نکنند.
 
وی در پایان گفت: من خیرخواه این مجلس هستم و سخنانم از روی خیرخواهی برای مجلس است. لایحه بودجه 99 نه منابع درستی دارد و نه این منابع قابل اجرا است، لذا ر اتفاقی که در سال آینده رخ دهد، شما نمایندگان مجلس هم سهیم هستید و بهتر است از الان زیربار تهمت‌ها نروید و بررسی بودجه را به فرصت دیگری موکول کنید.