هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 16 تير 1399
ساعت 16:45
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 4 اسفند 1398 ساعت 10:18
يكشنبه 4 اسفند 1398 10:09 ساعت
2020-2-23 10:18:42
شناسه خبر : 334782
سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، مهلت ثبت‌‌نام آزمون ورودی پایه‌های هفتم و دهم مدارس سمپاد را تمدید کرد.

سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، مهلت ثبت‌‌نام آزمون ورودی پایه‌های هفتم و دهم مدارس سمپاد را تمدید کرد.

به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، مهلت ثبت نام در آزمون ورودی پایه‌های هفتم و دهم مدارس استعدادهای درخشان را تا ساعت 24 دوشنبه 5 اسفند امسال تمدید کرد.

این سازمان از متقاضیان خواست ثبت‌نام را به ساعات آخر مهلت ثبت‌نام موکول نکنند؛ ثبت‌نام داوطلبان سنجش پایه هفتم و آزمون ورودی تکمیل ظرفیت پایه دهم مدارس استعدادهای درخشان از طریق سامانه  ثبت‌نام به نشانی azmoon.medu.ir انجام می‌شود.

تمام فرایند ثبت‌نام به صورت اینترنتی توسط داوطلبان انجام خواهد شد و مدارس محل تحصیل داوطلبان، صرفاً متعهد به ارائه رمز همگام به دانش‌آموزان هستند.

برای ثبت‌نام باید نمون‌برگ اینترنتی تقاضانامه ثبت‌نام تکمیل شود که از طریق سامانه اعلام شده قابل انجام است. در مرحله بعد باید عکس داوطلب بارگذاری شود که فایل عکس باید با ابعاد حداکثر 300*200 یا 400*300 پیکسل در قالب «jpg» با زمینه سفید، مربوط به سال جاری دانش‌آموز باشد.

مرحله آخر نیز دریافت شماره پیگیری است و ضروری است داوطلبان پس از طی مراحل ثبت‌نام، شماره پیگیری را دریافت کنند و آن را جهت استفاده بعدی نزد خود نگهداری کنند.

در زمان پرینت کارت ورود به جلسه آزمون، وجه ثبت‌نام دریافت می‌شود که به استناد ماده 14 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب 1380، مبلغ ثبت‌نام 250 هزار ریال است که صرفا از طریق درگاه اینترنتی سامانه ثبت‌نام دریافت خواهد شد.

سنجش پایه هفتم دانش‌آموزان داخل و خارج از کشور، رأس ساعت ۹ صبح روز پنج شنبه مورخ چهارم اردیبهشت 1399 به صورت همزمان و نیز آزمون ورودی پایه دهم برای دانش‌آموزان داخل و خارج از کشور، رأس ساعت ۱۴ بعد از ظهر روز پنج شنبه مورخ ۴ اردیبهشت 1399 به صورت همزمان برگزار می‌شود.

ضوابط و شرایط ثبت‌نام داوطلبان

1- داشتن تابعیت ایرانی؛ ثبت‌نام اتباع غیرایرانی تابع بخشنامه شماره 340.5122.45 به تاریخ ششم تیر ۱۳۹۷ مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور است.

2- کسب مقیاس «خیلی خوب» در تمامی دروس نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی در سال تحصیلی ۹۸ ـ۱۳۹۷ و کسب مقیاس «خیلی خوب» در تمامی دروس در نوبت اول پایه ششم در سال تحصیلی ۹۹ـ۱۳۹۸ جهت ثبت نام سنجش پایه هفتم.

چنانچه داوطلبی در مجموع دو سال تحصیلی مذکور حداکثر در یک عنوان درسی مقیاس «خوب» را کسب کرده باشد، ثبت‌نام وی بلامانع است.

3- داشتن حداقل معدل کل سالانه ۱۹ در پایه هشتم خرداد سال تحصیلی 98ـ1397 جهت ثبت‌نام آزمون ورودی پایه دهم.

دانش‌آموزان پایه نهم مدارس استعدادهای درخشان از شرکت در آزمون ورودی معاف هستند؛پذیرش نهایی این دسته از دانش‌آموزان در پایه دهم منوط به احراز شرایط ادامه تحصیل در پایه نهم سال تحصیلی ۹۹ـ۱۳۹۸ در مدارس استعدادهای درخشان مطابق ماده ۱۵ مصوبه شانزدهم جلسه کمیسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش مورخ چهارم مهر ۱۳۹۷ است.