هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 2 اسفند 1398 ساعت 12:30
جمعه 2 اسفند 1398 12:28 ساعت
2020-2-21 12:30:42
شناسه خبر : 334699
رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه انتخابات همه فتنه‌ها و توطئه‌های دشمنان را خنثی می کند، از مسئولان اجرایی و نظارت خواست از رای مردم به عنوان یک حق الناس صیانت کنند.
 
 رئیس قوه قضاییه انتخابات را مهمترین نماد مردم‌سالاری دینی و جلوه رای و اراده ملت دانست و تاکید کرد انتخابات بهترین پادزهر در مقابل توطئه‌ها و فتنه‌های دشمن است.
 
 آیت الله رئیسی افزود: کشور ما مبتنی بر اراده مردم است و مردم دین باور و متعهد مهمترین مولفه قدرت هستند.
 
رئیس قوه قضاییه تاکید کرد هر چه این قدرت بیشتر نماد و نمود داشته باشد دشمن را بیش از پیش ناامید می کند‌.
 
آیت‌الله رئیسی با بیان این‌که انتخابات دوم اسفند هم مثل همه انتخابات‌ها در ایران اسلامی نقش بسیار تعیین کننده در سرنوشت مردم دارد، گفت: در این شرایط که آمریکایی‌ها حرف‌هایی را برای ناامیدی و ایجاد یاس و سست کردن اراده ملت می‌زنند، مردم با حضور در انتخابات باید نشان دهند امیدوار و پایبند به نظام و انجام وظایف هستند.
 
رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه انتخابات، هم حق و هم تکلیف همه مردم است، تفاوت مهم نظام انتخاباتی در ایران اسلامی را تکلیف‌مداری عنوان کرد و افزود: محور آنچه نامزدها و رای‌دهندگان را پای صندوق‌های انتخاباتی می آورد، هر دو بر اساس تکلیف‌مداری و شناخت است.
 
آیت‌الله رئیسی با تقدیر از دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات بر لزوم حفظ رای مردم تاکید و تصریح کرد: رای مردم حق الناس است.
 
رئیس دستگاه قضا افزود: همه مسئولان چه در حوزه اجرایی و چه ناظران باید از رای مردم مراقبت کنند و به ویژه در شمارش و قرائت آرا حتماً حقوق مردم را رعایت نمایند.
 
آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه سازوکار انتخابات در ایران اطمینان بخش است به برگزاری انتخابات‌های متعدد و مختلف در کشورمان اشاره و در عین حال تاکید کرد: همه باید نسبت به رعایت حق الناس حساس باشند.
 
رئیس قوه قضائیه در پایان ابراز امیدواری کرد با رای خوب و ارزشمند ملت شاهد شکل‌گیری مجلسی قوی و کارآمد و خدمتگزار باشیم که علاوه بر دغدغه‌مندی برای انقلاب، نظام و کشور، درد مردم را بداند و گره‌گشا باشد.