هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 16 تير 1399
ساعت 16:53
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 4 اسفند 1398 ساعت 19:01
يكشنبه 4 اسفند 1398 18:54 ساعت
2020-2-23 19:01:55
شناسه خبر : 334823
سلطان جدید عمان در نخستین نطق تلویزیونی خود متعهد شد که خط مشی «سلطان قابوس» را ادامه داده و عمان همچنان کشور ترویج دهنده صلح باشد.

سلطان جدید عمان در نخستین نطق تلویزیونی خود متعهد شد که خط مشی «سلطان قابوس» را ادامه داده و عمان همچنان کشور ترویج دهنده صلح باشد.

به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، «هیثم بن طارق آل سعید» سلطان عمان امروز یکشنبه در نطقی تلویزیونی خطاب به مردم کشورش تأکید کرد که همچنان خط مشی سلطان قابوس بن سعید را ادامه خواهد داد.

به نوشته روزنامه «رأی‌الیوم»، سلطان هیثم گفت: «در آستانه مرحله جدیدی از تاریخ عمان قرار داردیم و ما به مسیر سازندگی و توسعه که سلطان قابوس آن را ترسیم کرده بود، ادامه خواهیم داد».

او تأکید کرد که «علاقه‌مند است عمان همچنان کشور ترویج دهنده صلح باقی بماند».

سلطان هیثم وعده داد که اقدامات لازم برای بازنگری در ساختار اداری دولت و نیز بررسی مکانیزم تصمیم‌گیری دولتی و توسعه آن انجام خواهد شد.

سلطان جدید همچنین متعهد شد که بازنگری در فعالیت‌های شرکت‌های دولتی به منظور ارتقای سطح توانمندی و افزایش میزان مشارکت آن‌ها در نظام اقتصادی، صورت خواهد گرفت.

همچنین خبرگزاری عمان گزارش کرد که سلطان هیثم از تمامی رهبران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، کشورهای عربی و حاشیه خلیج فارس و تمامی کشورهای دوست و سازمان‌های بین‌المللی و منطقه‌ای که در مراسم ختم سلطان قابوس بن سعید شرکت کردند، قدردانی کرد.

ژانویه گذشته پس از درگذشت سلطان قابوس بن سعید، هیثم بن طارق آل سعید به عنوان سلطان جدید عمان سوگند قانونی یاد کرد.