هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 15 تير 1399
ساعت 18:09
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 4 اسفند 1398 ساعت 11:03
يكشنبه 4 اسفند 1398 10:53 ساعت
2020-2-23 11:03:00
شناسه خبر : 334791
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی روند بررسی بودجه در جلسات علنی پارلمان را تشریح کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی روند بررسی بودجه در جلسات علنی پارلمان را تشریح کرد.

اکبر رنجبرزاده عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بررسی بودجه سال 99 در دستورکار این هفته جلسات علنی پارلمان قرار گرفته است، گفت: از روز (دوشنبه پنجم اسفند) بررسی لایحه بودجه 99 در مجلس آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه طبق آیین‌نامه داخلی مجلس جلسات علنی مجلس برای بررسی بودجه بدون انقطاع برای بررسی بودجه برگزار می‌شود، افزود: نمایندگان از روز دوشنبه تا چهارشنبه در 2 شیفت صبح و بعدازظهر و در روز پنجشنبه در شیفت صبح به بررسی بودجه سال آینده می‌پردازند.

عضو هیئت رئیسه مجلس در تشریح روند بررسی بودجه در جلسه علنی بیان داشت: در ابتدای جلسه 5 موافق و 5 مخالف کلیات لایحه بودجه نظرات خود را مطرح می‌کنند.

رنجبرزاده با تأکید بر اینکه ابتدا کلیات لایحه بودجه سال 99 بررسی و رأی‌گیری می‌شود، ادامه داد: پس از آن نمایندگان جزئیات لایحه را بررسی و ابتدا بخش درآمدی و پس از آن بخش هزینه‌ای لایحه را بررسی و تصویب می‌کنند.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس تصریح کرد: محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و برخی از مسئولان دولتی در زمان بررسی بودجه در جلسه علنی، میهمان نمایندگان خواهند بود.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس با بیان اینکه بررسی بودجه تا 20 اسفند در مجلس به پایان می‌رسد، گفت: شورای نگهبان به‌صورت هم‌زمان مصوبات مجلس درباره لایحه بودجه را بررسی و لایحه پس از تصویب در مجلس و تأیید شورای نگهبان از سوی علی لاریجانی رئیس مجلس برای اجرا به رئیس جمهور ابلاغ می‌شود.

منبع:تسنيم