هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 19 تير 1399
ساعت 23:57
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 2 اسفند 1398 ساعت 12:19
جمعه 2 اسفند 1398 12:18 ساعت
2020-2-21 12:19:59
شناسه خبر : 334697

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور صبح امروز (جمعه) با حضور در ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز شاهد این هستیم که انتخابات در همه نقاط کشور به صورت آنلاین در حال برگزاری است لذا با مشاهده آرا دریافتیم که حضور مردم بسیار خوب بوده است.

 

وی عنوان کرد: امیدوارم شاهد یک انتخابات خوب و پرشور باشیم، همانطور که رهبر معظم انقلاب امروز صبح و در سخنرانی‌های قبل خود تاکید داشتند.

 

رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور با بیان اینکه به نظر می‌رسد مردم با یک شوقی به پای صندوق می‌آیند، گفت: از ۸ صبح تاکنون درصد مشارکت در برخی از حوزه‌ها نسبت به دوره قبل حتی بیشتر اعلام شده است.

 

واعظی افزود: تشکیل مجلس قوی با حضور پررنگ مردم نشان دهنده انسجام و وحدت داخلی است و صرفاً به معنای تشکیل یک مجلس نیست.

 

وی با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی حضور پررنگ مردم می‌تواند پیامی به منطقه و عرصه بین‌الملل باشد، خاطرنشان کرد: این تحریم‌ها و فشارهای حداکثری باعث فزایش وحدت و انسجام بیشتر مردم در کشور خواهد شد.

 

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه مشارکت قوی، ایران امن‌تر و ایرانی که فشارهای خارجی روی آن تأثیری ندارد را می‌سازد، گفت: امیدوارم مردم همینطور که در سراسر کشور برای تشییع پیکر مطهر شهید سلیمانی انصافاً سنگ تمام گذاشتند و به جهانیان نشان دادند با ترور نمی‌توانند میان این مردم را که روی پای خود ایستادند و پشت رهبری هستند تفرقه ایجاد کنند.

 

وی ادامه داد: راهپیمایی ۲۲ بهمن بسیار فوق العاده بود مخصوصاً در جایی که برف و باران بود. در آذربایجان و جاهای مختلف کشور اینگونه مردم آمدند و حضور بسیار معناداری داشتند. امیدوارم که امروز یک روز ماندنی باشد و هر سه این حوادث بزرگ پیامی برای همه کشورهایی که با ما دوست هستند باشند و بدانند که با یک کشور و مردم بسیار منسجمی دوست هستند.

 

واعظی افزود: آن تعداد محدود کشوری که شمنی می‌کنند بدانند که تصمیمی که برای فشار به ایران گرفتند تصمیم غلطی بوده و حتما اثر نخواهد کرد و امیدوارم که سال ۹۹ از سال ۹۸ بهتر باشد.

 

رئیس دفتر رئیس‌جمهور در پاسخ به سوالی در رابطه با اینکه اگر اصولگرایان برنده انتخابات باشند تاثیری بر سیاست خارجی کشور خواهد داشت؟ عنوان کرد: سیاست دولت همواره بر این بوده است که با هر مجلسی تعامل داشته باشد. همین مجلسی که اکنون با آن کار می‌کنیم این طور نیست که مجلس یکدست باشد. مجلس یک فراکسیون دارد که در موضوعات مختلف نظر دارند. باید ما به عنوان دولت، مجلسی که برخواسته از آرای ملت است را درک کنیم و با آنها تعامل کنیم.

 

واعظی تاکید کرد: قطعا مجلس اگر بخواهد به رای مردم احترام بگذارد یعنی به آن ۲۴ میلیون رأیی که به رئیس‌جمهور دادند احترام می گذارند. بنابراین این موضوع یک تعامل دو نفره است. ما در کشور نهادهایی داریم که از نظر قانون مانند شورای عالی امنیت ملی  نهادهای دیگر هستند و نقش بسیار تعیین کننده ای در سیاست خارجی دارند. از همه مهمتر اینکه دولت و مجلس بقیه رهنمودها و سیاست های کلان رهبری را دنبال کنند.

 

رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: اینطور نیست که اگر یک دولت یا مجلس عوض شود تمام سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران تغییر خواهد کرد.